Jedenie 7-mesačného bábätka

28. jan 2024

Ahojte potrebujem sa poradit. Nasa 7 mesacna sa rano nakoji, doobeda spapa 200ml mliecka, na obed mäsovo-zeleninovy prikrm, olovrant spapa 200 ml mliecka a na veceru tu nemliecnu kasu od hami tiez rozrobenu v 200 ml mlieka. Noc prespi. Mam v tom vsak trochu chaos. Ma ten obedny prikrm nahradit mliecnu davku? Alebo by este po prikrme mala dostat aj mlieko? Teda celkovo maju prikrmy postupne nahradit mlieko? Ide mi o to aby mala dostatok tekutin. Vodu jej davam ale velmi vela jej nevypije. Alebo jej mam radsej rano, na olovrant a na desiatu dat toho mliecka viacej?? Moze sa vobec dat viacej ako 200ml naraz? Tych 200 ml vypije uplne hned bez problemov. Citala som ze babo by malo mat prijem tekutin 1 liter na den. Bojim sa aby som nieco nepokazila je to moje prve dieta.

pribinak
28. jan 2024

Píšeš že doobeda vypije ešte 200 ml mlieka, to by som už zrušila a dala napr jabĺčko či banán, hrusku, …..

lucia13022023
28. jan 2024

Áno, ono časom sa to mlieko má úplne vyradiť, ale si detičky co pijú UM jednu dávku aj v dvoch rokoch.
My sme to mali takto:
Raňajky jogurt, ale pil mlieko okolo 5 ráno, no potom ešte spal.
Doobeda išiel spať, čiže to som dala mliečko.
Obed mal zeleninu, mäso, cestovinu...
Okolo druhej išiel spať čiže zas mlieko
Na olovrant mal nejaké chrumky, ovocie.. To sme boli stále vonku.
Večeru chlebík, kašu..
Pred spaním mlieko.

patka06
28. jan 2024

Mlieko by som už postupne obmedzovala - pije ho priveľa, je to jedlo - nepočíta sa medzi tekutiny / kvôli jeho zložitému tráveniu v žalúdku/
Pridala by som ovocie - ovocné šťavy

autor
28. jan 2024

@pribinak
@lucia13022023
@patka06 dakujem baby, zaradim teda uz aj to ovocie len ako do nej dostat tekutiny? Vodicky vypije ozaj malo nechce ju aj preto jej este davam tolko mlieka

leniel
28. jan 2024

to je uplne sialene mnozstvo jedla, co popapa... do roka, podla WHO by mala byt hlavna zlozka jej jedla tvoje materske mlieko. Prikrmy maju byt len doplnky, ochutnavky, nie nahrada tvojho mlieka (na rozdiel od UM, tam maju prikrmy nahradit beznu davku). Moji dostali ako 7 mesacni obed a vecer obilninovu kasu. Inak sa cez den x krat dojcili na poziadanie. a veru nudza o pocikane plienky ani o prirastok hmotnosti nebola, dcera mala v roku 11 a syn 13 kg, a to 90% ich prijmu tvorilo len mlieko.

nikpa
28. jan 2024

Podľa mňa veľa mlieka a malo bežnej stravy. Minimálne dvakrát za deň dávaj už normálne jedlo, ved ju len mliekom nalievas. Toto nie je plnohodnotna strava pre dieťa v jej veku. Mlieko môžeš kľudne ďalej dávať, ak si bude vyžadovať ale nie na úkor iného jedla. Napr. môj mladší syn pýtal po prikroch vždy ešte aj mlieko, je dobrý jedák dodnes.

luliu
28. jan 2024

Treba jej ponúkať vodu a dávať jej ju. To ma byť pre ňu pitný režim, nie mlieko, to je jedlo. Mlieka jej dávaš priveľa. Desiata ovocie, olovrant jogurt či ovocie....

patka06
28. jan 2024

Keď nebudeš dávať toľko mlieka, nebude mať naplnený - zaťažený žalúdok a dá si aj čistú vodu, môžeš dať aj čaj alebo ovocnú šťavu.
Aj polievka sú tekutiny, aj šťavnaté ovocie a zelenina

pribinak
28. jan 2024

Aj v ovocí je tekutina, mlieko je svojim spôsobom tiež tekutina, polievocka je tiež tekutina. Zas nemusíš do liať vodu ako keby ste boli na pusti

autor
28. jan 2024

@leniel no vsak moja tiez papa na obed prikrm a vecer obilninovu kasu inak len mlieko... bohuzial kojim uz len rano a ak nahodou sa zobudi tak v noci lebo som mala malo mlieka a stale bola hladna a plakala tak som dala cez den umele a odvtedy je spokojna
@nikpa ano zacneme uz davat aj ovocie len prikrmy jej davam len mesiac zhruba tak som nechcela hned tri normalne jedla denne zavadzat

lucia13022023
29. jan 2024

Moje dieťa sa rozpilo až teraz, keď bude mať pomaly rok. Brala som to tak ako píšu baby vyššie, aj v ovocí je tekutina, polievke... A samozrejme som sa snažila ponúkať vodu každú chvíľu.