Kozie mlieko - skúsenosti a názory

tatko_bebe
6. aug 2013

Hľadám/e dodávateľa kozieho mlieka najlepšie z okolia BA.
Poprosím Vaše názory, skúsenosti s kozím mliekom a prosím admina aby mi túto moju diskusiu a prosbu nepresúval bezhlavo do koša.

Našiel som zatiaľ jednu farmu priamo v Bratislave, poznáte ich niekto?
http://koziafarma.meu.zoznam.sk/kontakt/

silviaa
19. dec 2015

Mlieko uz nie je, farma neexistuje😕....

karolinasc
20. dec 2015

@silviaa na Dubovej vraj maju koziu farmu. Tu si neskusala? V utorok tam planujem volat, len to nie je zo Senca najblizsie

majdalenka23
20. dec 2015

ja beriem mliečko od našej susedy, ktorá chová kozičky len čisto senom a čerstvo pokosenou trávou..nepasú sa voľne na paši. Čo znamená, že mliečko nie je vôbec cítiť a netreba ho prevárať lebo prevarením len stratíš vitamíny. začalo som dávať synovi keď mal rok a riedila som ho prevarenou vodou aby nebolo tak husté, potom pil čisté...Kubko je zdravý, krásny a ľúbi kozie mliečko 🙂

silviaa
20. dec 2015

@karolinasc nie. Ja uz mlieko nepotrebujem. Mladsia ma uz 3,5 roka. Mlieko uz nepije.

aida5
1. jún 2016

...kozie mlieko v BA viem pravdepodobne zabezpečiť len potrebujem info v akom množstve.

janica1977
14. júl 2016

@sorciera24
to mlieko čo spomínaš sa už nedá zohnať. Našla som si zaň náhradu na: http://www.mliekoshop.spol.sk/susene-mlieko teraz fungujeme na ňom. Spokojnosť tak ako aj s tým predchádzajúcim.

sorciera24
14. júl 2016

@janica1977 ano, viem, uz asi 2 roky sa neda zohnat, vraj slov. vyrobca prestal vyrabat....nechapem....toto je holandske, uz som skusala, tiez sme presli nan, no aktualne uz maly vyrastol a kozie uz enchce a ani nepotrebuje....tak ench vam chuti a pomaha!🙂

janica1977
15. júl 2016

Škoda toho, že sa už nedá kúpiť to Slovenské. Určite by som radšej brala niečo tunajšie nám bližšie. Ale keď nieje, tak som hľadala náhradu.

jarec
20. apr 2017

Ahojte.Som tu trosku mimo kedže nie som rodič ale rad by som prispel do dikusie svojim poznaním a skusenostami s kozím mliekom.Chováme kozičky už 25 rokov.Kozie mlieko ako aj žiadna iná potravina nieje žiadny zázrak ktory lieči všetky choroby,bez pochyby má však svoj dieteticky význam a vplyv na zdravie človeka.Samozrejme nie je mlieko ako mlieko.Všetko do čoho vkladame svoje srdce,má svoj zmysel a pri chove zvierat tak ako pri vsetkych živých tvoroch to má rýchlu spätnú väzbu.Kozy volakedy spasali,okraje lesov a luk,rôzne bodliaky,trniny,kriky,kôrčie stromov v ktorých je celá škála mineralnych látok a stopovych prvkov,takéto mliečko malo velkú mutričnu hodnotu avšak chutilo tak že by ho dnes málo ludí vôbec dalo do úst.V dnešnej dobe už málo kto nechá volne spasať neudržiavané porasty kvôli klieštom,nerobíme to ani my ,zároven však chcem dodať že nakaziť sa cez zviera klieštovou encefalitidou je sice možné avšak pravdepodobnost nákazy je velmi malá a velkú ulohu v tom hrá akú máme imunitu.Dnešné kozie mlieko už je bez zapachu,má sice svoju špecifickú aromu na ktorú môžu ludia reagovat rôzne,avšak uplne čerstvé málo kto rozozná.A tu by som rád chcel pripomenut na čo niekedy velmi zabúdame a to je čerstvost.U mlieka ako aj u vsetkych potravin je čerstvost velmi dôležita,po nadojení energeticka hodnota rychlo klesá,nebudem sa tu odvolavat na žiadne výskumy,avšak zdravy selsky rozum nepustí...mimochodom naši prastarí rodičia nežili sice v takej hojnosti ako dnes,avšak jedli hlavne čerstvu stravu,čo bola podla mňa tá najväčšia devíza ich stravovania,koza bola skoro v každom dvore.Čo sa týka pasterizacie,je to na zvážení každeho jednotlivca,mlieko je živá potrava plná roznorodych mikroorganizmov,zahriatim mlieka ničíme jeho vyvaženost,zničíme prirodzené kultury ktoré sú velmi dôležite pri travení a pretvarame živé jedlo na mrtvy pokrm ktory nám zabezpečí vačsie zahlienenie,každe zahlienenie rovná sa malý jemný zápal v tele na ktorý musí zareagovat imunitny system.Moje poznanie je teda také,že čim viac chceme riešit nej.zdravotný problem tým čerstvejšie kozie mliečko a samozrejme pit ho samostatne bez akehokolvek jedla či cukru alebo ovocia.Tak ako ho stvorila príroda,pokial možno od Rozumneho chovatela,ktory chová s laskou a v sulade s prirodzenymi zakonitostami.Prajem Vela dobrých skuseností s Tak užasnym darom prírody akym je kozie mlieko a vyrobky z neho,samozrejme v priamej úmere z energetickym vydajom,ako sa vraví,všetkeho moc škodí...pekny den🙂🙂