Môže jesť 8 mesačné dieťa párky?

vittoria7777
20. okt 2013

ahojte dievčence,potrbujem poradit.Môj syn ma osem mesiacov papame skoro všetko ale nie som si ista ci by som mu mohla dat párky..dávate svojim deturencom?

katka1981
21. okt 2013

@dejnas, ale zas parok je lepsi ako mrkva. Ked dieta nema zuby 🙂 Ale uz som ticho, nebavim sa ozaj na ucet zakladatelky. Bavim sa na otazke a ozaj si ju s tou otazkou ani dalej nebudem spajat. Mna tiez raz zuhkali, ked sa mi 4 mesacna nevedela vykakat, ci jej nemozem odstavit mrkvu a dat za lyzicku, ze co blaznim, na prirmy mame cas a vtedy som sa ozaj cevenala a bolo mi do placu, ze co som jaka tupa 🙂 Ale ajtak som jej dala 2 lyzicky a dobre sa vykakala. ja som nemohla pozerat na nu ked tlacila a trpela.

katka1981
21. okt 2013

@stanislavao, bratranec pracoval vo firme, kt. vyraba masove vyrobky, je to znama slovneska firma s dlhorocnou tradiciou a naozaj robia aj chutne mnamky. Preto im ani nebudem robit zlu reklamu, pretoze, inde sa o robi tiez. Rano bratranec zapol stroje, isli robit parky alebo klobasy. No a ako isiel mlyncek nieco tam zapistalo, zachrapcalo, bola to mys. A ze co teraz. No a majster ze nic, melie sa dalej, takze ozaj aj toto sa da v takychto pochutkach najst. On sa odvtedy nicoho takeho nedotkol. Ale samozrejme, ze podobna situacia moze nastat aj v inom zavode na vyrobu inych pochutin. Preto je podla mna najlepsie co najdlhsie varit detom to, co uvari mama, alebo niekto z rodiny a viem, co tam dal.

katka1981
21. okt 2013

@iwanna, niektore supermatky vysia, ale my normalne visime 🙂 Supermatky stihaju vsetko 🙂 Ak je supermatkou ta, ktora nedava detom parky, alebo udeniny a sladkosti do 3 rokov, tak som tym pocena. Len zial, ja som musela prestat velmi skoro kojit, tak mam znizeny kredit. Dnes mam dovolenku, tak mam cas aj na net 🙂

dai
21. okt 2013

necitala som vsetky prispevky... k parkam - no, je rozdiel parka a parka - zial 99% slovakom je to jedno a kupuju co je najlacnejsie - potom papaju koze, masti, vseliake odrezky a podobne - toto napr. nedam do pusy ani ja - a to som dospely clovek s dobrym metabolizmom bez alergii etc.🙂
my mame radi s muzom parky a kupujeme ich - jeme tak 2x do mesiaca - parky pod 80% maesa nekupujem, kedze viem ze ich budu chciet aj moje deti - zvykneme kupovat telacie a morcacie parky... moje deti maju 2 a 6 rokov... inak sa stravujeme podla mna velmi zdravo - vela ovocia, zeleniny, bielkovin...
co sa tyka otazky ci parku 8 mesacnemu dietatu - osobne by som nedala - uz len preto lebo aspon moje deti este vtedy jedli kasovu stravu, a ak maeso tak naozaj to najzdravsie co sa dalo pripravene co najzdravsie aby to metabolizmus babatka nezatazovalo, aby si brusko postupne zvykalo na pevnu stravu... v parkach je velmi vela korenin a ja som teda do roka nekorenila detske jedlo, nedavala som ani sladke - ja viem ze je to asi jednoduchsie pre matku supnut o parku viac do hrnca a neriesit tu detsku stravu, ale do roka sa to podla mna oplati - budete mat dietatko ktore nevymysla so straavou, od mala sa uci spravne papat etc. ...
niekolkokrat som citala o tom ze detska obezita sa uz aj na slovensku stava epidemiou a zial ked sa pozeram na deti vo veku 3 a viac rokov tak musim suhlasit - deti sa malo hybu a od rodicov ucia zle stravovacie navyky - potom naberaju tuk ktori im zase nici klby, srdce etc. ...

