Kedy vám detičky začali papať jedlo roztlačené vidličkou?

evicaveverica
30. sep 2016

Babenky len otazka, viem ze uz v 10mesiacoch deticky normalne papaju popucenu stravu, len ma zaujima..lebo ta nasa ho vypluva, ci to ma suvis s mnozstvom zubov. Spapa vsetko co nespapa ju, ale akonahle natrafi na kusocek zemiaciku alebo mrkvicky tak ho vypluje. Zatial ma len 2zubky, tak som premyslala ci to ma suvis s tym, alebo proste nema rada inu konzistenciu v kasicke. Banany, chrumky, piskotiky, rozky, vianocku a ine taketo srandy zje bezproblemov v kusoch. Pripadne nejaku radu ak mate ze ako s tym vyhupat.. Lebo tiez by som uz rada mixer postupne odlozila bokom a davala by som jej jedla co papame my.

boneta
30. sep 2016

Poradit neviem ale my sme s tym bojovali roky.Moja aj susenu zeleninu vypluvala a vlastne kazdy kusok ju napinal ☹ Len trpezlivost asi nic viac.Drzim palce.

ivec16
30. sep 2016

@evicaveverica pomaly dalej zajdes, nas syn mal neskoro zubky... skusala som mu davat aj kusky ale vzdy takej stravy zjedol ovela menej... takze som mu najskor dala s kuskami a ked uz nechcel tak som mu to este rozmixovala a dotlacila ho... este je to drobec, neboj nebude kase do 18 rokov ;)

evicaveverica
autor
30. sep 2016

@boneta to ste mali asi blbe. Nasu malu nenapina nastastie, len to proste vypluje.. Aj cestovinu vyplula..

evicaveverica
autor
30. sep 2016

@ivec16 jaaj toho sa fakt nebojim ze by do 18stky davala kase 😂 . Skor som sa tak zamyslela, lebo kamoskin syn uz driape cele flaty masa..tak som si pri nich prisla ako ufonec.. Aj ked fakt je ze mlady mal teraz rok

boneta
30. sep 2016

No veru velmi tazke ☹ v podstate aj teraz neznasa orechy v kolaci alebo ak je mak tak hned uteka umyt pusu...

ivec16
30. sep 2016

@evicaveverica kazde dieta ozaj ine, svagrina ma malu co stale ked vidi ked niekto je tak uz je pri nom a pyta mnam mnam... mojho to vobec nezaujima, nikdy tak nepytal...

evicaveverica
autor
30. sep 2016

@ivec16 nasa aj pyta aj jej dam a aj vypluje..
Dnes som to zase skusala..zjedla asi 5lyziciek a potom si to zacala vyberat z ust a hrat sa s tym na stoliku 😂 ..takze potom som jej to mixla a uz to zjedla.. Asi budem skusat po troskach dalej a uvidime

jatva
30. sep 2016

dcera (5r) ma doteraz problem zjest polievku, kde plava nejaky kusok, syn (15m) od doby kedy zacal s prikrmami, tak papa cele kusky a nikdy mu to problem nerobilo.

ivec16
30. sep 2016

@evicaveverica jasne, urcite na to pride, moj niekedy mal chut na kusky niekedy nie, obcas som mu mixla este aj v 16 tom mesiaci ;)