Mám počkať s ovocím?

15. máj 2023

dobry vecer baby, poradi mi niektora? mam dceru bude mat 7 mesiacov a stale ju kojim a popri tom uz aj zeleninove prikrmy, ovocie mi odmieta nechce vobec vypluva vsetko von, mam pockat teda s ovocim? a dalsia otazka ako mam do nej dostat vodu, pripadne caj?odmieta mi flasu, ked jej idem dat tak len do nej kuse a nic nevypije, ide leto, teplo, a ja nemozem do nej dostat vodu, staci jej moje mlieko? dakujem za rady

pribinak
15. máj 2023

Stačí jej mlieko, počkaj keď bude teplo, potom začne piť viac vodu
Vodu môžeš dávať aj lyžičkou.

kkovacovak
15. máj 2023

Neboj sa ona začne piť keď bude v lete smädná. Teraz jej stačí to čo má. To ovocie si skúšala miešať so zeleninou alebo ti odmieta aj také?

cyberk
15. máj 2023

Mojej tiez ovocie nechutilo, ja som skusala rozne pokusy - na pare, cerstve postruhane, do cumla (to malo ako tak uspech), potom sme sli na dovolenku, kam som zobrala kupene rozne dm ovocne vyzivy - 2t ich jedla a uz mi zrazu papala aj cerstve ovocie 🐣

marianarem
15. máj 2023

Ja som zo zaciatku primiesavala ovocie do zeleninovych prikrmov, tiez mi ho najprv nechcel.

autor
15. máj 2023

dakujem baby, ovocie som skusala cito len ovocie a ked som videla ze nic tak uz aj piskotu som jej nastruhala nech to je sladsie ale ani to nechcela, tak asi len cakat lebo aj celkovo bol probelem do nej dostat vobec aj zeleninu tak som rada ze aspon to jej uz zachutilo😅

janka_266
15. máj 2023

Vodu lyžičkou, potom poldecakom. Ide leto, rýchlo sa naučí piť, bude to mat aj ako zábavu.a ovocie by som jej skúsila
Dať do ruky

beata_k
15. máj 2023

Dojcene deti mozu mat s flasou problem. Skus davat zo stamperlika. Mozes tak preskocit celu torturu s pitim a milionom flias. Moj ma rok a dokze sa napit z normalneho pohara.

andreatytler
16. máj 2023

Piskotu nedavaj. Ak potrebujes osladit, iba ovocie pokrajaj na kusky, daj na dno trosku vody a podus tak 15-20min. Potom daj dole pokrievku a vodu nechaj vyparit co najviac a vychladnute pomixuj a mas domacu vyzivu. Hlavne jablka a hrusky nadherne zosladnu.
Taketo varene ovocie je aj lahsie stravitelne, tak jej mozno lepsie zachuti Okrem toho ti to vydrzi v chladnicke aj 3 dni, alebo mozes zamrazit a po rozmrazeni je to ako cerstve. Alebo z toho urob nanuky.

autor
16. máj 2023

@andreatytler takto som to presne robila ale nechcela vypluvala to a taky vyraz mala ako keby jej zo bolo kysle tak neviem asi len pockat ze jej zachuti

andreatytler
16. máj 2023

Aha. No je mozne ze je vadi kysle. Ale nukaj stale. Nas syn je dobry jedak, ale vela novych veci je na prvy pokus Nie, potom na druhy zase Nie a az na treti to zje. 🙂