podla mna si kazdy rodic musi najst sposob ako chce zit sam, obycajne tento sposob preberu aj deticky - ci vdakabohu alebo bohuzial zalezi na rozhodnuti nas rodicov...

stanislavao
21. okt 2013

@katka1981 no presne tak. a takto sa robia aj pastety. nechcela som to tu pisat, lebo sa urcite bude niekto na tom pohorsovat, ale tak napisali ste to za mna. pekny den a dobru chut. 🙂 🙂 🙂

zuzub
21. okt 2013

jesť ich môže neumrie z nich,ale pre tak malé dieťa nie sú vhodné ;)
inak si veľmi odvážna žena, že si sa tu na koňovi niečo také opýtala.lebo všetky super matky čo tu chodia buzerovať tie ostatné by ťa za také niečo ukameňovali :D
ja osobne kupujem teľacie párky tie sú fajn.

myska_lili
21. okt 2013

u nas sa parky nejednia uz dost rokov.. som bola este na strednej ked vysiel clanok ake skvele veci su v nich ..a v tedy moja mama povedala ze aaaa dost 🙂 🙂 🙂 takisto pasteky... maminina kamoska pracovala tiez v jednej vyrobni... eeee dakujem-.. uz papam len to co sa spraví doma, teta je expert na domace pasteky takze tak..

sense
21. okt 2013

@vittoria7777 ja by som parky nedavala......a urcite svojej ani nedam, kopec soli, kopec ecok, a bohzna co za maso tam je pomlete....zvlast v tych slovenskych kt. maso videli len z rychlika....

h2
21. okt 2013

@jonas17 😀 No, to je ale v rozpore s tým výrokom Miloša Zemana, ktorý tu odznel v niektorom predošlom príspevku. 😀

zigzag
21. okt 2013

jasne urob mu rovno biftek a udene koleno, fakt na tomto konovi same truby ostali, kde sa podeli normalne mamicky ??? nebyt bazaru, tak sem ani "necuchnem"

leonela666
21. okt 2013

...no podľa zloženia párkov by ich pomaly ale isto mali zaradiť medzi múčniky, no uznajte (okrem nejakého podielu akože mäsa) : kukuričná múka, kukuričný škrob, zemiakový škrob, dokonca pšeničná krupica..... 😝 takže ak máte chuť na múčnik - dajte si párok 😀
Ale teraz vážne... ja som synovi dala prvýkrát párok ako trojročnému aj to nie často, nie kvôli predsudkom ohľadom zloženia, ale skôr preto, že my bohvieako párkoví nie sme, len výnimočne keď už naskrze neviem čo do hrnca... 🙂

reni93
21. okt 2013

podla mna to treba brat v kontexte celkoveho stravovania dietata. moja bude mat dva roky, parok ma raz za mesiac-dva, aj to len preto, lebo jej velmi chuti. inak sa stravuje zdravo, vyslovene miluje ovocie a zeleninu ( z nasej zahrady), sladkosti ( keksy, cokolady) neje vobec, jedinym prehreskom je ten parok. tak sa snazim aspon vybrat co "najpoctivejsi"🙂. ale moj nazor: 8 mesacny je este velmi malicky na taketo "delikatesy" podla mna.

stellamaris
21. okt 2013

@leonela666 pekne si to napisala,ze mucnik 😀 ale mas pravdu,okrem muky su tam este zvysky mäsa,koze,vsetko,co sa da pomliet....rozne prisady,aby drzali pokope....vsetko dochutene farbivami a korenim.Aj detske parky bohuzial.....do kuracim zomlu celu kostru kurcata aj so zobakom!!!!!..........viem to od znameho,ktory vo vyrobe parkov robil.Odvtedy parky nejem,nebudem platit peniaze za odpad a este si nicit zdravie.Ani svoje,ani zdravie mojho rocneho syna.Je vela inych a zdravych potravin vhodnych pre dieta,ale parky nie.....

