Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

mirustek1
27. mar 2009

misule-mne malinka odmietala papat vyse mesiaca,zacala az asi pred tyzdnom,tak sa vytesujem,drzim palce,

mizulienka
27. mar 2009

ahojte viete mi poradit, kedy by sa mal zaradit aj druhy prikrm? moj maly ma 7 mesiacov a zatial papame prikrm iba na obed, aj to len par lyziciek malemu sa to velmi nepaci ☹ a potom este dopapame mlieckom.
Ten druhy prikrm by mal byt doobeda alebo potom na olovrant? dakujem za tipy 🙂

misule27
27. mar 2009

mirustek: celý měsíc??? potvůrky naše malinkatý. A to jsi měla trpělivost, jí stále něco zkoušet nebo jsi dávala jenom mléko??? Já to jsem teda začala zkoušet různé věci (doktroka radila i pribiňáky - je tam hodně energie, koupit v lékárně sladidlo, osladit čaj, sladké jogurty, rohlíky... prostě COKOLIV).. tak to zkoušíme. jedna dvě lžičky je úspěch. 😠

mizulienka: můžeš zkusit kaši večer - rýžovou. nebo ovoce dopoledne, odpoledne.. jak ti bude vyhovovat. My v 8 měsících jedli: ráno - MM, svačina - jogurg +MM, oběd:zelenina, maso, rýže+MM, svačina: ovoce+MM: večeře: kaše+MM.

Tak si taky říkám, jestli prostě to moje dítko nečeká na to MM, protože ví, že ho dostane. Jenomže nikdy toho nesnědla tolik, aby ji to stačilo na jednu dávku ☹

basika
27. mar 2009

no aj dnes Lívia lepšie papala ráno výživku so sušienkou....

misule - Lívia bola 12 dní takmer len na UM, či pribrala neviem... lebo sme sa vážili na inej váhe...ktorá ukázala, že pribrala na váhe za 3 týždne len 10g, ale bola to iná váha u inej Dr. takže to je klamlivé, ale zrejme neschudla a zrejme to ozaj bolo tými kiahňami - neštovicami

misule27
27. mar 2009

basilka: no tak hlavně že se to začíná vracet do normállu 😉 držím palečky, ať je to lepší a lepší

mirustek1
27. mar 2009

mizulienka-tak ako ti radi misule,pridaj dobeda ovocie a na noc kasu

misule-mne zas doktorka povedala ze jogurty nemam davat do roka,ze mam skusat zeleninu,aby si nezvykla len na sladke.Ja som jej skusala kazdy den davat papat,ale neotvorila ani usta,a tiez som mala pocit,ze caka na MM,a aj teraz ked uz papa,no ako-kedy,vzdy jej davam aj MM,lebo chce,asi toho nezje az tak vela.Rozmyslam ked zacne viac papat,ze budem postupne vynechavat uz kojenie cez den.No uvidime.

standu
27. mar 2009

mirus,
ja som postupne nahradzala normalne jedlo za MM, papa 5x denne, kojim uz len v noci raz-dvakrat a rano.
a to som kojila kazdu hodku-dve 🙂
pomaly to pojde, za obedom uz nekojis hadam? ja som kojila uz potom len pred spanim(3x denne) a potom som jej pred spanim proste dala puding, ovocie, jogurt-od 9mes a uz MM nechcela.

basika
27. mar 2009

ešte som chcela doplniť, že Lívii dávam Nutroli B + ktomu ešte B-komplex tak mi kázala gastrolekárka..možno aj preto jej začalo chutiť viac.. neviem jedno s druhým asi... aj tie kiahne aj ten B-komplex... a možno preto majú tie kiahne u nás aj lepší priebeh, že jej dávam ten Nutrolin B už dávno + a aj B-komplex

mirustek1
27. mar 2009

standu-ja ju nakojim rano,a po kazdom jedle tak po polhodinke,jej skusam ponuknut MM,myslis ze by jej uz stacilo len 3x denne,pred spanim./dobeda,pobede,vecer/a este vlastne rano.Ked ona niekedy malo spapa a ja sa bojim ze bude hladna,alebo jej budu chybat vitaminy,ktore nema z jedla.Od kedy asi kojis uz len v noci?

standu
27. mar 2009

kojenie len v noci mame asi od 10-11mes.

tak nech sa rozpomeniem:
prikrmy zacali v 5. mes pre neprospievanie- na veceru kasa, po cca 2 tyzdnoch zeleninka na obed, asi o tyzdni uz zjedla vsetko, tak som nedokojila na obed.

asi o dva tri tyzdne som zacala davat ovocie na olovrant, medzi obedom a olovr MM, ale ovocie nelubi velmi ani teraz, tak som to za plne jedlo nepovazovala, tak zasa MM pred poobednym spanim
potom zacala papat trosku viac, asi od 8 apol mes ranajky-chlieb
zrusila som poobedne kojenie pred spanim, proste dostala ovocie, kolko zjedla, tolko zjedla a hotovo.

a tak asi od toho 10-11 mes mame rezim:

okolo 7 vstava- MM
okolo 8 chebik, vianocka......zvacsa s maslom
9.30-jogurt, lipanek, alebo puding
ide hned spat
vstane cca o pol 12- o 13 obed:masovozeleninova kasa
o 16.ovocie, piskoty, vyziva
o18.30 kasa.
19.15ide spat
zvykla sa na MM budit aj 2-3krat, kym sme my nesli spat(23.00)
teraz spi, kojim ju ked si idem lahnut, aby ma "neotravovala" o hodku-dve 🙂

standu
27. mar 2009

potom kojim niekedy v noci_neviem kedy, lebo spim 🙂 a potom rano medzi 6-7
ona vsak nebola nikdy zavislak na prsniku, ako niektore deti, ked nebola hladna, nechcela ani za svet zobrat do pusy, teraz detto. myslim, ze sa pomaly odstavuje, viem, ze keby som ju odstavila, vobec by asi neprotestovala, ale celkovo dost malo papa a hlavne cez den malo pije, tak som rada, ze si to v noci doplni.

mirustek1
27. mar 2009

standu-aj som si myslela ze tak od 10mesiaca,to kojenie vynecham,len pred spanim jej dam,hadam sa to vtedy rozpapame,Prva dcerka tiez tak niako koncila s MM,ale ved si uz ani nepamatam.Ale ako som pisala predtym,mne vsetko odmietla papat,tak mi si este len zvykame.Tvoja dobeda pekne toho popapa.A este ti spava 2x denne?

standu
27. mar 2009

nemozem povedat, ze nepapa, napriek tomu slabo pribera, ale to od narodenia, aj ked bola plne dojcena..zvacsa zje cely velky lipanek 🙂
ano spava 2x, ale ked rano nskor vstane, po 7, tak jej doobedu trva dlhsie, nez zaspi a spi aj do 12.15, tak uz potom poobede nespi, resp. spala by, ale tak po 16.00 a to uz ju nedam, musi vydrzat do 19.

cristin
27. mar 2009

Ahojte holky,maja mala niektore dni odmieta akykolvek prikrm,takze mi nezostava ine,len ju nakojit...Teraz mi cely tyzden okrem MM nic nezjedla,odvcera znova trosku papa,to som rada.Myslim si,ze to moze byt kvoli zubkom.Vy mate aku skusenost?

misule27
27. mar 2009

mirustek: já jsem taky byla zastáncem toho, že nic sladkého dostat nemusí.. a dost tvrdě jsem to prosazovala jak u mojí mámy, tak u tchýně.. znáte to, každá z nich měla plnou pusu řečí, že ji nic nechci dát.. a teď to poslouchám ještě víc, že kdybych ji dala, to co jí chutná, tak by hezky papala..

no nicméně, doktorka doporučila právě i lipánky, sladit čaj sladidlem, jogurty - hlavně aby do sebe dostala kalorie tak asi tak 😖 .. takže já jsem s tou mojí snahou jí necpat nic sladkého moc neuspěla 😠 teď jsem ráda za každou lžičku co sní
dnes večer už snědla aspoň kaši.. přes den skoro nic, kromě MM ☹

cristin: i zoubky to můžou být, ale taky spoustu jiných věcí. doktorka mi řekla že existuje spoustu důvodu, proč děti začnou odmítat jídlo: u nás je to pravděpodobně díky cvičení Vojtovy metody.. pravděpodobně forma protestu. ty další důvody můžou být: změna prostředí, hádky doma, leknutí, vývojový skok, zoubky, nebo taky nějaký zdravotní problém....a na další si už nevzpomínám 😵

já jsem bych chtěla přestat kojit tak do jejích 1.narozenin... myslím, že potom se to těm dětem těžko vysvětluje.. když bude malá, tak z toho nebude mít rozum.. tak doufám, že se to jídlo upraví, abych ji nemusela kojit do puberty 😀

kamanka
27. mar 2009

Ahojky, my teď byli nemocní, tak papal trochu míň než obvykle a vůbec začínáme nějak lumpačit! Někdy spapká na oběd celým 200ml, jindy třeba jen 80ml a je u toho kravál jako blázen. Kašičky na večeři mu moc chutnali a teď u toho taky zažíváme karambol! Vzteká se, když už mu to do pusinky vrazím, tak sní třeba pár lžiček, a pak zase začne ječet. Někdy jsem se silami v koncích, nevím, co s ním. Je to jak kdy, no! Taky jsem slyšela, že když rostou zoubky, tak jim míň chutná! No jo, kdo to má vědět, co se jim pořád nelíbí🙂?!

