Napraví sa jedenie u 2 ročného?

bilko29185
16. feb 2020

Dobry vecer, chcela by som sa opytat, syncek ide mat 2 roky a mame problem s jedenim, je to u nas boj co sa tyka ranajok a mäsa. Ked bol mensi tak papal pekne. Na ranajky mi nic nechce iba suchy rozok, chleba, nechce vobec maslo, natierky, salamu, sem tam spapa lievance, prazenicu a niekedy nechce nic a vydrzi do obeda. Okolo 10 ma desiatu vacsinou ovocie. Mäso, ryza, cestovina iba trosku. Napravi sa to papanie este? Rozmyslam, ze pojdem k doktorovi s nim.

lula313
16. feb 2020

Koľko to trvá? Nejdú mu zuby? Dcéra mala tiež taký štrajk, že jedla len 3 jedla a potom sa to vrátilo do starých koľaji a nasla som jej nove stolicky

bilko29185
autor
16. feb 2020

@lula313 no trapime sa uz dlho, presne ako mu idu zuby, teraz mu vysli spodne ocne zuby, ale aj ked mu nesli, tak nechcel velmi jest, tie jeho porcie su male. Polievku spapa stale, ale mäso malinko a ranajky katastrofa, nic nechce poriadne.

lula313
16. feb 2020

@bilko29185 tak možno je to kvôli tým zúbkom. Skusaj a uvidis, či sa to zlepsi. U nás bol problem vyse mesiaca

nikpa
16. feb 2020

@bilko29185 pokiaľ má dobru váhu a nemá žiadny zdravotný problém tak neviem ci Dr bude niečo riešiť. My sme toto mali so synom keď mal okolo 1,5roku a trvalo to asi 2 mesiace. Nechcel skoro nič, bol problém do neho dostat aj jedno normálne jedlo denne.

abriela
16. feb 2020

ako 2 rocny mi syn jedol len polievky krupice (psenicke, kukuricne) a ovsene kase. Druhe jedlo asi 1 zemiak, pečivo absolutne nič. Nastupil do školky jesť sa naučil.

manchester123
16. feb 2020

@bilko29185 my sme mali ten istý problém. Kúpila som v lekárni sirup Pediakid k chuti na jedlo a pekne sa rozpapal. Dávala som mu mesiac rano, večer po lyžičke a už netreba. Papa pekne. Skús

ajka0207
16. feb 2020

@bilko29185 ak ma normalnu vahu, tak doktor to dako riesit nebude. Mozno rano nie je hladny, aku máva veceru? Ja napr. ranajkujem kase, pecivo by som do seba doobedu nedostala a prazenicu uz vobec nie.

bilko29185
autor
16. feb 2020

@ajka0207 maly nechce vobec kase, ked bol mensi spapal, teraz uz vobec nechce. Pred spanim okolo 19:30 vypije este mlieko, veceru ma okolo 18 väcsinou to je polievka, ine velmi nechce

bilko29185
autor
16. feb 2020

@abriela polievky ma rad, ale kase vobec

tigev
16. feb 2020

moja dcerka jedla super okolo roka, vtedy zjedla vsetko.. potom casom zacala vymyslat a dopracovali sme sa k tomu, ze okolo 3 rokov jedla len suchu ryzu, alebo zemiaky (bez omacky, bez masa, bez salatu) alebo samostatne maso, alebo samostanu zeleninu.. sem tam skombinovala 2 veci.. ale nikdy nezjedla maso s prilohou..
ja som to riesila stylom: mas nalozene, jedz.. ked zjedla zemiaky, tak som jej zemiaky este dolozila..ale nesla som jej robit nieco ine..
natierky a kremove polievky mi do ust nedala nikdy, ani len neochutnala
ako 4 rocna sa dostala do skolky a zacala jest vsetko. natierky -chodi aj na duplu, postupne zacina jest aj kremove polievky... v skolke
doma je lepsie ako predtym, ale natierky a kremove polievky do nej doma nedostanem..
do jedla ju nenutim (mne od malicka nechutilo maso, rodicia ma don nutili a vo mne ten odpor k masu tym este viec narastal), ale musi sa najest ostanych veci co ma v taniery, ine jedlo jej nejdem chystat a predkladat 10 jedal okrem toho
drzim palce, v skolke sa nauci..papaju ostatne deti a vase sa k nim prida..
a nemusim lubit vsetky.. ani mi nezjeme uplne vsetky jedla sveta ;)mame take jedla, ktore mozeme mat kazdy den, ale aj take ktore by sme nikdy nezjedli :D ja maso nejem doteraz :D

bilko29185
autor
17. feb 2020

@tigev dakujem 🙂