Kedy môžem dať dieťaťu tvaroh?

momkaa
11. mar 2020

Ahojte mamičky od koľkých mesiacov môžu detičky tvaroh naša princezná bude mať 9 mesiacov ... abo lepšie povedané čo môže papať všetko? Zatiaľ papame mrkvu zemiak batat brokolicu hokaido karfiol jablko kuracie mäso kaleráb banán broskyne ako ne je tak broskynu len výživu zajačie mäso ...

nika_m
11. mar 2020

Tvaroh az po roku sa odporuca myslim, ma vela bielkovin a tie zatazuju oblicky...moj syn mal prvykrat presne na prve narodeniny kusok v torte...mozes davat uz zo zeleniny tekvice, cuketu este...ryzu,cestoviny, kase z ovsenych, ryzovych, psenovych vlociek...pre 9m uz sa da celkom zaujimave jedlo urobit...napadol ma aj por, maslo pomaly kvalitne

martinuska
11. mar 2020

Tvaroh nie, ale jogurt, cestoviny, chlebik, bulgur, kuskus, pseno, ryza, rozne kaše na veceru-ovsena, ryzova, pohankova...a do toho trocha ovocia-hruska napr. Ja davam aj normalne cucoriedky, maliny, jahody, aj broskynu z obchodu mala, mandarinku. Pripadne jej kup mrazene ovocie a urob pyre z toho.

momkaa
autor
11. mar 2020

@nika_m to všetko kaše tekvuce maslo a to všetko už mala papa aj ryžu a aj ceatoviny

momkaa
autor
11. mar 2020

@martinuska jogurt jej dávam aj chlebík.. A to ostatné ja ostanem pri ryži ... Áno večer mávame kaše

nika_m
11. mar 2020

@momkaa jaaaj tak potom ma asi ine nenapada velmi uz 🤔este hrasok, zelena fazulka, ruzickovy kel - len tieto mozu naduvat aj dospeleho cize ja som velmi jemne zaradzovala, problem nemal chvalabohu 🙏 inak asi ostava len striedat dookola to iste 🤷 detom to vraj nevadi :D

momkaa
autor
12. mar 2020

A ešte sa chcem sa opýtať či je už vhodné pre 8 a pol mesacne babetku losos vhodny už?