Je v takejto situácii vhodné začať s príkrmami u 4-mesačného bábätka?

Zodpovedané
7. feb 2023

Dobrý deň,

syn mi pred 2 týždňami začal jedávať inak ako dovtedy. Papal 150 ml každé 4 hodiny. Posledné dni však je všelijako, v noci vypije 150 ml a potom každé tri hodiny od 70 do 120 ml. Denne vypije asi 700 - 770 ml mlieka a dávam mu dojčenskú vodu. Má 6,5 kg a rada by som už od piatka začala s príkrmami.

Je v takejto situácii vhodné začať s príkrmami u 4-mesačného bábätka?

Ďakujem

Dobrý deň,

synček je na umelom mliečku áno? Ak áno, tak je možné začať už po ukončenom 4. mesiaci.

Dieťa dovtedy však nemalo mať dojčenskú vodu, malo piť iba mliečko.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas