Môže 8 mesačné dieťa papať piškóty?

kvietik
13. feb 2012

Moze 8mesacne babo papat piskoty ked obsahuju vajce.

vinifred
13. feb 2012

..môže..

lenka0283
13. feb 2012

jasne moze v pohode 🙂

exupery
13. feb 2012

Nie,existuje kopec detskych keksov,ktore neobsahuju vajcia

czechzuzanaba
13. feb 2012

No asi z pohledu zdrave vyzivy bych rekla, ze spis vadi mouka a cukr v piskotech, nez vajicka. Ale davam je obcas malym taky 🙂

katy1979
13. feb 2012

urob ako uznas za vhodne. prvemu som nedala druhemu dala. stacilo si precitat zlozenie detskych piskot teda tych detskych keksov. takze jedol aj aj.
tiez sa priklanam k nazoru ze skor mi tam vadi ten cukor ako tie vajcia

katren
13. feb 2012

jasne, ze moze....mne to dnes dr. odporucila na poradni...

martincca
13. feb 2012

jasné že môže, my sme ako alternatívu zvolili na začiatok rôzne sušienky - Hami...ale môže aj piškoty, pečivo(aj v tom je tuším vajce, nie?)

stanislavao
13. feb 2012

zasa ta ista otazka, ako kazdy druhy tyzden. preco by dieta nemohlo jest detske piskoty? od 4 mesiacov som ich detom davala.

katkas1
13. feb 2012

ale prevdaze moze, a take nieco ze vadi muka tak to ani nahodou, ved lepok ma byt zavedeny pred dovrsenim + mesiaca, moj maly bude mat 10 mesiacov a piskoty mu davam do vyziv a jogurtov lebo inak by sa nezasytil 😀

zuzana17
13. feb 2012

môže 😉

zuzka38
13. feb 2012

ja davam v pohode, kazdy sa musi rozhodnut sam, poznam mamicky co nedavaju prave z dovodu, ze vajcce, cukor etc.

usiko
13. feb 2012

moze, jasne, pokial ho chces uz na zaciatku zivota naucit na sladke nezdrave veci, potom aby malo problem s jedenim, s pokazenymi zubami a nadvahou...ved co sa v mladosti naucis......ved vies......ved kazdy dava..ale ani ja osobne by som piskoty nejedla z jedneho dovodu: nie je tam nic, co by bolo zdraviu prospesne a pokial ja na to mozem dohliadnut, tak som za to, aby moje dieta jedlo jedla, ktore mu aj nieco daju , nie len zasytia zaludok.....aby bolo dieta ticho......

ja davam do jogurtov a kasi ovsene vlocky, otruby, semienka a orechy a zasyti ju to na celu noc...a este je aj zdrava......a bude mat zdrave navyky.....

asi ma tu mamicky ukamenuju, ale co uz....fakty , veda a zdravotny stav slovenskych deti neklamu, takze tak.......

habibi78
13. feb 2012

moze, ale nemusi... 🙂 hlavne daj pozor, aby si neodcmulalo vacsi kusok, piskoty sa dost lamu... 😉

kvetinqa
13. feb 2012

@usiko neukamenuju. Mam rovnaky nazor. Tak lahko sa daju najst aj zdravsie alternativy..

riamim
13. feb 2012

Jasné, najlepšie čo môžeš spraviť pre svoje dieťa, je dať mu bielu múku, cukor a vajíčko. O mesiac Pribináčik a o dva Horalku. Prvé narodeniny oslava v McDonalde!

carmella
13. feb 2012

ano 🙂

lucka1987
13. feb 2012

a co je na piskotkach take super aby bolo nutne ich davat papat detickam? da sa napapat aj zdravsie .

sorciera24
13. feb 2012

nevravim, ze piskoty su to najzdravsie.....ale v rozumnej miere, obcas...preco nie?....a moje dieta nema problem s jednim, neoblubuje sladkosti, skor ovocie, masko, zeleninu, nema nadvahu......ja som sa najedla piskot a som na tom podobne...takze piskota v 8.mes. je diametralny rozdiel oproti Mcdonaldu......

svetlankat
13. feb 2012

Nam dr povedala ze moze, ale ze nedoporucuje kvoly cukru.

