Kozie mlieko - skúsenosti a názory

tatko_bebe
6. aug 2013

Hľadám/e dodávateľa kozieho mlieka najlepšie z okolia BA.
Poprosím Vaše názory, skúsenosti s kozím mliekom a prosím admina aby mi túto moju diskusiu a prosbu nepresúval bezhlavo do koša.

Našiel som zatiaľ jednu farmu priamo v Bratislave, poznáte ich niekto?
http://koziafarma.meu.zoznam.sk/kontakt/

sorciera24
7. aug 2013

@tatko_bebe s tou BA ti nepomozem, ale isto sa najdu ababy z BA, co odniekial beru.... zo skusensoti, ja nic lepsie momentalne na posilnenie imunity nepoznam.....od kedy ho maly pije , chory bol raz....dovtedy bol chory kazdy mesiac (v skolke)....ja nan nedam dopustit....od maja-do oktobra pijeme cerstve, potom kozicky maju malo mlieka, resp. ziadne, kedze cakaju malde a tak v zime pijeme susene kozie mlieko (rozdiel v kvalite a ucinku som nezbadala...) 🙂

rory88
7. aug 2013

ja davam mojej malej tiez kozie mlieko z www.biologika.sk, maju aj kamennu predajnu v BA alebo si tovar mozete nechat doviezt. Je to v bio kvalite, rozne znacky (vacsinou nemecke alebo rakuske), maju aj jogurty, kefiry a pod.

tatko_bebe
autor
7. aug 2013

@sorciera24 aj to cerstve mlileko nejak prevaras? alebo robis svojpomocne UHT v domacich podmienkach?

sorciera24
7. aug 2013

@tatko_bebe my kupujeme cerstve mlieko, kt. preslo uz slabou pasterizaciou...takze take pijse a to susene je pasterizovane..... staci vraj slba pasterizacia na 70 stupnov, aby si zachovalo to dobre, co ma a boli prip. vynicene chorobopl. zarodky....

tatko_bebe
autor
7. aug 2013

@sorciera24 a kde ho kupujes?

sorciera24
7. aug 2013

@tatko_bebe cerstve nam vozia z Oravy (z farmy z Krivej) a tiez aj v okrese v jednej dedine amme biofarmu, kde chovaju kozy..... a susene kupujem tu: http://www.altermedic.sk/product/kozie-mlieko-p...

katrenka111
1. sep 2013

a kupujete aj take to kozie Lactael? ja zvyknem z Rakuska to 500ml v krabici stoji 1e,...no ked nemame tak kupujem u nas to 1l vo flasi....
a nezapeka vam deticky trochu kozie mliecko?

tatko_bebe
autor
1. sep 2013

@katrenka111 prave som ho kupil v Tescu za skoro 5eur 500ml a skoro ma slahlo ked som zistil ze je dekantovane-polotucne az ked som ho otvoril. Kaslem na to, na SK na nas brutalne zarabaju..

alex137
1. sep 2013

Ba neporadím, my sme ho začali piť tiež a dúfam že nám pomóže, najprv ho zmrazíme a potom keď chceme piť, tak rozmrazím a prehrejem a svište na moje veľké počudovanie pijú.

silviaa
1. sep 2013

ja pravidelne kupujem z Vistuku, Humlov dvor www.humlovdvor.sk/, a som velmi spokojna, obe baby mi piju iba kozie mlieko 🙂

silviaa
1. sep 2013

@tatko_bebe v Modre v bio obchode maju 2 eura za liter, cerstvo nadojene 🙂

tatko_bebe
autor
1. sep 2013

@alex137 to zmrazovanie neviem ci je dobry napad, to skor to zahriatie myslim ze staci 85st C a potom prudko schladit, Modra je dost od ruky ale mozno tam skocim

alex137
1. sep 2013

beriem mliečko priamo z farmy, ale nemôžem zaručiť či kozička nebola kliešťom " napadnutá" alebo či mliečko bolo v dobre "umytej" flaške. Keď to nezabijem mrazením tak potom prevarením, teda prehrietím aby som zachovala "podstatu" mlieka.

mahulenka87
1. sep 2013

A od kolkych mesiacov sa moze davat detickam kozie mliecko? Mozem zacat rovno s nim,ci najprv kravske?

alex137
2. sep 2013

mahulenka87, ste na UM alebo mas mliecko Ty? ak davas umele, urcite nedaj plnu davku kozieho, bude pre malicke tazke, zacni do umeleho trosku =pomerovo pridavat, my sme zacali davat od dvoch rokov

silviaa
3. sep 2013

@tatko_bebe predtym si tam vsak zavolaj, mlieko si treba objednat 🙂

silviaa
3. sep 2013

@mahulenka87 kozie mlieko dieta lepsie stravi ako kravske, ako prve mlieko po materskom sa odporuca kozie. Kravske az od troch rokov.

