Kedy ste začali s príkrmami pri plne kojených deťoch?

rori13
18. jan 2013

Pretože mne dr.povedala že už možem mu začat davat zeleninku mrkvu a pod.ale on ma len 5 mesiacov a týžden a je plne kojený....na nete som čítala že ak je dieta kojené úplne mu stačí začat v 6 mesiaci,že netreba sa s tým ponáhlat tak neviem...dakujem

kaingrid
18. jan 2013

aj ja som zacala az v siestom mesiaci....moje mlieko mu uplne stacilo 🙂 (kojeny bol 2 roky)

beatrice28
18. jan 2013

ja som tiež začala v 6. mesiaci

stanislavao
18. jan 2013

kolko lekarov, tolko nazorov. mozete a nemusite. dojcene deti maju od 6 mesiacov, nedojcene od 4 mesiacov. ale tak to sa netreba drzat presne tabuliek. na olovrant mozete dat jablcko, na obed zemiacik, zemiacik s mrkvickou. neublizi mu to urcite.

maminkaalm
18. jan 2013

Zatial ma moj syn tri mesiace, je plne dojceny a urcite ho zacnem prikrmovat az od ukonceneho 6 mesiaca. Aj dcery,ktore som dojcila, som zacala prikrmovat az vtedy.

virivka
18. jan 2013

Ja som zacala az ked mala 6 a pol mesiaca, preco sa ponahlat?🙂

jasminet
18. jan 2013

pri dcere ktora bola na um som zacala v 5,5m.
syn je kojeny a lekarka vravela, ze najnovsi vyskum ci co, odporuca zacat aj pri kojenom dietati skor, ze sem tam dat ochutnat mrkvu, sem tam jablcko aj lepok (aby si vraj zvykal na nove chute) a s riadnym prikrmom zacat az po 6m.
ale aj tak som zacala tesne pred ukoncenym 6m pri synovi.

nika1288
18. jan 2013

Aj mne lekarka povedala, ked mal syn 5 mesiacov, ze mu uz mozem davat prikrmi..bol tiez plne dojceny a ja som zastanca toho, ze do 6 mesiacov mu to staci a nepotrebuje nic ine..takze s prikrmami sme zacali az po 6 mesiaci..uzila som si este mesiac s tym, ze stacilo vytiahnut ciculu 🙂

pimpulienka
18. jan 2013

Pri dovršeni 6.mesiaca

jedina30
18. jan 2013

ja som obe deti zacala prikrmovat od 5 mesiaca a nevidim v tom najmensi problem..ja sa neriadim normamy a knizkami..moje deti boli tiez len cisto kojene,ale uz im nestacilo moje mliecko..stale chceli byt na "cecusiku"..a preto sme sa s doktorkou dohodli,ze im mozem dat ochutnat aj nieco ine...nemaju ziadne alergie a jedie skoro vsetko..cize 5 alebo 6 mesiac?? 🙂 🙂

susanerose
18. jan 2013

ja som začala, keď mala 5 a pol mesiaca a to len preto, lebo si pýtala cickať každú hodinu a to už sa nedalo.

mirka_aa
18. jan 2013

ja som tiez davala asi tak ked mala 5mesiacov aj 2tyzdne...ale moja mala ked videla ze ja jem tak otvarala usta somnou,uz som jej nevydrzala nieco nedat..ale do pol roka to bolo len raz denne a male davky..velmi jej chutilo..

brumka
18. jan 2013

5,5mesiaca sme uz prekrocili 8kg tak mliecko bolo malo

nicky07
18. jan 2013

ja som musela zacat ked mal malý 4 mesiace. prestal mi priberat stali sme mesiac na jednej vahe. pediatricka usudila že lepšie ako zaťažovať babo umelým mliekom je začat mu ponukat zeleninku. Veľka slava v jedení to nie je :D ale už sme ochutnali mrkvičku, zemiak, brokolicu, kalerab, z ovocia jablcko a robene vyživky.. všetko to bola ale len ochutnavka kym som mu nahodne neponukla hotove jedlo hipp že zemiacky zeleninka a morčacie masko a to sprasil celu porciu 😀 darmo je to chlap a kasle na zeleninu - on potrebuje poriadnu porciu masa

ursulienka1
18. jan 2013

v 6 mesiaci....prva bola polievocka

caly8
18. jan 2013

koniec 6 mesiaca .. dovtedy len plne dojčená ..do dvoch rokov som ju dojčila 🙂

daniela242
18. jan 2013

Dcérku som začala prikrmovať po 5. mesiaci zeleninkou a syna po 6. mesiaci. Obidvaja boli plne kojení