poleva
13. feb 2012

jasné že áno,,,čo za blud že nie,,,ženy spamätajte sa 😀 ,,,aký cukor?? ved to nie je čokoláda

emogeon
13. feb 2012

ano ked mu ho das tak moze aj ho spapa ale ja som zacala s piskotami po 1. roku kvoli muke

bambi2
13. feb 2012

tu nejde o cukor ale aj biela muka nie je bohvieaka zdrava... a dieta sa nauci na sladke, aj o to tu ide... ale je to na kazdej mamicke co da jest svojmu dietatu. tym ktorym ide o zdravie, nedaju piskoty, su aj ine varianty co ich nahradia. tym ktorym o zdravie nejde, daju vsetko do radu, hlavne, ze dieta je najedene 😉

my sme boli vychovavane na piskotach ale vtedy zrejme nikto na tieto veci nehladel. kupovalo sa co bolo v potravinach. len vtedy nebolo este tych ecok tolko kolko dnes, ludia mozno ani nevedeli co to je tie ecka, nemali sa kde informovat.. boli mozno potraviny o nieco zdravsie. teraz je ina doba, viac ecok, menej vit. v ovoci, zelenine lebo nie su dozrete na slnku, striekaju sa atd atd... ale chorob pribuda a pribuda, takze to zalezi aj na strave celkom iste... a ja verim, ze deti mozu vyrast aj bez piskot... :o)

moniciak
13. feb 2012

Jasné že áno prepánajána veď to nie je volské oko a po ďalšie dokedy chcete deti chrániť tej štipky cukru čo je v piškótach??? 🙂 Bez urážky

li_la
13. feb 2012

Hlavne že nás vychovávali na piškótach od malinkata, teraz je to to najhoršie, čo môžeme dieťaťu dať, že?

Informácie treba selektovať!!!! Nikto nehovorí o kile piškót... Ale na tento prístup niektorých mamičiek sme si tu už všetci zvykli...

jankaroy
13. feb 2012

ja som zo zaciatku tiez bola proti piskotam, kvoli cukru, prvy krat ich mal asi v deviatom mesiaci, ale davam mu ich len do vyzivy a vynimocne mu dam jednu zjest. Radsej mu dam neslane kukuricne chrumky 🙂

duplinka
13. feb 2012

@usiko @riamim Trošku drzé nie? Ja som svojej dcére taktiež dávala piškóty a je úplne zdravá, zúbky ma v perfektnom stave... A nepamätám si, že by sme sa stravovali v McDonalde!!! Rovnako zbožňuje ovocie, zeleninu, mliečne výrobky, mäsko, proste nevyberá. Dokonca aj vode dá prednosť pred džúsom a to ho má rada. Tak nechápem odkiaľ beriete tak múdre reči. Je rozdiel povedať svoj názor a rozdiel navážať sa do niekoho. Dá sa to aj bez tých uštipačných poznámok.

p.j.jacky
13. feb 2012

Sila ako reaguju niektore mamicky.Zakladatelka sa pyta ci moze a nie aby sa do nej navazali a robili znej macochu ak da dietatu piskot...znechutena som...sorry

Ak to mam zobrat zo zdravotneho hladiska,co je dnes zdrave?Maso?zelenina?kolko sajrajtov sa dava do zvierat,aby rychlo vyrastli a boli sup na bitunku,kolko postrekov na zelenine aby rychlo narastla a nenapadla ju plesen a pohladila nase oci...tak nehovorte ,ze par piskotov znici zdravie dietata
Ja piskoty davam .

kiwi82
13. feb 2012

ach ženy..... daktoré to fakt preháňate, veď ona chce dať detskú piškotu, nie masox 😕 Piškoty dávali aj nám naše mamky a sme tu. My sme tiež dávali asi od 8.mesiaca do výživky alebo jogurtu. a namargo zdravších alternatív, nie každé dieťa je ukážkové a spapá všetko, čo mu dáte na tanieri. ja som niekedy rada, ked mi aspon tie piškoty popapá.

vierkasteffi
13. feb 2012

jasne ze možeš však ich nezie cely balík naraz 😉

mirka285
13. feb 2012

ja uz naozaj nechapem niektore mamicky..to sa naozaj musite pytat na kazdu hovadinu?vsak to je tvoja vec,ak chces dat piskoty,daj...inak uz dlho nebola otazka ohladom pribinacika 😖