Máte skúsenosti so značkami Tefal, Tescoma a GreenPan?

lukihomamina
19. máj 2014

Ahojte, baby máte skúsenosť s týmito značkami (čo sa týka hrncov a panvíc) ? Riešim výbavu kuchyne a vzhľadom na náš rozpočet sa obzerám radšej po týchto lacnejších značkách...len neviem, či sú aj dosť kvalitné. Dakujem krásne za info 🙂

stefka33
19. máj 2014

@lukihomamina Mám tescoma nože a panvice. Mám k ním takéto výhrady: nože mi boli predané v značkovej predajni ako z nehrdzavejúcej ocele, vhodné do umývačky. Po dvoch umývacích cykloch sa na nich objavila hrdza. Panvice: keramická panvica - bolo mi povedané, že sa na ňu nič neprilepí. Prilepí sa na ňu úplne všetko, nedá sa na nej ani volské oko urobiť. Použiteľná maximálne tak na hranolky. Teflónová panvica - síce sa na ňu nič nelepí, ale dno panvice sa po pár použitiach prehlo a keďže mám sklokeramickú dosku, tak sa mi na nej pekne hojdá.

paskolinka
19. máj 2014

@lukihomamina ja mam dve panvice tefal - jednu keramicku a druhu akusi inu. su zatial relativne nove a nemozem sa stazovat, v pohode (ta keramicka je asi o cosi lepsia). od tescomy mam jeden hrniec a par drobnosti. ten hrniec tiez funguje. ale celkovo mam z tescomy pocit, ze je to skor na efekt, kvalita nic extra.

sono2
19. máj 2014

Green Pan je drahá a úplne niečo iné ako tie dve značky. Ale dobrá mám ju. Len je to zbytočné. Ona je z tej keramiky či čo to je. No a každá ti časom zájde. Ja neopdtrujem panvice večnosť. Keď je teflón poškodený kúpim novú. Tie za desať euro to je na chvíľu a nie na riadne opekanie... Ja mam veľa veci už odskúšaných, robím ako kuchárka takže značky poznám. Hrnce ti odporúčam z WMF hrnce, dokážeš aj v tescu okolo sto dostať. Minulé som videla akciu mínus 80 percent. Ináč robím v zahraničí v rakusku. Tu sú ceny ešte lepšie ešte na kvalitnejšie veci. Musíš ale naozaj číhať! A panvicu. Hlavné je hrubší spodnok a určite dve tri. Rôzne nemusí byť značkové už okolo dvadsať je fajn panvica

sono2
19. máj 2014

Tefal ani tescoma neni žiadna kvalita. Nekúpilla by som...

lulu369
19. máj 2014

@lukihomamina ahoj, my sme vybavenie kuchyne riešili nie tak dávno a ja som si väčšiu časť hrncov, panvíc a podobných vecí do kuchyne kúpila v tescome a som s nimi spokojná 😉 čo sa týka hrncov kupovala som z tých
drahších a som s nimi spokojná

marcelka932
19. máj 2014

Ahoj my mame sadu hrncou a panvic tefal a tescoma a u mna je na prvom mieste tefal ... Tie su superaj ked su drahsie ale nedam na ne dopustit bez chyby tie tescoma sa zacali asi po troch rokoch odkrucat rucky

marcelka932
19. máj 2014

@sono2 keby si mala tefal tak by si povyhadzovala z okna green pan !!!

zita19
19. máj 2014

@stefka33 Noze by sa vobec nemali davat do umyvacky,. Akekolvek okrem priborovych. Voda v umyvacke ich otupuje. Inac to, ze su noze oznacene ako nerezove, este neznamena, ze sa na nich nikdy neporobia flaky ked ich supnes do chemicky agresivneho prostredia (a to chemia v umyvace je) co ale nie je korozia. Nerezovych oceli je mnozstvo druhov podla ucelu pouzitia a sposobu spracovania. Ine chcmicke zlozenie ma nerez na hrnce, ktore sa vyrabaju lisovanim za studena a musia vydrzat teplotne soky, iny nerez je na noze, ktore musia byt pruzna, zaroven dostatocne tvrde aby sa mohli nabrusit. Myslim si, ze aj ked je napisane, ze noze mozu ist do umyvacky, prvotne nie su urcene na kazdodenne umyvanie v umyvacke, lebo rozumny spotrebitel, ba noz do umyvacky nestrcil.

zita19
19. máj 2014

Ja mam hrnce aj od Teckomy aj od roznych inych vyrobcov. Podla mna Tescoma su uplne v pohode, aj ked dnes by som uz isla do takych co maju co najhrubsie dno (varim na plyne). Panvice som mala aj Tescoma aj Tefal. Tefal sa mi zda lepsi, aj ked terajsia Tescoma (vyberala som taku s hrubsim dneom) mi sluzi v pohode niekolko rokov. Do keramickych by som nesla. Keramicky povrch je presne ten isty smalt ako na kvietkovanych smaltovanych hrncoch co si pamates z kuchyne tvojej babicky. Len technologia nanasania je sofistokovanejsia.

stefka33
19. máj 2014

@zita19 No dovoľ! 😀 Chceš povedať, že som nerozumná? 😀 Ja som len lenivá umývať riad.

zita19
19. máj 2014

@stefka33 No leniva si znicila noze. Otupia sa casom tak, ze ich len tak lahko doma nenabrusis. Ja mam teda bateriu nozov. Na kazdu cinnost mam svoj oblubeny, ale umyvam ich pod vodou. V umyvacke boli len raz aj to len niektore a strcil ich tam chlap. Bolo mu jasne vysvetlene studovanou strojarkou, ze ich bude umyvat aj nadalej rucne. Ked chce v umyvacke, nech si jeden na znicenie kupi, ale MOJE noze MI nicit nebude!!! 😀

stefka33
19. máj 2014

@zita19 Vieš čo je zaujímavé? Dávnejšie som si kúpila súpravu nožov v Tescu za 150 korún a tým umývačka nič nerobí. Majú už taký škaredý plast, ale sú bez hrdze. Len tie nové parádne nože musím ručne umývať. Štve ma to. Viem, že sa neodporúča umývať nože v myčke, ale kupovala som ich s označením, že sa môžu tak umývať a že sú z nehrdzavejúcej ocele. V návode umývačky sa píše citujem: Objavili sa vám na kovových riadoch hrdzavé škvrny? Znamená to, že nie je z nehrdzavejúcej ocele. Pre mňa to znamená, že ma Tescoma obabrala. ☹

zita19
19. máj 2014

@stefka33 Ja mam kavove lyzicky (jeden druh, lebo u nas je spotreba kavovych lyziciek neskutorcna). Jedna sada (normalne ceske, nijaka Cina) a niektore mi zcerneli v umyvacke, niektore nie. Kupovane naraz, cize jeden by predpokladal, ze budu z jedneho zvitku plechu... Ruske pribory, co sme dostali ako svadobny dar su ako nove. A dezertny pribor neznameho povodu mi zmatnel... A som si ista, ze vsetky su z antikoroznych oceli (normalna ocel sa sprava inac), len okrem chromu a niklu maju aj ine legury a vdaka nim sa spravaju v styku s umyvackovou chemiou inac. A co sa tych nozov tyka: Nozove antikoro ocele maju ine zlozenie ako hrnce, ktore sa lisi od vyrobcu k vyrobcovi. Mozno sa vyrobca rozhodol pre kvalitu, ktora dlhsie drzi ostrie a je nachylnejsia ne poleptanie... Nemyslim, ze ta obabral. Solingeny noze sa vyslovene neodporuca umyvat v umyvacke. A to uz su teda noze uplne inej kategorie. A urcite su z antikoro oceli.

