Môžem dať papať lososa 10 mesačnej dcérke?

pralinka1512
25. nov 2011

Mozem dat spapat lososa mojej 10 mes. dcerke? Dakujem za rady 🙂

lucka1987
25. nov 2011

ano moze.... napr tuniak sa moze papat uz od 6 mesiaca.. ostatne rybky sa doporucuju od 1 roka, (kdesi som to citala, ked som citala o sterej vecry pre deti) ale tvoja ma uz 10 mes.. na vianoce bude mat skoro rok.. ak si to chcela koli stedrej vecery.... a ak aj nie. myslim ze teraz yb jej tiez neuskodilo.... mnam milujem lososaaa 😀

zuzana17
25. nov 2011

môžeš 😉

skeptik
25. nov 2011

Tak tuniaka by som rozhodne nedavala, to je aj nevhodne pre tehotne zeny kvoli vysokemu obsahu ortuti.

gemini2
25. nov 2011

je davam ale len tri-styri lyzicky do tyzdna 🙂

ajca123
25. nov 2011

Jasne ze mozes 🙂 cim skor ochutna tim lepsie 🙂

tinki
25. nov 2011

morské ryby kvôli tomu, že patria medzi alergény, tak sa neodporúčajú. Najskôr po roku. Ale je to na tebe. To je ako s mliekom, citrusmi...každý podľa svojho uváženia.. 🙂

annaopialova
25. nov 2011

ahoj mozes

lulana79
25. nov 2011

ANO, je to asi najfajnovejšia ryba, tak prečo nedať to najlepšie dieťatu...

etuska
25. nov 2011

Osobne by som sa lososovi u deti vyhla.Prave na lososa mal manzel pred 3ma rokmi alergicku reakciu-opuchla mu sliznica hrdla aj nosa-nemohol ani poriadne dychat 😒
Synovi (17mes.) som skusala lososa dat 2x a stale mal opuchnuty nostek aj hrdlo,dusilo ho a to z lososa zjedol malo-zamiesala som rybku na masle do zem. kase.
malym detom sa skor na zaciatok odporucaju sladkovodne ryby.
podotykam ze u nas v rodine nema nikto alergie,ekzemy,astmu....
ale s lososom sme uz opatrni

lili777
25. nov 2011

Nedávno bol v nejakom časopise článok, že deti od 10. mes môžu aj morské ryby. Zasa novinka. Ale predpokladom je, že nemáte v rodine alergiu. Takže napr. etuska by dávať nemala, možno až po troch rokoch a opatrne. Ale ak nikto nemá alergiu, vyskúšať môžeš

marry26
25. nov 2011

moja mala 9 mes. jedla dnes file z alias.tresky so zemiakovou kasou

abbie
25. nov 2011

vo vasom veku skor sladkovodne ryby .... morske od roka

katka3012
25. nov 2011

podla mna trosicka nezaskodi 😉

kvojtanikova
25. nov 2011

ja som kupila prikrm s lososom a bolo tam ze od 8.mesiaca, tak som skusila a bolo dobre.

katren
25. nov 2011

vzdy lepsi losos ako pangas.... 😉

unique
25. nov 2011

moj maly papal ryby asi od 7. mesiaca, aj lososa aj mrazenu tresku aj pangasia. Tuniaka nechce. A teraz ryby uplne zboznuje.

wild.horses
25. nov 2011

ano, my sme davali. treba davat pozor na alergicku reakciu, predsa len je to zavadzanie niecoho noveho.

nikolka2
26. nov 2011

Ja som zacala pri svojich detickach rybami ,,,nie maskom ,,,a az potom maskom ako myslim ,,,zacala prikrmovat a oni ich zboznuju do teraz na hoc jaky sposob ,,, 😉,,,zvolila som to aj preto , lebo ja zboznujem rybky od malicka ,,,,,,. .-)

zaneta08
26. nov 2011

nám detská lekárka povedala, že môžem skúšať po troške a malý má 6 mesiacov. Skúsila som filé z aljašskej tresky - 2 lyžičky a malý sa vyhádzal. Lekárka povedala, že to mám skúsiť neskôr. Takže skôr ako pred prvými narodeninami to nebudeme skúšať. Takže doporučujem vyskúšať lyžičku-dve a uvidíš.

nelicefo
26. nov 2011

po troske by som davala. 😉 🙂

nikanko
26. nov 2011

ahoj, nasa lekarka doporucuje morsky vecicky az po 24 mes kvoli alergiam a myslim ze sladkovodnymi rybami si dieta urcite vystaci. nasa mala ma velmi rada pstruha uvareneho v mlieku iba s bobkovym listom 🙂

zeta
26. nov 2011

dnes som citala v casopise - od 10. mesiacov sladkovodne ryby, ak je to ok, cca okolo roku aj tie morske..

anjelicek26
26. nov 2011

My milujeme ryby, Max mava losos a potom sladkovodne rybky od 8 mesiacov, reakciu si treba odsledovat - ak nema alergiu, tak proste nema. Rybka je zdrava, velmi, u nas je na jedalnom listku 2-3x do tyzdna. Losos je u neho najoblubenejsie jedlo 😉