Nekľudné dieťa odkedy som začala s príkrmami

lakynka1987
27. máj 2019

Ahojte,idem sa opytat...Maly bude mat 11.6-6 mesiacov a Dr.mi povedala ze od 5 mesiacov mozem zacat s prikrmamy,davat 1x denne a je plne kojeny...Zatial som dala mrkvu,zemiak,petrzlen,tekvicu a kuracie masko,ale zda sa mi,ze odkedy prikrmujem tak je nekludny,v noci sa budi aj 5 krat,co uz mi prespal v pohode aj celu noc a zrazu cele zle...zuby to este asi nebudu tak neviem co sa stalo...emate podobnu skusenost?dakujem

bubalea
27. máj 2019

Hmm a nemôže to mať jednoducho teď len také obdobie? Pokiaľ príkrmy spapá a nemá nejaký problém napríklad s kakaním, tak neviem, či by som to spájala s jedlom

mogaa
27. máj 2019

pokiaľ dávaš príkrm doobeda, tak z príkrmu to nemôže byť ....teda ak nezje plný tanier🙂môže to byť aj tým že dieťa už viac vníma s v noci spracováva zážitky z dňa🙂a kludne to už môžu byť aj zubky🙂ono trvá určitú dobu kým vykuknú🙂

evkamotka
27. máj 2019

To mozu byt uz zubky, moze ich tlacit aj mesiac, dva

mogaa
27. máj 2019

ak dávaš príkrm doobeda a malé množstvo - do večera to dieťa dávno strávi....takže nekľud z bolenia bruška by to nemal byť...polročné dieťa už viac vníma, objavuje svet - svoje rúčky, hračky, tváre....to je veľa nových vnemov, ktoré v noci potrebuje spracovať....treba ho dávať stále často na bruško, stimulovať ho k pohybu na pretáčanie na bruško, plazenie...tým že sa viac hýbe sa zlepší aj trávenie....ja to vidím skôr na tie zúbky alebo spracovávanie zážitkov z dńa...

galioska
27. máj 2019

@lakynka1987 odsleduj, napr mne odmalička vadi varená mrkva, strašné má zduva a aj tak ju jem a tiež môžu vadiť kombinácie mäsa a zeleniny

katyd
27. máj 2019

@lakynka1987 dieťa má zjesť prirodzene to, čo by vedelo pohrýzť samé, keby sme mu nerobili kašičky a nemixovali, takže ak bol spokojný, keď si ho kojila, nebolo správne to meniť, sama vidíš a mäso už vôbec nie

lubi40
27. máj 2019

@lakynka1987 maso vobec nepridavaj! nevravela ti pediatricka ako mas postupovat? Najprv iba zeleninu 1/3zemiak(ryza) 2/3 zelenina; Najprv jeden druh potom viac druhove. Takto pokracuj mesiac. ked zje aspon 150g mozes uplne vynechaj mlieko. po mesiaci mozes pridat masko (15g alebo 20g ryby) max 5x tyzdenne. Alebo po mesiaci pridas ovocie - teda dalsi prikrm a potom maso az o nejake 2-3 tyzdne neskor.
A mozu to byt aj zuby, aj ked ich este nevidis, zuby mozu boliet aj mesiac-dva predtym nez vyjdu.

29simona29
27. máj 2019

@lakynka1987 v tomto obdobi to robil aj môj maly, budil sa aj 6x za noc, neskor som zistila, že to mohlo byt spôsobené vývinom nervovej sústavy plus začínajúce zúbky...Tie mu vyšli až v 7.mesiaci síce, ale trvalo, kým sa prerezali. Časté budenie trvalo cca 6 týždňov, potom to preslo..

katyd
27. máj 2019

@lubi40 alebo maso aj vobec nie, kým si ho sám nevypýta, viete mi niekto povedať, prečo dávať maso takému malému dieťaťu a ešte keď je kojené?

lakynka1987
autor
27. máj 2019

@katyd tak nieje to z mojej hlavy...Dr. povedala,ze mame zacat s prikrmamy...samej sa mi to zdalo skoro,ale tak ja nie som odbornik

katyd
27. máj 2019

@lakynka1987 ani doktori, je plný internet názorov na "tradičnú medicínu" a ako fungujú lekári, tak si niečo pozri, ja ich už dávno nepovažujem za odborníkov, teda neviem za odborníkov čoho by som ich mala považovať, očividne, problémy, ktoré píšeš, že má malý, začali po podaní príkrmov, ale prejde čas, ty by si to nespojila, ako príčinu a následok, keby problémy pretrvávali, ty by si išla za pani doktorkou a hádaj čo by urobila? Začala by príčiny hľadať niekde úplne inde v tom lepšom prípade, v tom, ktorý bežne používajú, by začala "liečiť" symptómy a nie príčinu problémov, takže by mu dala nejaký "liek", z ktorého by sa mu mohol prejaviť nejaký ďalší symptóm ako následok podania lieku a takto pekne spadneme do systému, ktorý pre nás pripravil farmaceutický priemysel, takže len v skratke moj pohľad na vec 🙂, nezabúdaj, že ty ako matka budeš vedieť vždy lepšie, čo je pre tvoje dieťa lepšie, ako ho liečiť, kde vznikla príčina, kedy, keď toto lekára nezaujíma, to pre mňa nie je lekár, len administratívny pracovník, ktorý je platený farmaceutickým priemyslom a poisťovňami držím palce, aby si vždy vedela pomocť sebe aj svojmu dieťaťu 🙂

lakynka1987
autor
27. máj 2019

@katyd ved prave preto som chcela vedet ci ma niekto podobnu skusenost...jemozne,ze je to len prechodne obdobie,neviem 🤔,a netvrdim,ze je to z tych prikrmov,len sa mi zda ze je to prave odvtedy,ale nie somsi 100 % ista...dnes som mu nedala nic okrem mm a cely den je spokojny a vysmiaty,tak som zvedavac co bude v noci...

trinneo
27. máj 2019
katyd
27. máj 2019

@lakynka1987 no vidíš, sama si si odpovedala a keď bude ešte niečo v noci, ešte stále sa s tým telo vysporadúva, takže to nie je ako čarovným prútikom, počkaj pár dní, nech sa mu telo od toho vyčistí a ak mu aj budeš potom niečo dávat, tak stále len jednu vec pridaj v ten deň, alebo niekoľko dní, aby si mohla zistiť, čo mu nerobí zle a naopak, keď dáš viac vecí naraz, tak nevieš, ktorá to sposobila

lakynka1987
autor
27. máj 2019

@katyd ja som davala najprv jeden druh 2- 3 dni,ci nedostane nejaku alergiu a tie co som mala odskusane som mu kombinovala...pockam par dni a potom uvidime co dalej 😊

agata18
9. júl 2019

@lakynka1987 ahoj, ako prosím pokračovali vase prikrmy a nočné nespinkanie? Náš malý prespal celú noc, v momente prvého dňa prikrmov (malinké množstvo) prestal spinkať, budí sa prvý krát už o 1 až 3, nie o 7 ako dovtedy. Plus obrovské nočné nepokoje, mrnkanie. Má 4,5 mesiaca. Je to určite prikrmom, dva dni som schválne nedala, spinkal krásne. Takže nie je pravda ti písané, že obedny prikrm má večer už dávno straveny

lakynka1987
autor
9. júl 2019

@agata18 ahoj,so spanim.sa to trochu zlepsilo,budi sa tak 1 az 2 krat za noc...prikrmujeme dalej,nesla som podla ziadnych tabuliek,ale podla svojich pocitov,mozno pomalsie ale to je mi jedno......aj ked som skusila s prikrmamy tyzden vynechat,tak sa budil rovnako...ono sa meni,kazde babo je ine,mozno zacina viac reagovat na okolie a nevie to este dobre spracovat...ty sama vies co je prenho najlepsie...ak sa ti zda,ze je z prikrmov nesvoj,skus vynechat tak tyzden a znova pomaly skusaj....mne zas teraz uplne odmieta zeleninu a maso,ale tiez pomaly skusame...vela stastia 😊

agata18
11. júl 2019

@lakynka1987 dakujem za odpoveď 🤗 tak my sme nakoniec už 3 dni bez prikrmov úplne a spinka krásne celu noc ako pred tym. Tak dam tomu dva tri týždne pauzu a začneme odznovu 🥕