winona24
19. máj 2014

@lukihomamina ja mám TEFAL aj teflonovú aj keramickú panvicu...a nedám na ne dopustiť .... maximálna spokojnosť...ma keramickej sa mi nič neprilepí... 😉

januliku
20. máj 2014

@lukihomamina Myslím, že na bežné domáce použitie v pohode stačí Tescoma aj Tefal. Záleží na tom, v akej intenzite ich budeš používať. Hrnce antikorové z tescomy nám vydržali 10 rokov (stále sú použiteľné, len rúčky by už potrebovali vymeniť). Panvice mám teflónové aj Tefal aj Tescoma, bohužiaľ na oboch značkách sa mi po čase pokrivilo dno, tie jednoducho raz za 4-5 rokov mením.

ichbinich
20. máj 2014

V umyvacke sa moze hrzda prenasat z jedneho kusku na druhy...
A suhlasim, dobre noze nemaju co hladat v umyvacke.

Najlepsia je vyssia stredna trieda 😉 V comkolvek, tolko moja skusenost.
Aj ked, mam nelepivu panvicu WMF, ale uz je super lepkava. A obycajna Tefal, s ktorou sa nes*riem a strcim ju aj do umyvacky, ta drzi :-/ A tu WMF som fakt iba v rukach umyvala a iba hladkou stranou hubky, a takto som dopadla. Uz som ju od zlosti strcila aj do umyvacky...

Mala som viacere Tefal a bola som spokojna. Jednu mi znicili ini umyvanim s drotenkou 😲 🙄
Musela som vymenit panvice, lebo mame indukciu. Este dobre su Fissler, od nich mam panvicu na palacinky na indukciu, a som velmi spokojna.

Tescoma ma mama tu keramicku a je zatial spokojna. Ja mam od Tescomy iba nejake drobnosti, tiez som spokojna.

Hrnce mam este Sandvik ci tak nejak, tu istu znacku, co ma aj mama skoro 40-rocne 😉 Ja mam so spevnenym dnom a funguju aj na indukcii, tak hrnce som menit nemusela 😉

sono2
20. máj 2014

@marcelka932 nechápem 😨

mirruska
20. máj 2014

@lukihomamina ono dost zalezi aj od toho aku mas varnu dosku. My mame indukcnu takze aj hrnce musime kupovat na indukciu. Neviem ako to je teraz ale pred tromi rokmi Tefal nemal hrnce ani panvice na indukcnu dosku takze tie sme nemohli kupit. Z Tescomy mam hrnce a kuchtu a som s nimi spokojna. Jedine teflonovu panvicu mozem hodit do kosa lebo sa mi na nej po par pouzitiach ohlo dno a na indukciu je tym padom nepouzitelna. Keramicka panvica GreenPan je trochu drahsia ale ja nedam na nu dopustit, pouzivam ju asi dva roky a je ako nova. Ked sa nieco na nej nahodou aj prichyti, umyva sa velmi lahucko, niekedy staci aj suchou servitkou utriet 🙂
No a co sa tyka tych nozov, ja do umyvacky noze nedavam. Prasok a sol ( je jedno ci v tabletach alebo osobitne) sposobuju ich otupenie. A zasa az tolko casu a namahy netreba na umytie noza hned po pouziti 😉

titlak
18. júl 2014

Keďže sa snažím žiť zdravo, tak okrem kvalitných potravín som sa poobzeral aj po lepšej panvici. Vybral som si GreenPan, lebo nepoužíva teflón a má keramický povrch. Stará panvica bola už došuchaná a veru som sa čudoval kde je ten odškriabaný teflon no predsa v mojom bruchu. Ešte nehovoriac o tom, že pri zahrievaní teflónovej panvice dochádza k uvoľňovaniu škodlivých výparov. 35 € za panvicu si myslím, že nie je veľa treba sa poobezerať, kde by sa dala kúpiť, napríklad tu http://www.green-panvice.eu

hennyinnsbruck
18. júl 2014

Ja mám tefal panvicu som veľmi spokojná..
Hrnce mám WMF som taktiež nadmieru spokojná, keď boli akcií /žijem V Rakúsku kúpila som ich aj sestre tiež sa nesťažuje 🙂
Akurát dnes dávali reklamu majú ich za 100e 4dielnu sadu.rozmýšľam že si ich kúpim trpím nedostatkom hrncov 😀
Nože mame Fissler sada bola kolo 130e tiež som spokojná.ako tu bolo spomínané tiež nedávam nože do umývačky otupia sa.

