Kŕmite ešte 2-ročné deti?

6. mar 2023

Dobrý den, syn má 2,5 občas ešte musím nakŕmiť. Je to Ok? V skolke musia deti jest same tak mám trocha obavu

anonymous87
6. mar 2023

Moj ma skoro 3 a necha sa krmit 🤷‍♀️ Aj starsieho som dlho krmila. V skolke jedol normalne sam. Proste kolektivne vedomie 😅
Ja toto velmi neriesim 🤷‍♀️
Proste pohodlny chlapi

berry266
6. mar 2023

moja ma 4 a niekedy ma poprosí aby som ju dokrmila 😂 neriesim

dskjhfdlkdjhl
6. mar 2023

Ja som krmila dost dlho a urobila by som to znovu. Moje deti mali o jedlo asi taky zaujem ako ja o chrusty, takze to bol hlavny dovod, ale nenutila som ich, aby bolo jasne.

simca06022011
6. mar 2023

Co je obcas? moja bola v kolektive skoro, a jedla sama a aj tak som ju obcas krmila ja. Proste bolo to cistejsie aj rychlejsie :D

michaela16
6. mar 2023

Moja ma 2roky a 4 mesiace a ešte ju krmim. Pokiaľ mi nepovie, že chce papať sama. Nevidím na tom nič zlé a v škôlke sa naučia ako bolo už vyššie spomínané.

tehotna40
6. mar 2023

Moja ma 2 roky a 2 mesiace. Krmim ju keď má polievku, lebo to viac porozlieva ako zje. Inak už všetko papá sama, jasne ze keď nechce ,alebo sa ponáhľame niekam tak sa zahráme na lietadielko a podobne somariny 😀 Ale dôležité je, ak má dieťa záujem samo jest, tak ho nechať, ak si ešte vyžaduje krmenie lebo sa inak samo nenaje, tak nakŕmiť. Každé dieťa je iné.

amelia89
6. mar 2023

ak je to jeho oblubene jedlo tak to zje za 10 sek sam ak nie tak krici mami pomoooož mi 😂 no a v jasliach je uplne vsetko sam…

zuzanka.zuzu
6. mar 2023

moje dieťa ma 2r a nevie sa plnohodnotne najesť sám. jesť vie ale o 2 minúty ho to prestane baviť a prestane jesť. zje asi 10ks cestovín a nie tanier. takto by nám ho sociálka zobrala už pred rokom 😀 čiže normálne ho kŕmime. papáme spolu a kým si drobec dá lyžičku do úst tak mu medzitým vložíme 2 lyžičky my

mimikarol
6. mar 2023

Ja som moju dlho kŕmila. Bola hrozna jedacka, keď som chcela aby niečo zjedla tak kŕmenie a rozprávka. Inak by sa mi na to vykaslala. Dlho ešte aj do škôlky chodila, ale tak ja som to robila rada 😅 Jasné že keď chcela jesť sama tak som ju nechala

milanemila
6. mar 2023

Nekrmim malu asi od 1,5 roka, chcela papat sama. Ja som jej ale skoro od zacitku prikrmov davala vzdy aj kusky do ruky alebo lyzicku a popri mojom krmeni sa “krmila” aj sama, tak mozno je to tym. Od toho 1,5 roka chodila do jasliciek a tam tuez nechcela od uciteliek pomoc s krmenim. Ja si neviem predstavit, ze by som teraz 3 rocnu krmila alebo celu obliekala 🙈 ale podla mna nie je divne to robit ani nerobit, kazdy to ma inak a kazde dieta je ine 🤷🏼‍♀️

ava11
6. mar 2023

Bežne v škôlke deti dokrmujem, pomáham naberať na lyžicu a vyškrabkať tanier. Naučí sa, chce to len cvik.

orangiiina
6. mar 2023

Moj ma 3 roky a kŕmim, resp. občas hodím pár lyžičiek. Väčšinou aj tak skončí pri 5tej a je po jedení. Čisté trápenie. Má ledva 12 kg, neviem si predstaviť, keby som mu občas nasilu nedotlačila pár lyžičiek, koľko by mal :( ale keď ma pred sebou nejaké jedlo, ktoré mu chuti, napapa sa pekne sám, ale to ako šafranu.

kris_tin257
6. mar 2023

Syn od dvoch rokoch chodil do škôlky a jedol sam a dobre podľa učiteliek, má 3,5 roka ale doma ho veľakrát musím stále kŕmiť lebo je príliš pohodlný aby jedol sam a ja už som niekedy s nervami na konci je hodinu je polievku 🙈

zorkahorka
6. mar 2023

Moj bude mat 2,5 roka, este krmim, ale postupne ho chcem od toho oducat. Je dobry papkos, tak nech mi nezlenivie 😀 Lebo dobedavna papal sam, inak ani nechcel

zorkahorka
6. mar 2023

@milanemila deti vo veku 1,5 roka maju obdobie 'ja sam", ale potom nastupuje dalsue "mami,nakrmis ma?". U oboch synov to tak bolo 😄

mima172
6. mar 2023

Dcéra bude mať 3r, no od tých cca 2r ju nekŕmim ani na požiadanie. Skúšala na mňa staré známe pohodlné "mamiiii kumiiiiť". Tak som sem-tam povolila a zrazu to bolo častejšie a častejšie, tak som s tým sekla. Nato nasledovalo obdobie revu a nejedenia (tu bolo dôležité vydržať a uvedomiť si, že od hladu nezomrie), no detičky sú rozumné a rýchlo pochopila, že ak sa nenapapá sama, tam proste bude hladná. Toto je skôr o nás ako o maminách a nie o deťoch. Tie to zvládnu.

milanemila
6. mar 2023

@zorkahorka moja mala teraz 3 roky 🙂 cakam teraz chlapca, tak uvidime, ci to pri nom bude ine :D ale ano tak raz za cas mi povie, ze je babo a mam jej ja obut topanocky alebo ju vyzliect pred kupanim, neviem ci to nie je aj tym ze som tehotna 🤷🏼‍♀️

zorkahorka
6. mar 2023

@milanemila oni si este vyzaduju pozornost. ale presne - ked mal syn 3 roky, tiez som mala pred porodom a tlacila som ho k tomu, aby jedol sam,pretoze po porode som uz nanho tolko casu nemala. A tiez si potrebyjem oddychnut, nielen behat okolo deti 🙄

zorkahorka
6. mar 2023

@mima172 och, toto poznam. Ale moj syn bol taky tvrdohlavy a ja tiez, ze to bol casto boj kto z koho. Super, ze sa ti to napokon podarilo

x_mery_x
6. mar 2023

Nas ma vyse 3r a krmim ho, vyhovuje mi to :D

4stanka4
6. mar 2023

2.5 ročná sama a keď jej chcem dat ja tak kričí nieeee samaaaaa ale už keď dojedáva tak maminka vyskrabkat 😀 ale niekedy sa nechá aj sama ale málokedy. V jaslickach pekne jedáva sama

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz