Nechce jesť príkrmy

5. júl 2022

Dieta polrocne nechce jesť prikrmy, ani zeleninove (mrkva zemiak atd atd ) ani ovocné -jablkové presnedavku, banánové )... nevie mi ani ústa otvoriť a tlacim mu to tam nasilu, trva to strašne dlho a strácam pri tom nervy.Dávali by to tie prikrmy aj nasilu keď nechce ? To sko sa potom naučí jesť ?? vzdávam to už

autor
5. júl 2022

@nwnw dám si asi ja,, niečo na ukľudnenie a opustím skupinu terminoviek

nwnw
5. júl 2022

Konecne rozumna rec. Mam hypotonicke dieta. Mixovanu stravu pre 4.m sme jedli do 12m. Ma 2r a napina aj z banana.

elisebah91
5. júl 2022

@autorka, ak to nezvladas odíď z MK, teminoviek ....vývoj tvojho dieťaťa nie je súťaž, šprint, za odmenu???môj už vie sám držať a papať, môj už vie loziť,môj už vie blabotat, môj už vie skladať kocky, môj už stojí, môj už vraví veľa, môj už cika do nocnika, môj už chodí, môj už rozpráva, môj už má odrážadlo, môj už zje rezeň, môj už vie básničku, môj už nemá plienky ...môj už vie....dokedy sa chces naháňať a stresovať, škodis len sebe a malému.. NAČO?
ON VIE kedy mu žalúdok povolí, začne loziť, chodiť, blabotat ..daj si Rohypnol, Diazepam, magnezko, pohár vína a pusti si zilou ...chudá dieťa, že jeho mama sleduje iné deti a núti ho čo ešte nevie...
Ja mám polročného, tretie, a keby som mala takú pohodu pri prvej tak mám celý deň nohy vyložené. Fakt, NERIEŠIM čo iné deti, riešim to moje a keď vidím že je zdravé a napreduje pomaly v každej oblasti...neriesim. Áno začal prikrmy, niekedy mu zachutí a zje aj 7lyziciek, niekedy sa len odtiahne zgrimasi a skončili sme ..ale vôbec netlacim na neho aby zjedol celý presnidavku, či držal si rožteky lebo inak uvidí....žena kľud. Je to tvoje dieťa nie cudzie....

jaskolka
5. júl 2022

Autorka, ukludni sa, lebo fakt potom, keď dieťa začne lozit, samo chcieť jest a v podstate bude robiť veci, ktoré tak z 90 %nemusia byť podľa tabuliek, tak sa zblaznis.
Sama vidíš, že takto to nefunguje. Každé dieťa je originál, bud to prijmes, alebo ta čaká ťažký život, lebo ver mi, taky malý človiečik ta bude prekvapovat tak 12 hodín z dňa (a bude zvysoka kašľať na tabuľky).
Ja mam dve deti, dcéra má 2 mesiace, a syn už takmer 2 roky. Je uplne netabulkovy, nenávidel kočík, postieľku, nosič ani omylom, jedenie tiež siel po svojom, na brušku nebol skoro vôbec, prvýkrát sa prevrátil v 6 mesiacoch, plazenie, lezenie tiež príliš nešlo podľa predpisov.
No a? Teraz normálne papa, spinka, beha, hra sa... Skratka mal svoje tempo, svoj štýl a postupnosť. Nerieš tabuľky, lebo sama vidíš, že už teraz z toho salies. A dieťa o chvíľu začne saliet z teba..

smajliica
5. júl 2022

Precitaj si nieco o baby led weaning a mozno skus to. Je mozne ze sa nejde zadrhnut, co vidis je prirodzeny reflex vyplut velke kusky stravy (s patricnym zvukovym doprovodom). My robime blw, nasa sa krmi sama velkymi kuskami od zaciatku. Niekedy sa s nimi iba hra. Niekedy nieco zje. Nejako to neriesim.

Jedenie by pre nich malo byt zabava a uz samotne krmenie lyzickou niecim co nikdy pred tym nevideli, neovonali, neosahali moc zaujmave nie je. A ak sa k tomu prida nervozna, lyzicku lamajuca mamina tak ja by som tiez jest odmietala.

jaskolka
5. júl 2022

@elisebah91 pustiť si žilou? 😆😆😆😆

oliali
5. júl 2022

Neporadim ale moj druhorodeny bol tiez kojeny a rozjedol sa poriadne az v 17 mesiacoch ked som ho uplne odstavila od mliecka… vacsina prikrmov isla do zachoda a presiel rovno na nasu stravu… 🤷‍♀️ Prvorodeny bol na UM a srotoval prikrmy od 4teho mesiaca

zuzanaete
5. júl 2022

Tiez sme mali doma mliekoholika. Do roka som bola rada, ked zjedol 3 lyzicky. Ale neriesila som to. Vyhoda na vyletoch a dovolenkach. Nemusela som riesit stravu. Prso bolo dostupne vsade. Ponukaj, nechaj ho skumat jedlo a viac neries. Zacne jest neskor.

dada0902
2. aug 2022

Kojene deti sú výmyselnici neboj pôjde to možno pobojujete do toho roka no potom postupne to pôjde ja mam ročnú a ta tiež len spekuluje niekedy si dá niekedy nie niekedy kŕmi psa mna tata čiže tiež mávam nervy lebo si poviem však si nič ani nedala ani neokostovala syn bol rovnaký betar v tedy som bola ešte viac zúfalá však prvé dieťa to som často x ostala len sedieť smutna ze snažíš sa vymýšľala to tamto hento dobre to je a ani neokostuje ci kupované ci niekto iný robil ci ja neúspech neboj netlac do toho skúšaj viem co prežívaš ono tie deti sa rozpapaju a zatiaľ ma bez tak malicko držím palce aj tebe aj každej ktorá sa snaží aj keď nie vždy spapaju💕💕💕

adelamodrykonik
31. okt 2022

Ani moje 6,5 mesačné neje. Tiež som tu začala diskusiu na túto tému. Ale skôr preto, aby ma ženy uistili, že je to normálne, lebo viem, že to tak je, ale to mi nepomáha nestresovat :D Trošku nám funguje aspoň metóda BLW, ale aj ta si vyžaduje čas. Takže obom nám prajem veľa trpezlivosti a lásky k svojím deťom. Ono to raz príde 🙂