Kravské mliečko pre 5 mesačné dieťa

lucik159
21. júl 2015

Ahojte 🙂 Chelaa by som sa spýtať či niektorá z Vás davala babatku kravske mliečko. Mala má 5 mesiacov. Vćera raáno sme prešli na kravské mliečko. Od včra rana sa mi dva krát povrackala ale nie hneď po papaní. Chcela by som vedieť či to môže byť reakcia na zmenu mliečka a trreba počkať či si naň zvykne alebo ho musíme hneď zmeniť naspäť na umele. A nechcem yť zlá ale budem rada keď mamičkyktoré sú zasadne proti kravskému mlieku a bijú sa za umele nekomentovali aké je zlé detičkám dávať kravské mliečko pretože my sme tiež na ničom inom nevyrastali vtedy umele mliečka neboli. ďakujem 🙂

mamulienka30
21. júl 2015

Dobre rozhodnutie pre babatko 🙂

skaredekacatko
21. júl 2015

@lucik159 oka v pohode prejdi rýchlo na umele a vsetko bude oka nikto ta uz neukamenuje.

ivanakal
21. júl 2015

@lucik159 vies tu na MK je to normalne, ze nieco sa pytas a 30 ludi ti odpovie uplne odveci. Smutne, ale je to tak.

vroni
21. júl 2015

@lucik159, zenska, nauc sa citat!!!! Povedat nazor nie je odsudzovanie. Tvoje dieta evidentne na kravske mlieko reagovalo ZLE. Je uplne fuk, ze sa to nestalo nikomu inemu v tvojom okoli, tvoje dieta z toho vracalo. "Zvyknut si" na mlieko je uplna pakovina (viem, ze nie z tvojej hlavy, tuto sprostost su schopni opakovat aj pediatri), ked mi dieta z niecoho bude vracat, tak mu to viac nedam (teda zmenim mlieko v tvojom pripade) a nebudem cakat, nez si "zvykne". Skusila by som kravske mlieko po roku, mozno ho uz bude dieta znasat v pohode, mozno budes musiet cakat dlhsie a mozno ho nebude znasat nikdy.

pekkka
21. júl 2015

reakcia na mlieko sa moze dostavit do 7 dni ... vyražky, ekzemy ....

dasenka26
21. júl 2015

Nejdem tu písať svoj názor, len sa treba spýtat pediatra, ten ti povie prečo by nemalo dieťa do 2r piť kravské mlieko..a nemusís sa pýtať tu na MK. Pekny den 🙂

magali
21. júl 2015

@lucik159 pisala som ze nas mal kravske od 1,5 roka ale aj tak som sa trochu bala reakcie, ale nemali sme problem tak sme plynule presli na kravske.. inak mne pride vtipny nazor ze kravske je len pre teliatka.. to by sme nemohli jest nic ani zeleninu a ovocie ved to je tiez pre zvierata.. ani maslo a ine vyrobky z mlieka..
na tvojom mieste by som naozaj este pockala a skusila to az tak okolo roka, ak je to z financnych dovodov pre teba neunosne.. ja som sa napr bala davat aj to lacnejsie umele mlieko.. stravu som dost riesila lebo manzel je alergik a teda pri tom pribinaciku sa mi to aj potvrdilo ze mlieko a tvaroh az po roku.. ja by som ani kvoli refluxu nemohla zmenit mlieko lebo potreboval to AR mlieko
ono teraz je ina doba, inak sa stravujeme a to vsetko vplyva na nas organizmus a ten aj inak reaguje a nase deti uz si to nesu v sebe, lebo maju nase geny a nie geny nasich prababiek.. preto by sme mali byt opatrnejsi

lulistek
21. júl 2015

Ja malej davam dodnes HAMI umele mlieko, v dvoch rokoch sme chceli prejst na kravske ale mala hned hnacky z toho. Mliecko uz az tak nepije len rano a vecer.

charlie1980
21. júl 2015

@magali Kravske nie je LEN pre teliatka. Pointa usla, nevadi. Kravske nenahradzije vyzivu UM a zvlast u 5mes dietata, ktore mozno akurat zacina s 1.prikrmom. V tom je pointa.

lvka
21. júl 2015

Prvy syn zacal s kravskym v troch rokoch.... Do roka mal moje mlieko a potom UM.
Myslim si ze vracanie je z kravskeho mlieka...vsetko ma svoj cas...

magali
21. júl 2015

@charlie1980 OK ved ja som ta necitovala, neoznacila som ta v prispevku, nenarazala som na teba, lebo toto je vseobecna mienka pri teme o kravskom mlieku v ktoromkolvek veku do 3 rokov.. ja som jej napisala ten isty nazor, ze 5mesacnemu babu nie.. citala som celu diskusiu od zaciatku az po koniec, teda okrem tych priblblych hadavych prispevkov ktore ma nebavia..
myslim ze autorka temy pochopila a urobi co uzna za vhodne.. asi by sa to tu malo uzavriet ci?

magali
21. júl 2015

@charlie1980 a este prepac ale ja som si myslela ze ked nato reagujes tak to bol prispevok od teba ale ja som to pisala na zaklade tohoto:
"daren1 Mala ma 17 mesiacov, sme na UM od siestich, pýtala som sa doktorky kedy možme kravské, ako prvý dovod uviedla, kedže je leto a vsetko sa viac a rychlejsie kazí odporuča pockat po lete a dalsí asi ten hlavný kravské mlieko NEOBSAHUJE tie živiny a vitamíny, ktoré dietatku poskytne UM je proste tak namiesane aby co najlepsie nahradilo mamičkine. A mimochodom kravské mlieko je potrava je pre teliatka nie pre ludi ak to berieme takto... "

magali
21. júl 2015

mimo temy je mi naozaj smutno z tejto stranky.. po veeeeeeeeeeeelmi dlhej dobe som reagovala do nejakej diskusie a to len z toho dovodu ze mam k tomu co povedat lebo to mam z vlastnej skusenosti.. a je mi zle z toho kolke zeny sa tu chodia fakt len hadat..

eva9631
21. júl 2015

@lucik159 Už sa mi prestalo páčiť čítať všetky komentáre, takže neviem, čo Ti kto napísal. Myslím si , že vracanie je reakcia na zmenu mlieka. Ale to sa môže stať aj pri zmene značiek umelého mlieka. Osobne si tiež myslím, že malá možno ešte nemá dostatočne vyvinutý zažívací systém na strávenie kravského mliečka. Moje staršie dcéry od cca pol rôčka pili kravské mlieko, ale zavádzala som ho tak, že dva tri týždne som im dávala len jednu fľašu denne, zo začiatku riedené ryžovým odvarom, nie hneď plnotučné mlieko. Postupne som dávala viac a viac kravského a menej umelého mlieka.

ichbinich
21. júl 2015

Ak dieta doteraz nevracalo a povracalo sa az po podani mlieka, tak ano, je to reakcia prave na to mlieko.

Kedysi sa kravske mlieko riedilo vodou a niekedy aj prisladzalo. Aj dnes sa casto odporuca pri priprave prikrmov zriedit plnotucne mlieko vodou.

Ja som osobne za mlieko, pre mna patri k pestrej strave. Aj moje deti maju mlieko v strave, niekedy ho aj piju. Ale osobne by som malemu babatku v 5 mesiacoch kravske mlieko pit ako jediny zdroj potravy nedavala. (Zvlast, ked sa z neho povracalo.)