mimab
17. jan 2015

Greenpan mame asi 2-3 roky, ale NEODPORUCAM ju. Jedlo sa pripeka, je ju tazke udrziavat cistu. 😒
Uz som ju vyradila, lebo aj obycajne volske oko som z nej nevedela dat dole.... po 3 dnoch co bola vo vode namocena! Nie je to lacna panvica, ocakaval som zivotnost aspon 5 rokov. (pouzivame ju v priemere tak 1-2x za tyzden) 😖

jankapo
17. jan 2015

ja mam tefal, aj panvice aj hrnce, nemam co vytknut , zvlast u panvic mam taku skusenost, ze tescomu uz nechcem

masinka
17. jan 2015

ja som dostala sadu teflonovych panvic/hrncov Tefal ako svadobny dar, takze cca pred 10 rokmi a zatial som s nimi spokojna, teflon drzi, nic sa na ne nelepi a maju rucku ktora sa po pouziti odmontuje, takze sa vyborne skladuju 😀 .

mmuchotra
20. jan 2015

Neviete mi poradiť,či mi uznajú reklamáciu na hrnce Tescoma?Kúpila som si jeden zo sady Vision a jeden zo sady Home profi.Raz som v nich uvarila a po vybratí z umývačky ostali na dne hrncov hrdzavé fľaky.Od Tescomy mám už 10 ročnú sadu a som s ňou spokojná,tak som si kúpila znova tú značku a kvalita je už asi niekde inde. 😠

evamanc
22. feb 2015

Mam doma hrnce Tescoma Home profi uz 9 rokov a som s nimi spokojna. Teraz som si dokupovala este vacsi hrniec a opat z tejto serie. Hrnce tescoma urcite odporucam ale tie vyssie rady ako je aj home profi. Co sa tyka panvic tak od tescomi som mala jednu panvicu na palacinky a po jednom pouziti sa mi prehlo dno. Panvice by som asi od Tescomy nebrala.

dosa
22. apr 2015

práve riešim problém s hrncami tefal a nedá mi neprispieť. ak si niekto zadováži tieto hrnce, musí počítať s tým, že nie sú vhodné do umývačky, pretože tie nity, ktorými sú prichytené ušká o hrniec sú hliníkové. a tie časom "skorodujú" v myčke a uvoľnia sa. keď som na tento problém upozornila dovozcu, tak mi odpísali, že je to uvedené v návode... ak si teda niekto mieni hrnce umývať ručne, tak potom nedbám, ale ja teda Tefal hrnce už nie! a keďže majú taký prístup aký majú, tak značku tefal už v domácich potrebách obídem, aj keby neviem aký vynález ponúkali...

@mmuchotra celkom by ma zaujímalo, ako si dopadla pri reklamácii ty 😉

mmuchotra
22. máj 2015

Nakoniec ma manžel presvedčil,že nech to nereklamujem.Tak v nich zatiaľ varím,aj keď mi reklamácia stále vŕta v hlave.Ešte uvidím,či to aj tak neodnesiem do predajne.

mellanie24
20. júl 2017

Ja som sa o tescome dozvedela cez Plnú Peňaženku, máte s ňou dobré skúsenosti?

darfi
22. júl 2017

@evamanc presne tak. J a som si myslela, že to len ja som urobila chybu. Mám panvice tescoma i premium, najdrahšie z tescomy a tiež sa mi prehlo dno. Rozmýšľam o reklamácii.

dosa
2. aug 2017

@mellanie24 myslíš hrnce? či všeobecne zn. tescoma? s hrncami skúsenosť nemám. mám od nich malú panvicu na palacinky, s tou som spokojná, je pevná a dno sa mi zatiaľ neohlo. používam ale pod ňu liatinovú platňu. mám z tescomy aj kopu iných kuchynských potrieb, zatiaľ všetky fungujú tak, ako majú.