Môže jesť 8 mesačné dieťa párky?

vittoria7777
20. okt 2013

ahojte dievčence,potrbujem poradit.Môj syn ma osem mesiacov papame skoro všetko ale nie som si ista ci by som mu mohla dat párky..dávate svojim deturencom?

zita19
20. okt 2013

@irriss No trening je tu dobry. Este musim najst ten o Pribinaku... 😀 😀

vittoria7777
autor
20. okt 2013

položit akukolvek otazku do koňa je ako privriet si hlavu do zveraka..odpoved sama urazka poucovanie mudre reci...pre jednu otazku ta tu idu rozniest v zuboch dokonale vševediace sčítane matky bez chýb...len som sa pýtala..neznamená že robim pokusy na vlastnom dietati a davam mu kadečo...a ked tu niektora z vas nema normalnu odpoved tak sa radsej nezapajte a nevytacajte priblblymi poznamkami..ani nemenujem nema zmysel...a zbytok baby dakujem a o tych PRDOCH-dobrý nápad 😅

vittoria7777
autor
20. okt 2013

@evitka3 ešteže ty všetko vieš..moje dieta papa dobre a zdravo a kojim ho..bola to len otazka..odpusť mi moju neinformovanosť čo sa parok tyka..

stellamaris
20. okt 2013

@vittoria7777 parky nejem ani ja,ani moj syn.......ani nase macky by parky nezrali,a tie slovenske urcite nie...........a ty ich chces dat svojmu dietatu?daj mu kvalitnu stravu a nie parky 😲

aliza
20. okt 2013

@vittoria7777 ak nechces priblble odpovede, nedavaj priblble otazky 😀. mas internet, tak pouzi uja googla a zisti si sama, co su parky a ci su naozaj vhodne pre tvoje dietatko. Radsej byt mudra, vsevediaca a scitana bez chyb, ako nicit zdravie vlastnemu dietatu 😎. A co tebe vlastne brani citat a sa vzdelavat?

broskilinka
20. okt 2013

@vittoria7777 nejdem poucovat... tiez ich neikedy jeme a myslim ze ked das malemu cohokolvek mensie mnozstvo tak mu neublizis...

vittoria7777
autor
20. okt 2013

@aliza kto mu ho nici..citaj poriadne co pisem pani dokonalá

abbey1
20. okt 2013

Táto téma mi trošku pripomína výrok prezidenta Zemana:"Ja som začal fajčiť až ako 27ročný, keď už som mal telo vyvinuté, tak teraz už fajčím bez akéhokoľvek rizika. A to isté radím i vašim deťom". 😀 😀 😀
Tak čo tam po zdravom rozume,keď iní dávajú takéto dobroty, dám i ja. ☹ ☹ ☹

vittoria7777
autor
20. okt 2013

@broskilinka nejde o poucovanie ja len vravim,ze ma tu idu ukamenovat pre jednu otazku...akokeby som niekoho zabila..a google hej?od toho je tu forum ze si matky poradia a nie hned uražať a odsudit..

katka1981
20. okt 2013

@vittoria7777, mne tato otazka pripada skor ako vtip, ten pribinacik mi prijde este ok, pokial mamicka necita tabulky a nevie, ze tvaroh sa dava az od roka, tak budis, je aj pribinacik super. Nasa ma vyse 4 roky, udeniny nikdy este nejedla a dufam, ze vydrzime co najdlhsie. Parky su vyrobene nato, aby mali do coho dat odpad, koze, kosti, slaninu, nehovoriac o tom, ze aj pokazene zvysky masa, konzervanty, kopec soli a este to vyudia..... Tato otazka sa mi ozaj rata. Uz keby sa mi nechcelo varit, tak kupim flasticku s hotovym obedom k danemu veku bez soli, vyrobcu schvalne neuvadzam.

katka1981
20. okt 2013

@abbey1, tento vyrok som nepocula, ale ozaj naucim sa ho naspamat, lebo tento genius sa zapise do historie. A ze to radim aj vasim detom, kokso ved toto je uz hadam aj trestne.

vittoria7777
autor
20. okt 2013

flaštička s jedlom je určite"zdravá" ked ma nekonečnu zaruku..hej robim si prdel

abbey1
20. okt 2013

@katka1981 Dnes ho prezentovali v Strepinách na Nove. Tento pán prezident je obrovská výzva pre mnohých. 😀

abbey1
20. okt 2013

@katka1981 Vieš, navštívil továreň na výrobu tabaku. Tak sa chcel predviesť. Už sa redaktori tešia, čo zaperlí pri návštveve liehovaru. 😀 😀 😀

h2
20. okt 2013

@vittoria7777 Fúúúha, v 8 mesiacoch papá bábo "skoro všetko"? A Ty uvažuješ nad párkami???? Keď mal môj syn 8 mesiacov, uvažovala som skôr nad tým, či mu už dám aj iné mäsko, než z králika, ktorých si sami chováme.

katka1981
20. okt 2013

@vittoria7777, moja zlata my sme mali doma aj 8 rocne zavaraniny a nepokazili sa, a co myslis ake konzervanty v nich boli? Hovori ti nieco sterilizacia? Ja som malej nekupila nikdy nic konzervovane. Citam!

