Kupujete na príkrmy len bio zeleninu?

cakanka22
12. okt 2023

Ahojte. Kupujete na príkrmy len bio zeleninu, alebo normálne ako vždy, čo kúpite pre vás, robíte z toho aj drobcom? Alebo je tu niekto, kto dáva len kupované?
Ďakujem 👶🍼

ikonica
12. okt 2023

@cakanka22 pouzivala som bezne dostupnu zeleninu a ovocie. Obcas som kupovala aj hotove prikrmy z dm a lidlu a tam je vascina v biokvalite ..

snehulak77
12. okt 2023

Väčšinu som kupovala obyčajné, ale napr niektoré mäso som si nebola istá, či je v poriadku, tiež ryby, tak som kupovala hotové prikrmy. Oni sú veľmi dôkladne sledované, aj maximálne povolené množstva niektorých látok majú inak nastavené ako pre dospelých, pre mňa to bola záruka, že keď neviem zohnať domácej kvality, tak dám toto ako napr lososa z Tesca .

simca06022011
12. okt 2023

byvala som vtedy v meste, bezne som davala vsetko co som kupila.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simca06022011
12. okt 2023

Inak co sa tyka bio/nebio.. hlavne na maso si odjakziva davame pozor, berieme take z farmy, druzstva. Na mrkve neviem aky rozdiel velky moze byt🙂 ak sa dalo kupila som v sezone z trznice od PESTOVATELA. A napr .jedenie mimo domu = kupene prikrmy, hadam aj do 1,5r urcite. malokedy jedla dcera nieco taka mala v restauracii niekde.

tanyan
12. okt 2023

Len raz som kúpila bio hrášok v tescu... Povedali mi, že som ho pravdepodobne nedostatočne umyla, lebo sme obe s dcérou skončili na niekoľko dní na infekčnom na infúziách kvôli astrovírusu. ☹

siska53
12. okt 2023

@cakanka22 normalne som kupovala v obchode, max na trhu, obcas aj hotove jedla v dm ( na vylety alebo pripady, kedy sa nestihalo).

lilizzachy
12. okt 2023

@cakanka22 ak sa podarilo zohnať domácu zeleninu, dávala som tu ak nie tak normálne z obchodu

anjelicek26
12. okt 2023

Normalne som vzdy kupovala v obchode... mysi a podobnu haved mas na kazdom poli, umyt a osupes aj tak oboje...

jakubkoanjelik
12. okt 2023

Zeleninu a ovocie z bežných reťazcov ak nemáme domáce, ale mäso v tescu a podobne nekupujem. Hotové prikrmy dám občas.

tosomja
12. okt 2023

@cakanka22 nikdy som neriešila, či je to bio. A kupovala som aj hotové prikrmy.

majlo1234
12. okt 2023

@tanyan haha no povaz. Asi sme uz zvyknuti skor na postreky ako na obycajne lajna😂

Ja som sa snazila prvy rok kupovat bio maso, zeleninu som kupovala aj aj, a potom som uz neriesila nic. Vzdy som mala doma aj sklicka, ked sa mi nechcelo, niekde sme sli, alebo take kombinacie, ktore by som nevarila

zuzi0911
12. okt 2023

Pri dcerách klasika som kupovala normálne ...teraz mi to vyšlo krásne že máme dom a syn začal s prikrmami práve v lete ,čiže viac menej všetku zeleninu má domácu aj nejaké ovocie ...ale občas kúpim aj hotový príkrm

danyelia
12. okt 2023

Ahoj, ja som väčšinou kupovala z obchodu príkrmy, sama lekárka mi to poradila, sú vraj oveľa zdravšie, (a aj lepšie kontrolovateľné) ako tie robené z kupovanej mrkvy napr. (ktorá má veľa dusičnanov)...Potom som dávala zeleninu ,,obyčajnú,, nie bio, keď boli deti staršie