something
18. jan 2013

My sme zacali cca v5mesiaci ale ja uz som mala menej mliecka. Myslij, ze ak je mlieka dost a ak mu staci a dobre pribera, tak staci v 6mesiaci

culia1
18. jan 2013

Moj mal 4,5 mesiaca, bol plne kojeny. Zacali sme len zeleninou, a ta bola do 6. mesiaca, potom som postupne pridala pseno, ryžu a od 7. mesiaca jablcko, od 7,5 mesiaca masko, atd. Zacala som preto skor, lebo som to tak citila, nie preto, ze by som mala pocit, ze mu nestaci. A dnes je z neho veru riadny papkac a dokonca mi doktor hovori, ze ma vahu pod priemer tabuliek 😀

dahra
18. jan 2013

Môj bol plne kojený, no moja mama v 5.mesiaci vymyslela, ze je čas ucit ho na prikrmy (my so segrou sme boli na UM, takze uz stresovala, ze mu nestaci). Udusila som mu samotnu mrkvu a ste mali vidiet ten vyraz tvare. Totalne znechutenie, tak som mame zatrhla dalsie pokusy a az o mesiac zase skusila sama. Znova dusena mrkva - bolo 11.1.2011 (pamatny datum) a zrazu pekne papal, vsetko uplne s chutou. Takze bol na to zrely - 2 tyzdne na to mal presne 6 mesiacov. Prve tyzdne som mu davala striedavo zeleninu, mrkva, zemiak, brokolica (tu miloval), karfiol. Vzdy len dusene, bez dochucovania. Papal to na obed a zvysok dna mal moje mlieko. V 7.mesiaci som sem-tam na veceru pridala kase, na desiatu rajbane jablcko a na obed som uz skusala napr. spenat+ zemiak+ zltko-uvarit a potom rozmixovat s mliekom.

astonka
18. jan 2013

Mne pri prvom synovi dr.kazala od ukonceneho 4teho mesiaca...uz nepriberal ako na zaciatku...

dodkap
18. jan 2013

presnejsie, dojcene od ukoceneho siesteho, teda v siedmom mesiaci a nedojcene od ukonceneho stvrteho, teda v piatom mesiaci. V siedmom mesiaci staci, ale treba mu dat potom co najskor lepok, aspon podla najnovsich odporucani. Asi sa moze stat, ze dieta je velky hlados a potrebuje zacat jest skor, ale to si myslim, ze je minimum.

sabina84
18. jan 2013

Ked jej zatial v 5-tich mesiacoch staci moje mliecko tak nevidim dovod ju este dokrmovat a dieta musi byt pripravene na inu stravu a nemam este pocit ze by bola...

heidynka
18. jan 2013

aj ja som začala prikrmovať až keď mala malá 6 mesiacov...

olifcek
18. jan 2013

od 7 mesiacov

miselkat
18. jan 2013

Ja som zacala az po ukoncenom siestom mesiaci. Zacala som so zeleninkou, z kase mu bolo tazko a zacal zvrackat, tak som ju vylucila a vratila sa k nej az po ukoncenom osmom mesiaci. S ovocim som cakala este mesiac po zelenine. Myslim, ze to takto staci, nic netreba uponahlat a stale je lepsie materske mlieko ako nejake nahrady.

zuzin78
18. jan 2013

od 6 mesiacov

marianax
18. jan 2013

nasmu chybal tyzden do 6mesiacov ked som zacala prv len ochutnaval pomaly po par lyzic ale podla toho ci je dietatko hladne ak nie moze sa zacat aj neskor 🙂

blcha
18. jan 2013

ja som zacala po ukoncenom 6mesiaci prvy mesiac len zeleninku potom som pridala masko a aj ovocie a asi od 8mesiac aj kase 😉

zunolu
18. jan 2013

Malá mala 5 a pol mesiaca a tiež bola plne kojená ale ona nám už doslova trhala taniere z rúk a pokúšala sa brať jedlo tak som to vzdala a začala ju prikrmovať trošku skôr 🙂

girasol
18. jan 2013

my od dosiahnuteho 6.mesiaca, ale dopocula som sa, ze niektore pediatricky odporucaju zacat s prikrmami uz od 5.mesiaca, z coho som bola prekvapena a to s tym, ze sa skoro zacinalo aj s mesovymi prikrmami, my sme s meskom zacinali v 8.mesiaci...