katka1981
20. okt 2013

@h2, jaj moja ty si zle zacala zavadzat prikrmy, ved ako prve su uvedene parky 😀 😀 😀

veriiii
20. okt 2013

urcite nie, i ked je dostat detske parky,ale tie su uz pre starsie deticky....podla mna az od 2 rokov, ved je to same*svinstvo* s prepacenim..a okrem toho, deti mozu papat to co doslepi(samozrejme nesolene a len obmedzene druhy korenin) az od 12 mesiaca..

katka1981
20. okt 2013

@vittoria7777, ale nie nic v zlom, nechcem byt zla, mne je dnes konecne lepsie, bola som chora jak pes a dakujem za tuto temu, neskodna, ale vesela a vdaka aj za Zemana, ten vyrok je super 🙂 Uprimne, nedavala by som mu urcite parky, ale ak mu ho das, neboj nezabije ho to.

nativanativa
20. okt 2013

ale chodte baby , co parky , ale ja sa musim pochvalit !!! ked mal moj maly asi 10 mesiacov , padla u nas tema ako skoro vzdy co moze uz a co nemoze - takze u nas by sa u veselo davali aj pasteky !! a preco nie ??? ved on uz moze vsetko , vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr , toto ked som pocula som mala dost !!!!! a aj krabicove trvanlive mlieko - naco mam potom mlieko v mojich prsnikoch ??
@zita19
@irriss

vanga223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sasa999
20. okt 2013

@vittoria7777 takemu malemu dietatu urcite nie, moja ma tri roky a raz za cas jej kupim len tieto...ziadny dusitan, ziadny glutaman...su jedine, v ktorych som ziadne svinstvo nenasla

vittoria7777
autor
20. okt 2013

@katka1981 aby bolo jasne nechcem mu ich davat...to sa uz fakt nemoze clovek nic opytat...ja kojim okrem toho mi papa zeleninku ako zemiak mrkva kalerab...a masko ako aj banan biely jogurt takze nedavam mu nic co by mu uskodilo...len ma napadlo že parky ale to neznamena ze mu ich hned zacnem davat..tak a nech sa páči možte sa do mna zase pustiť nech je sranda ked sa už nemate na kom doma vyzuriť!som tu pre vas 🤐 🤐 🤐

tomikejt
20. okt 2013

myslim ze na parky je este skoro...a nic si nerob z tych dokonalyc mamiciek ktore ta tu poucuju ake je to nezdrave, . ja mojmu malemu obcas spravim na ranajky alebo veceru, ale prvykrat som mu ich dala az ked mal vyse roka

vittoria7777
autor
20. okt 2013

@vanga223 prosíííím čo ty vies o tom aka som ja matka za to ze dam otazku?dobre mozno ze bola stupinda pre teba

aliza
20. okt 2013

@vittoria7777 tak naco sa pytas, ked mu ich nechces davat? 😕. Tomu fakt nerozumiem. Keby si sa spytala na brokolicu, kel, cicer....tak ver, ze taketo reakcie nedostanes. ale tie parky boli ako cervena satka pre byka....uz snad kazdy vie, ze je to humus, preto tie reakcie lebo je tazko uverit, ze nejaka maminka, co ma internet, si take zakladne veci nevie zistit. To v dobrom 😉.

vittoria7777
autor
20. okt 2013

aha tak pardon že som si vobec dovolila sa opýtať...

dejnas
20. okt 2013

ja si tu niekedy nepripadám ako dokonale vševediaca sčítaná matka bez chýb, ale ako tyran, ktorý svojim deťom pred dovŕšením roka nedoprial párok, hranolky, happy meal, zemiakový šalát na vianoce,či jahodovú lucku 😝 😀 😀
moje deti jedli prvý krát párok až po dovŕšení 3 rokov, i to s mojou nevôľou (manžel si vonku kúpil hot-dog a potvorky malé samozrejme chceli ochutnať) ... no a smola - zachutilo im... 😀 takže sem tam, príležitostne kúpim nejaké kvalitnejšie párky a spapajú doma.... celkovo párky nepovažujem za super výživný výrobok ani pre dospelého, ale tak raz za čas zjeme a neumreme
k téme 8 mesačnému, bez váhania a bez googla - NIE....

iwanna
20. okt 2013

Chodte do kelu s tabulkami. Mam 3 deti a pri kazdom sa mi dostala do ruk tabulka a rada od lekarky co davat a kedy. Takze pri prvom lepok od 8mesiacov, pri druhom od 10az11. A pri tretom - mi doktorka hovori " Lepok zacnite davat tak od pol roka, aj skor. Urcite treba zacat kym este kojite....."
Takze supermatky. Ake su na tento rok aktualne tabulky?

aliza
20. okt 2013

@iwanna a co maju parky spolocne s tabulkami? 😕 predpokladam, ze parky neboli ani v jednej tej tabulke, co sa ti dostala do ruk a ani v ziadnej tabulke nikdy nebudu!