duracikova
21. okt 2013

Nie. Ani osemročnému by som nedala.

iwanna
21. okt 2013

@katka1981 nikde som nenapisala, ze ich ma davat dietatu. Ja som reagovala na Vase neprimerane reakcie......a posmesne povysenecke pridrbane reci. Koniec, len som sa chcela obhajit. A samozrejme za hrubku sa ospravedlnujem - to bolo z toho to najdolezitejsie

nice202
21. okt 2013

zrazu sa tu kazde dieta vyslovene zdravo stravuje. Miluje ovocie a zeleninu. No neviem neviem, ja povacsine vidim kazde druhe dieta tucne a s nabehom na obeztiu....Cize ako sa tu niektore biju do hrude, tak to vobec nemusi mat nic spolocne s realitou.....

zita19
21. okt 2013

@irriss a najvetsi posmeh s teba roby tá premudrela @irriss a pritom je chlupa že až
Moja, zamysli sa nad sebou!!! 😀 Je mi luto, ze mna nespomenula☹

zita19
21. okt 2013

@joannas Ja viem, ze ruky nestihaju za hlavou ale toto je trosku moc preklepov:
a najvetsi posmeh s teba roby tá premudrela @irriss a pritom je chlupa že až
Ja Ti to prepisem a najdi rozdiely:
a najväČŠi posmeCH s teba robI ta premÚdrelÁ irriss a pritom je HlÚpa že až

joannas
21. okt 2013

@zita19 no ja zato nemožem že tebe sa piše super z mobilu bez preklepov,mne nie

julinkaz
21. okt 2013

ja normálne žasnem, ako niektorí vedia na jednoduchú otázku písať somariny ☹ maminka sa len pýtala, či môže dať svojmu dieťatku párky, tak nechápem prečo sa tu osočujete! veď toto je forum, v ktorom si máme radiť a nie sa urážať, či? každá maminka rozhodne čo jej dieťatko bude papať a nikto to nezmení, tak vás prosím odpovedajte len na otázku, ktorá je položená, lebo už fakt niekedy mám tlak 200 z niektorých odpovedí 😠 a vitorria7777 s párkami by som predsa len ešte trošku počkala 🙂

zita19
21. okt 2013

@joannas Ja pisem z notasa, ale makke I a tvrde Y su aj na mobile umiestnene na opacnych koncoch 😀

myska_lili
21. okt 2013

dnes sme sa s priatelom smiali zee co vsetko su maminy schopne dat detickam papat a priatel vravi ze.. hmmm nasa teraz cucka mliecko, to je mozme skusit dat korbaciky 🙂))))))) tiez je v tom mlieko 🙂 no skoro som skapala od smiechu 🙂

dejnas
21. okt 2013

@zigzag "normálne mamičky" ??? nuž všetky zdravo uvažujúce mamičky, ktoré napísali, že párky sú absolútne nevhodné pre tak malé dieťa, boli za svoj názor označené výsmešným, na MK - až dehonestujúcim - pojmom "supermatky" 😀 😀 😀

lucinocka
21. okt 2013

@vittoria7777 nasa ked mala 8 mesiacov ranajkovala len mliecko🙂 Na chlebik nemala zubky 🙂 Teraz ranajkuje na sriedacku chlebik so syrom alebo chlebik s domacou marmeladou🙂 Zapije cajikom. Na zeleninu stale nemame zubky, ale potom k tomu dodam paradajky, alebo uhorky ad. Podla mna lepsie ako parky 🙂

malinkaaninka
21. okt 2013

to fakt nepoznáte párky z lidl kde je skutočné mäso?tuším 93% nechcem si vymyšlať,už som ich dlhšie nemala.rovnako aj šunka.načo mi je cena 4 eurá za kilo,ked si nepochutím..radšej kupim menej často a chutné..

zuzanockamt
21. okt 2013

zase raz paradna tema 😀 ... parky su na konovi velmi oblubene 😀 ... nejdem radsej ani citat, uz vidim tie reakcie, ze fuj, humus a podobne 😝 😀

katka1981
21. okt 2013

@iwanna, nikdy som sa nad nikym nepovysovala, ta hrubka je v pohode, od istej doby ich robim aj ja uplne bezne a o preklepoch ani nehovorim. Myslim si, ze v tomto prispevku si napisala viac nez len hrubku, k tomu som sa na koni nikdy neznizila a dufam, ze ani neznizim. Zakladatelku temy som ani neurazala, ani nic. Kazdy sa uci. Som si ista, ze ak by som mala dalsie dieta, cele prikrmy si musim studovat od zaciatku. Aj som jej napisala, nech si pozrie tabulky v dobrom. Su tam veci, kt. si uz ani ja ani mnohe ine mamicky nepamataju. Ano, niektore kocky si servitok pred usta nedali, ale v podstate mali pravdu. Myslim, ze viac pisat nemusim, nemam dovod sa obhajovat ani nic. Za tym co som napisala, si stojim. Ak som sa jej dotkla, nechcela som. Ale nemozem si pomoct, mne je ta otazka ajtak usmevna. Ale to uz je len moj problem 😉

zigzag
21. okt 2013

@dejnakeby si precitali zlozeni aspon, tak ok, ale dad 8 mesacnemu dietatu parky, ktore su plne glutamanu a inych zlepsovakov,tak ale snad kupila detske parky aspon, v ktorych je tych gebuzim este viacej.... super, a potom mozu behat do dr, ze co je to s deckom,asi tak

veronicka1901
21. okt 2013

Ja nemam rada ironiu, ale toto by ma naozaj nenapadlo sa ani len spytat, ani nad tym rozmyslat. Pastetu, parky, tlacenku a taketo veci u nas nejeme, maximalne domacu vysusenu klobasu z domaceho masa, ale to len ja a manzel, taktiez robim rozne domace natierky, atd. Sunku som dala Karolinke parkrat, ale vobec ju nechce.

katka1981
21. okt 2013

Tak tlacenka tu dnes este nebola 🙂 idem prec, ja nemozem zato, mne je dnes veselo, a nechcem sa nikoho dotknut, idem radsej prec 😀 Temy o jedle su pre mna celkovo nevhodne, lebo potom na to dostanem chut, ale ozaj radsej telacie parky s cibulou a horcicou, tlacenku som 100 rokov dobru nejedla. A moja najvacsia specialita je karamelovy veternik, ale tam je tolko E-cok, ze podla mna nato sa ozaj nic nechyta. Ale ja uz mozem, mne sa uz nic nemoze stat, ked to povedal prezident, tak to tak musi byt 🙂 Koncim, aby ma nezazaloval 🙂 Vsetkym pekny vecer aj "supermatkam", aj tym "normalnym". (ja sama neviem do kt. skupiny patrim, tak sa snazim byt neutralna. Ale supermatka zial asi nie som, nestiham kopec veci, ani hackovat neviem 🙂 ale raz sa naucim. ) @dejnas, za nalepku supermatka, sa ozaj nikto urazit nemoze. Je tu jedna, kt. tak bola oznacovana, a trvalo mi isty cas, kym som prehodnotila situaciu a doslo mi, ze ona je ozaj supermatka, ale v dobrom. Ma moj obdiv.
A hlavne vsetkym pokojnu noc, aby vam babatka, ale aj tie uz odrastenejsie dobre spali, idealne aby prespali celu noc 🙂