Mám už začať 5-mesačné bábätko prikrmovať, ak papá málo UM?

leila_b
13. sep 2019

Ahojte, chcela by som sa opýtať ohľadne stravovania 5 mesačného bábätka. Môj malý mal nedávno 5 mesiacov a papá mi zatiaľ len UM, vypije 120ml každé 3 hodinky, málokedy viac a väčšinou ani nechce dopit. Ale väčšina maminiek začala už aj prikrmovať a aj im deti viac papali. Mne sa zdá, že mi papá málo, mal niekto niečo podobne ? Opytala by som aj aj dr. ale idem k nej až za mesiac, tak som sa obrátila na vás 😊. Vedel by mi niekto poradiť, či to je málo alebo normálne alebo by som mohla už začať skúšať aj prikrmovať ? Alebo vyskúšať nejaký väčší prietok na flašku ? Ďakujem za rady

sapetka
13. sep 2019

@leila_b no zacni s prikrmami. Ked ma 5m a je na umelom mlieku mozes skusit mu dat mrkvu batat zemiak brokolicu karfiol samozrejme vsetko po jedno s odstupom nie naraz😊vyber si jednu zeleninu a skusat po troske. A ak si nie si ista verim ze doktorke aspon zavolat mozes ked tam uz ides az o mesiac

angelheart
13. sep 2019

@leila_b Ahoj, moja malá jedla tiež len 120, málokedy vypila viac, čo sme sa mi navylievali ... lebo chvíľočku aj pila 150, ale potom to skončilo na 120 a doteraz vypije ráno len tých 120 a to už má 10 a pol mesiaca. Väčší prietok na fľašu sme skúšali, ale akurát sa len nahltala vzduchu či čoho, nestíhala to piť, ten väčší cumeľ sa ujal až keď mala asi 7 mesiacov.
Príkrmy som začala dávať od ukončeného 5.mesiaca na odporučenie pediatričky. Nezje mi toho nejak extrémne veľa, ale nemôžem povedať, že by jedla zas veľmi máličko, priberá pekne, takže jej to stačí. Nie každé bábätko musí piť 250 ml a jesť rovnaké množstvá príkrmov. Niektorým stačí menej.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sellycka13
13. sep 2019

@leila_b ja by som aj zavolala doktorke a začala som inak prikrmovat od 4mes ukončené, keď nájdem v mobile pošlem potravinovú tabuľku

sellycka13
13. sep 2019
alinka183
1. okt 2019

@leila_b moja dcérka má 3 mesiace a papá 120ml každé 3 hodiny.Na vasom mieste by som už zacala davat prikrmy 🙂