Poslední dobou (kaši jsem dávala v 18 hod) se mi zdál vždy kol té 18 hod už unavený, tak jsem mu začala dělat kašičku o půl hoďky dřív, ale je to to samé, tak teda nevím. Jeden den jí krásně a spapá všechno, a pak zase jen trochu a pořád dokola! Jinak v noci kojím 2-4x! Taky jak kdy!

mirustek1
27. mar 2009

cristin-ako som tu pisala,moja mala je tak isto stara ako tvoja,mi odmietala papat vyse mesiaca,jedla len MM,ale priberala.Doktorka hovorila ze to nevadi,mam pockat,kym sama zacne,uz vyse tyzdna papame,ale len kupene hippky a ako kedy,tak neboj,ved v MM ma vsetko.....

misule-to ti verim,aj ja sa tesim ked spapa aspon nieco,ale neboj,oni sa rozpapaju,musime len vydrzat,mame vyhodu ze kojime.Inak aj my cvicime vojtovku,od narodenia,tiez by som chcela kojit maximalne do roka,tak sa budu musiet naucit papat.

marmark
27. mar 2009

ahoj, nema niektora z vas nejaky figel ako dostat do drobca zeleninu?uz skoro 2 mesiace sa trapime, varim, skusalli sme aj hippky. jedine na co otvori usta je banan, poradte mi prosim, dochadzaju mi nervy. 😒

standu
27. mar 2009

skusila si zeleninku, napr mrkvu zmiesat s mlieckom?

marmark
27. mar 2009

skusila som aj mlieko, aj maso s bananom, pomixovane, uvarenu mukvu do rucky. Este uvazujem ze dam zelenine nachvilu pauzu a prejdem na kukuricnu a ryzovu kasu

marmark
27. mar 2009

mukvu=mrkvu

standu
27. mar 2009

hej, kdesi som citala, ze ak zatato odmieta, treba dat tyzden, aj dva pauzu aby zabudlo, potom zas...my sme nemali take problemy, do tyzdna sa naucila zjest celu davku 😉

marmark
27. mar 2009

standu, dakujem pekne, to som potrebovala pocut 🙂 , snad ta opica moja kratka dostane rozumcek a pride na to ze aj mrkvicka a masko su mnam 🙂

standu
27. mar 2009

pride, neboj. nechaj ju dva tyzdne, ona pride na chut 🙂

marmark
27. mar 2009

standu,fajn podpora, vdaka 🙂

cristin
28. mar 2009

misule,mirustek,dakujem Vam...dnes papala polievocku,ale mne na rukach,zda sa,ze neznasa stolicku,ani tu co sa pripne ku stolu...
Tie ine dovody,preco deti nejedia su zaujmave,veru som sa o to nikdy nezaujmala,dakujem.

mirustek1
29. mar 2009

cristin-aj my sme dnes obedovali v obyvacke na zemi,tam jej chutilo,ale nie to com uvarila ja,to vypluvala,ale hippka jej pochutila.

marmark-musis len vdrzat a mat trpezlivost,oni sa naucia papat,

basika
30. mar 2009

No vyzerá, že nám krásne papanie vydržalo aaaaaaaaž 1 deň vtedy papala kráááásne....od vtedy spapá dokopy denne cca 110g príkrmu...

janocka
12. apr 2009

dzein25 • 1d • 9. apr 2009 o 21:57
Ahojte,chcela by som vás poprosiť o radu ohľadom dokrmovania kojených detí.Mám dievčatko do 7 mes. bola plne kojená,potom sme začali s mrkvičkou atď....Už celkom dobre papkala,ale raz sme jej kúpili masový príkrm z jednoty.To jej nejako nezapasovalo - bola z toho 3 dni chorá. ☹ A to bolo vo februári.Od vtedy sme zasa na začiatku.(najprv ochutná,či je to ovocná výživa - tá jej chutí , a keď nie ,už len zatne zuby a nepohne s ňou už nikto) 😖 Naďalej ju kojím a máme 9 mes.

len.petra • 2d • 10. apr 2009 o 10:22
ahoj.. moja tiez nemala rada zeleninovo-masove prikrmy 😒 a tak som jej to davala s jablcom,, najprv na pare aj so zeleninou spravene a potom uz som to len struhala do jedla a naozaj zjedla vsetko.. postupne som jej tam toho jablcka davala menej a menej az nakoniec vobec a stale papa pekne 😉 tak drzim palceky

dzein25
12. apr 2009

Ahoj len.petra, vyskúšala som to včera,ale vysledok bol taky, že cely den prevrackala. Nechápem čo jej mohlo uškodit.Dala som jej tam zemiak,mrkvu,kalerab,jablčko a všetko rozmixovala.Som úplne zúfala.teraz má podráždený žaludok, tak budeme 2 dni na MM, aby sa jej to upravilo.Toto sa nám stalo už 2x predtým.Prosím v čom robím chybu....