mahulenka87
3. sep 2013

@alex137 sme na UM, trošku aj materské... Takže až od 2 rokov? 😕

silviaa
3. sep 2013

Ja davam mojej dcere od roka. Dala by som aj skor, ale nemala som zdroj 🙂 , bola na umelom mlieku.
@mahulenka87

molka
3. sep 2013

@mahulenka87 ja dávam dcére kozie od 3,5 mesiaca, prešla na neho bez problémov. Ráno prinesiem čerstvo nadojené, zahrejem na 75st., potom prudko schladím a skladujem v chladničke. Prvý krát som jej ho dala zriedené s vodou, keď ho v pohode strávila, tak na ďalší deň už pila nezriedené. Dovtedy bola na UM, ale mne príde kozie zdravšie.

alex137
3. sep 2013

mahulenka87, ja som na to odvahu nabrala az od dvoch rokov, lebo dcerka mala málo železa a kozie mlieko ho tiež obsahuje málo, tak na to si treba dať pozor aby ste neboli chudokrvní a keďže jej už viem to železo dodať aj inak ako mliekom, tak som do toho šla, malej to chutí aj to dobre znáša, horśie je to zo synom, on je citlivejší- síce mu to chutí ale nevie ho ľahko spracovať, tak preto ho stale ešte miešam s UM.

sorciera24
3. sep 2013

@mahulenka87 ja by som odporucila cca. od roka.....to prave kozie a ano je alhsie ako kravsk a halvne zdravsie... je fakt, ze ma menej zeleza, ale rocnemu dietatu nemas problem doplnit zelezo v strave...

katrenka111
14. okt 2013

baby zacali sme davat už domace kozie,staci ked ho necham len zovret a vypnem? inak zaujimave že ma inu chut ako to obchodne, je take hustehsie, mastnejsie a chuti viac akoby po sene...je to normalne? malemu akosi ťažsie ide teraz pred tým vypil v momente celu flasu a teraz nejak pomaly....

kofoluska
20. nov 2013

@katrenka111 Kozie mlieko z obchodu je to iste ako kravske mlieko z obchodu. Je to uz len biela voda, ktora presla roznymi chemickymi procesmi a neostalo v nej v podstate nic cenne. Ciste a cerstve kozie mlieko vonia po tom, cim je koza krmena. Ciste pisem zamerne - ak mlieko smrdi alebo ma pachut, koza nie je v cistom a chovatel jej neumyva vemena. Na toto je kozie mlieko velmi haklive. Tak isto je haklive na to, co koza v ten den zjedla. Ked je sezona ceresni, kozie mlieko u svokrovcov vonia a chuti po ceresniach. Ak ju ale nechaju volne sa past niekde na luke, niekedy sa stane, ze zje nieco hnusne alebo horke a mlieko sa neda pit.
Kedze ma mlieko svojsku chut aj aromu, dieta s nim moze mat problem, na rozdiel od toho sterilneho obchodneho. 🙂 Daj mu cas, aby si zvykol.

petusa2323
16. nov 2015
Používateľ petusa2323 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od petusa2323.

Má tu prosím niekto skúsenosť s kozím mliekom ale vo forme UM? Môže sa také podávať aj malinkému bábätku?

gabik001
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hena6
18. nov 2015
Používateľ hena6 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od hena6.

ja vobec nepijem ziadne mlieko, vobec mi to nechuti

majka999
2. dec 2015

Moze z kozieho mlieka prehanat? Mate taku skusenost?

karolinasc
18. dec 2015

Ahojte, davam malemu bambinchen 2. Od 6teho mesiaca. Dovtedy bol na UM kravskom. Stale plakal a zle kakal. Bud mal hnacku, alebo ho zapekalo. Od kedy mame bambinchcen mame doma uzasne usmiate dieta 😉. Ale.. v noci sa budi kazde 3 hodiny na krmenie. Ked bol na kravskom UM, zobudil sa 1 max 2 x. Tak teraz neviem, ci je to mliekom, alebo iba stadium vyvoja. Ak mate podobnu skusenost, prosim info. Budi sa, aj ked ho "natlacim" kasou na vecer

karolinasc
18. dec 2015

@silviaa Prosim o info, kde v Modre je ten obchod. Chcem uz skusit aj cerstve mlieko a v Senci je sialene drahe. Za 3 dcl chcu vyse 2 €