jarushka599
21. júl 2015

tiež si myslím, že je to reakcia na mlieko, osobne nemám nič proti kravskému, tiež sme začali po roku, pediater nemal nič proti tomu, nakoľko sme poriadne stavaný, jeme všetku inú stravu, mlieko je len doplnok ako tekutina....neviem, akú máte váhu a stavbu tela....ale asi by som v 5 tich mesiacoch ešte aj ja počkala, lebo to trávenie ešte nie je tak prispôsobené a možno preto tá reakcia na to mlieko.....skús dať zatiaľ umelé, a ked začnete papať všetko a mlieko bude pre vás len ako tekutina, tak to skús znova s kravským, ja nie som zástanca UM do 3 rokov a pod, lebo dieťa má mať plonohodnotnú a pestrú stravu a nie nahrádzať výživu UM, môj pediater uznal, že pokiaľ všetko papáme a bez problémov, tak kľudne......všetko je to len biznis, a reklama.....z čoho by mohli ťažiť.....každá matka sa má o dieťa starať a to platí aj o strave, nie to nahrádzať UM, pokiaľ nená nejaké zdravotné problémy, ktoré to nedovoľujú...to je samozrejmé......takže držím palec, vydržať ešte, alebo ak je malá dobre stavaná, začať s príkrmami a mlieko vymeniť za zdravú stravu a nechať si ho len ako tekutinu 🙂 🙂 🙂 🙂

lucik159
autor
21. júl 2015

@vroni čítaj Ty!! ja som niekde napísala že jej ho budem dávat daalej aalebo nieco podobne??

lucik159
autor
21. júl 2015

@eva9631 hehe v skratke ti poviem co tu písali samé odsudzovanie a blbé pripomienky ako šetrím na dieťati a podobne 🙂 ďakuje za radu 🙂

lucik159
autor
21. júl 2015

@ichbinich ďakujem 🙂

sardinka333
21. júl 2015

Suhlasím s babami - tak malému dieťaťu kravské mlieko nedávať! Ved to len začalo s prikrmamy a už ťažké KM!
Prečo nie?
- privela bielkovýn, zaťažuje obličky
- nízky obsah železa
- nedostatok esenciálnych mastných kyselín (doležié pre rozvoj mozgu, nervovej sustavy, kognitívnych funkcií ako je pamäť a reč
- hygienické riziko - predsa len detská výživa podlieha prisnejším kontrolám kvality
- obsahuje najčastejší alergén - betalaktoglobulín
- može obsahovať zbytky hormonov, ATB - čo konzumovali kravičky tak to sa dostavalo aj do mlieka
Nepasterizované mlieko priamo od kravy sa tak malým deťom vobec neodporuča - 90% su v nom bakterie vonkajšieho povodu, prevarenie mlieko sa nerovná pasterizácií.
Ja osobne by som do roka určite ostala na dojčenskom pokračovacom mlieku, ktoré obsahuje všetky potrebné látky pre optimálny vývoj detského organizmu. V pripade že si pokračovacie mlieko nemožem dovoliť volila by som plnotučné jogurty, samozrejme neochutené... 🙂

lucik159
autor
21. júl 2015

@jarushka599 ďakujem 🙂

koniarova
21. júl 2015

@lucik159 Stále si nenapísala dôvod, prečo chceš dávať kravské mlieko. Píšeš, že o šetrenie nejde, tak prečo?

tinqua
21. júl 2015

@lucik159 čisto k veci, vo vašom prípade je UM jediné riešenie po reakcii akú tvoje dieťa malo... a hej ja mám tiež v okolí ženy, ktorým deti neprijali UM ani nechceli materské od iných žien tak skončili na kravskom....sú deti, ktoré to dali v pohode a potom také, u ktorých sa negatíva premietli neskoršie...a k minulosti, moja prastarká prišla o prvé dve detičky po tom čo ich jej svokra nakŕmila mliekom a dostali z toho hnačky a zvracanie...umreli dehydratáciou, takže nie všetky deti v minulosti prežili ...proste ich zakopali na druhý deň a išli znovu na pole ....dnešná doba je úžasná v možnostiach, ktoré nám poskytuje ....prajem ti aby tvoje dieťa bolo zdravé, šťastné a spokojné či už na kravskom alebo umelom

cecil36
21. júl 2015

@lucik159 ano, treba sa vratit spät k umelemu mlieku, kravske evidentne (dieta zvracalo) tvoje babo este nevie stravit. K ostatnemu sa vyjadrovat radsej nebudem...

reni1512
21. júl 2015

@lucik159 Ahoj...sto ludi sto chuti...ja by som kravske mlieko v tomto veku vylucila. Hocikde si precitas infošky, uvadza sa ze najlepsie je kravskym zacat od 3 roku zivota. Nie je to len tak, asi to ma nejaky dovod. Prilis to zatazuje organizmus. Ja som kojila a potom som presla na UM Sunar. Ma plno vitaminom potrebnych pre babo. Nase kravske mlieka z krabice predsa nie su kravske..je to len voda..od mlieka to ma veeeeelmi daleko...treba si premysliet, aby si dala babu co najviac vitaminov ktore v tomto obdobi potrebuje. Ak casom prejdes na mlieko, skor ti odporucam kozie, to je najvýzivnejsie a skusit od farmarov, alebo predajni kde take mlieko zozenies (samozrejme prevarene). 🙂

matrix87
21. júl 2015

@lucik159 z nasej skusenosti.do roka nam ani dr neodporucala davat kravske mlieko.ja som skusila najskor len trvanlive z tesca,teraz davam malemu kravske mlieko,len nejake dva mesiace,cize od roka a pol. Nedavaj jej kravske mlieko tak skoro,traviaci system na to nie je este pripraveny... zostante na umelom aspon do toho roka,a potom skus pomaly dat kravske mlieko,spravit z neho puding,krupicu,a tak... postupne zmenit mlieko,nie naraz...
Takze ja za seba hovorim a odporucam zostat pri umelom mlieku

lucik159
autor
21. júl 2015

@koniarova napriklad preto ze som na kravskom mlieku vyrastala ja

mihula
21. júl 2015

@lucik159 ja by som mu to kozie mlieko dala.Moja sestra bola odchovana na kozom mlieku.Ja som syna vychovala od mala na kravskom/nie krabicovom/2x prevarala,troska cukru a nic mu nebolo,a ani nie je.Z UM zvracal a hnačkoval.

magali
21. júl 2015

@mihula a naco si tam davala ten cukor?? mne maly pil aj bez cukru..aj teda stale pije.. v skolke mavaju aj kakao ale doma to nechce
ja prevaram od zaciatku len raz, ani by ma asi nenapadlo varit to 2x.. asi by sa mi to nechcelo, ale nemam nic proti :D

krammer
21. júl 2015

vidim, ze pani zakladatelka temy je lahko vytocitelna, dufam, ze si neocakala ze ta tu budu chvalit a velebit zato ze chces dat 5 mesacnemu dietatu kravske mlieko zrejme krabicove z obchodu, urcite kazdej milujucej matke stupol tlak. idem k tvojej otazke, ked budes davat 5 mesacnemu dietatu kravske mlieko alebo volajme to ochudobneny odstrek akejsi bielej hmoty, ktory sa podoba mlieku, tak ocakavaj ze ti bude nie len zvraciat, ale bude mat problemy s travenim, nafukovanim, stolicou, do buducna s ekzemom, alergiami a chudokrvnostou a samozrejme sa pridruzia dalsie pohromy ako nasledok tvojho rozhodnutia, ver ze tie mamicky co ti tu pisu ta chcu poslat spravnou cestou, a preto ti pisu aby si radsej davala umele mliecko. 🙂 🙂 , aby som pridala aj priklad mojej znamej ktora zdielala ten isty nazor ako ty ze na kravsko mlieku sme vyrastali vsetci, zrejme ano, ale mlieko pred par rokmi sa mlieku aspon podobalo a dodatocne sa detom podavali vitaminy v kvapkovej forme, ked si pobureny reakciami mamiciek, spytaj sa radsej svojej pediatricky ktoru navstevujes