18 mesačný syn odmieta žuť. Je to v jeho veku normálne?

Zodpovedané
8. nov 2020

Dobrý deň,

syn má 18 mesiacov a 7 zubov. Spapá všetko čo mu dám pokiaľ je to popučené vidličkou. Akonáhle však má kúsky stravy, ktoré by musel požuť nechce to.

Nejaví tiež záujem o to, že by sa kŕmil sám. Keď mu dám do ruky lyžicu len sa s jedlom hrá. Takisto ak mu nechám jedlo len tak, aby jedol rukami.

Je to v jeho veku normálne?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je ešte na to pripravený. Príde čas kedy bude aj sám jesť aj jesť tuhú stravu, len to v jeho prípade ešte nie je teraz.

Medzi detičkami sú rozdiely, každé je iné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas