Koľko príkrmov denne pre 5 mesačné dieťa?

seemani
20. dec 2013

Baby nikde som nenašla také, tak sa spýtam tu. Malého prikrmujem mesiac, dostáva na obed zeleninku, ovocie, detskú výživu, na večeru asi 120-150 nutrilonu, inak ho kojim. Chcem sa spýtať, kedy sa začína s druhým príkrmom? Myslím 2x za deň. A ak papá na obed, druhý príkrm mu mám dať na olovrant?a mäsko môže dostávať od nového roka napríklad? Malý ma 5 mesiacov..

aliza
25. dec 2013

@zuzkaanicka to je teraz v 'mode' 😀, novodoby 'hon na supermatky'.... mas robit tak, ako robili nase mamy a babky, inak si oznacena za supermatku ...to je vysmech vzdelaniu a pokroku 😕. Ved mozu si aj nadalej rany ocikavat na poli, ako robili nase babky, naco nam je pohotovost a celkovo medicina, ze 😎?

zuzkaanicka
25. dec 2013

@aliza a mne Ti uz nejako prestava vadit, ze som "super-matka" ... ja som bola radsej opatrna pri zavadzani prikrmov, akoby som potom mala riesit nejake zazivacie problemy s malym miminkom ... myslim, ze sa oplatilo a ked to niekto chce robit inak, tak mu branit nebudeme 😉

kofoluska
25. dec 2013

@zuzkaanicka ona vie, koho som myslela. 🙂

aliza
25. dec 2013

@kofoluska a kto si ty, ze tu prides a zacne ukazovat prstom? nezda sa ti to detinske a trapne? co sme v skolke? koho ty chces menovat? 😕 . Ak mas nieco ku mne, tak to napis priamo mne, tak to riesia dospeli ludia.

zuzkaanicka
25. dec 2013

@kofoluska vies, ale oznacit niekoho super-matkou len preto, lebo sa drzi vyskumov a neexperimentuje s vlastnym dietatom je take ... hmmm ... zvlastne ... a to som sa vyjadrila slusne 😉

ankastevko
3. júl 2020

Teraz ma kludne mozte ukamenovat ale mi sme zacali od 4 mesiaca. Rano aptamil obed som zacinala 1 druhom zeleniny po dobu 3 dni mrkva, avokado, sladky zemiak, brokolica, karfiol, hrasok, tekvica, zelena fazulka, petrzlen potom tieto jedla som medzi sebou pripravovala napr ryza s mrkvou atd .... teraz uz kuracie masko. Dokrmujem UM a olovrant ovocie jablcko, broskyna zatial zajtra ideme na bananik a zase dokrmim mlieckom. Rano vecer plna davka mliecka. Problem z kakanim nemame ani bolesti bruska vsetko tip top. Ked poskusame este par druhov ovocia prejdem na vecerne kasicky a ranajky posledne pecivo atd zatial dokrmovat mlieckom. Papanie kupujem organicke a vsetko mu pripravujem ja no mam doma pre pripad aj hotove z obchodu to mam v plane pouzivat ked pojdeme niekam vonku. Takze tak.

ankastevko
3. júl 2020

Zabudla som pridat fotky mojej pripravy papania pre maleho. Kazdemu vyhovuje nieco ine ale ja si takto predpripravujem. Nasledne po ochladeni zamrazujem ovocie do opat pouzivatelnych sackov vid na foto a zeleninu do silikonovych nadobiek a potom premiestnim do uzatvaratelnych sackov napisem datumi co kde ake papanie mam a mam uplny prehlad. Jedlo po rozmrazenu chti uplne super a maly praska az sa trasie 😆