Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

marhulka88
20. okt 2008

kto mi povie ake mnozstvo ma zjest 6,5mes. dieta? dam mu na obed mixnutu zeleninu asi 3 poliev. lyzice spraskne to v momente a este chce aj celu davku kojenia...my asi do tejto diskusie nepatrime 😀
neviete mi poradit ci mam to jedlo vazit alebo ako na to?

bambusko
20. okt 2008

marhulka, nase dievcata tak jedli 🙂 na prvykrat treba dat len male mnozstvo, zopar lyziciek, ale ak dietatku chuti a nema problemy - bolesti bruska ap. mozes mu dat o par dni celu davku 150-200g a vynechat kojenie. zo zaciatku mozes jedlo vazit, aby si mala predstavu, neskor uz budes vediet podla misticiek, kolko coho. joj, ako ti zavidiiim 😉

lollaj
20. okt 2008

chtěla jsem se zeptat na váš názor.Mám dceru na UM měsíc, doktorka řekla, že máme přikrmovat.Takže 2 týdny dávám kaši na noc a k obedu bramboro-mrkvové pyré.Problém je ten, že dcera poslední 3 dny neskutečně u toho začala plakat, tak, že ani nespolkne sousto. Mám to pokoušet dál nebo jí dát třeba 3 dny pauzu s krmením?Děkuju

arabeska
autor
20. okt 2008

cafte
lollaj,dajte si par dni pauzu aby si malej nespravila nejaku traumu z jedla

my mame uz cez 13m a stale jest nexce takze u ans je to stale bez zmeny a ja uz ani neverim ze sa to niekedy zmeni

bambusko
20. okt 2008

mne sa podarilo asi malemu utrafit chut, uz 3. den spapal ovsene vlocky s jablkom, uvarene a rozmixovane na kasu. snad to nezakriknem 🤐 ale nechce papat, ked sedi v stolicke alebo v lehatku, len ked ho drzim v naruci, podobne ako pri kojeni, len zvislejsie. chrbat z toho teda boli dost, ale aspon nieco okrem mm zjedol 🙂

bubatenko1
23. okt 2008

Mamicky neviete mi poradit co mam robit ked mi mala odmieta prikrmy.No ona zacala zeleninku potom ovocie vsetko mi super papala este aj kasicku na noc.Mali sme problemy s mlieckom prave to mi nechcela a teraz sa to cele otocilo.Nechce nic len mlieko.Akonahle jej dam zeleninu s masom tak kruti hlavickou ze nie to iste robi aj pri vyzive a pri kasi to uz ani nehovorim.Uz neviem co mam robit.Mam ju nechat len na mliecku?Vnoci nepapame lebo nechce to si pyta len cajik.

blau
23. okt 2008

bubatenko kukni na www.kojeni.net

petka80
23. okt 2008

Ahojky všem,
taky mám doma nejedlíka, takže se hlásím do party, bohužel.
Na to kojeni.net jsem koukala, je to moje oblíbená stránka, chodím tam často ohledně kojení, ale s těmi příkrmy jsem tak žádnou moc konkrétní radu nenašla, prostě jen "nabízet a vydržet" 😉 Jenže ono asi ani nic moc jiného poradit nejde 😠
Bambusko, prosím tě, napsala bys mi, jak se dělá ta ovesná kaše? Ty vločky jsi namáčela? A jak dlouho se to pak vaří a v čem? Ve vodě nebo v UM? Prostě jak pro blbce, prosím.....
Ta moje potvůrka, když jí to nějak nechutná či co, tak sní pár lžiček (někdy třeba jen jednu...) a konec..... No a co jí chutná jeden den, to už nemusí chutnat druhý den..... 😀 Dneska odpoledne nechtěla vůbec nic, co jsem nabízela, až pak snědla CELÝ bílý jogurt, jen tak samotný. Aspoň že tak, ale chtělo by to spíš nějaké ovoce nebo zeleninu ☹
Tak přeju všem pevné nervy,
Petra

vikinka27
23. okt 2008

bubatenko, mozu byt zubky, choroba, cokolvek. akceptuj, nenut.
osobne by som dala taku tyzdnovu pauzu a potom vyskusala. o ziviny nepride, aj tak ich ma este z mliecka...
(zatial su to iba PRIKRMY nie pokrmy...)

petka80
23. okt 2008

vikinka27, a od kdy to budou pokrmy a ne příkrmy? 😉
Jinak ale souhlas, zkusila bych pauzu a uvidí se.
Já už to ale bohužel na zuby a spol. svádět nemůžu, chjo......

bambusko
23. okt 2008

petka, dam varit 2 polievkove lyzice ovsenych vlociek, dobre je ich najprv preliat vodou a vybrat plevy, ktore vyplavaju navrch. vodu odhadom, aby boli zaliate. varim asi 5 minut a potom pridam nakrajane osupane cele jablko, podla potreby dolejem vodu a varim este 5-10 minut, tak aby bolo jablko uvarene. rozmixujem, nam to vyjde tak na 2 razy. ale vcera uz ani toto nechcel, asi sa mu prejedlo ☹
tento tyzden som nakupila hotove ovocne aj zeleninove prikrmy hipp, sunarek ap. hipp karotka so zemiakmi zjedol v utorok komplet cele, normalne som nechapala 😕 je tu aj tema o detoch, co nechcu jest doma varene, aj moja neter taka bola, tak sme vyskusali. ale vcera uz zase sa zlostil, tak som mu dala uvarene jablko -to zjedol, ine nic a dnes zase "konzervy" 😖 takze 2x po 50g - ovocny mix a tekvica so zemiakmi a feniklom. ale prvu lyzicku mu musim vnutit, ked uz ochutna tak otvara usta sam 🙂

zuka
23. okt 2008

Ahojte, tak vidim, ze patrime do klubu "nejedlikov" ☹ Nas krpec jedol donedavna ako z citanky. Vsetko mu chutilo a zjedol vyse 300 g. No a teraz - katastrofa 😖 Pozrie sa do misky, skrci nos a odvrati sa. Uz som skusala vsetko mozne. Skusala som viac jedal, ze mozno mu to jedno nechuti. Skusila som aj uplnu novinku. Takisto som skusila na obed miesto zeleniny ovocie. Aj som mu vnutila lyzicku, ze ked ochutna, pochopi, ze je to jeho oblubene mnam, ALE jeho naplo 😲 Dokonca mi uz vydrzal nejest 12 hodin!!! Nam sa strasne pomaly tlacia stolicky, aj noci mame hrozne 😢 Tiez som pozerala stranku kojeni.net, ale stale neviem, ci mam malemu dat mlieko, ked odmietne prikrm (maly je na UM)?

bambusko
23. okt 2008

zuka, ja kojim, takze ked nechce prikrm, tak nakojim, vlastne si sam vypyta - znakuje. asi by si mala dat davku um

zuka
23. okt 2008

Bambusko, len sa obavam, aby sa nenaucil, ze potom sa vobec nemusi "trapit" s prikrmami. Je to akoby som ho "odmenila" za to, ze odmietol jedlo... Asi skusim tak, ako som si precitala, dam UM asi po hodine...

bambusko
23. okt 2008

podla mna jedlo nie je odmena. tiez som skusala maleho natahovat, ze som ponukla po polhodine prikrm, ci nevyhladol, ale to sa uz uplne nasrdil

zuka
23. okt 2008

Jasne, preto som to dala do uvodzoviek. Ide o to, aby sa nenaucil, ze prikrmy nemusi. Mozno sa obavam zbytocne. Ja uz viem, ze ked prikrm odmietne, tak ho odmietne aj po pol hodine aj hodine. Ako som pisala, vydrzi bez jedla aj 12 hodin. Len mu asi budem davat to mlieko neskor, ako bezprostredne po odmietnuti prikrmu. Pre mna je velmi povzbudzuje, ze citam o tom, ze nie sme sami a ze by to malo byt prechodne...

bambusko
23. okt 2008

zuka, my stojime na vahe, takze jest musi 😉 pre mna je to po 2 dobrych jedackach na nervy, nikdy som si to nevedela predstavit, ze ako decko nechce jest??? 😕

petka80
25. okt 2008

bambusko, díky moc, ty vločky s jablkem zkusím 😉
Jinak moje malá by taky snad vydržela bez jídla pořád, spíš to nevydržím já a nakojím 😔

arabeska
autor
25. okt 2008

baby,vase deti nejedia vobec nic iba mm?alebo papaju ale velmi malo?
my sme stale iba dojceny a ked mi nieco spapa(to je tak raz za tyzden max) tak uplne trosinku a ja mam oslavu a nadej ze uz mozno jest zacne ,ale na dalsi den sa to zase opakuje,nezje nic iba mm 😢
po skoro 14 mesiacox iba dojcenia sa priznam ze som uz na nervy a nevladzem,uz ani necakam ze to niekedy skonci 😔
aj rast mi prestal,je strasne nizky,ma iba 73cm aj priberat uz nepribera aj ked nevazi malo,ale je uz vidno ze mu in a strava xyba,uz som naozaj skusila vsetko nic nezabera.

bambusko
25. okt 2008

arabeska, nas zje aspon nieco, podla toho aky ma den. vcera sa zas utrhol 😀 lebo natlacil na desiatu 1 a 1/2 teglika ovocneho prikrmu sunarek, cize 150g 😨 a dnes som mu dala to iste a ledva polovicku zjedol, inak len mm. nas marek ma 70cm a 7,6kg

arabeska
autor
26. okt 2008

bambusko 🙂 tak to je skvele ,uvidis ze vy sa zaxvilku rozpapate co u nas nehrozi 😠 mne tolko branus v zivote nezjedol co tebe maly spapal 😅 😢

3558
26. okt 2008

baby kde je neaka tema ked musim zacat s prikrmami, tak nieco ohladne receptov a kedy zacat, a cim, atd. a maly je na umelom mliecku a ma 4mesiace a stale vypije len 120ml mlieka. a na krabici je napisane ze ma vypit 180. dnes som to precitala a skoro ma slak trafil. to nieje mozne.... ☹
absolutne netusim ako sa robia prikrmi , z coho, a veci okolo toho. aby to nemal jednostranny jedalnicek, ale aby to bolo neako vyvazene, no proste aby som ho zdravo prikrmovala.
vdaka

arabeska
autor
26. okt 2008

zuzana,skus kuknut tu v receptox je tema prve prikrmi,nedojcene deti sa odporuca prikrmovat od ukonceneho 5 mesiaca,urcite mu nezacni davat bez porady z lekarom nieco ine ako UM,zacina sa klasika zemiacik skusas ho 3 dni kvoli pripadnej alergii,potom das mrkvicku tiez testujes 3 dni takto si postupne pridavas ostatne potraviny.
ale moj osobny nazor je ze mate este na prikrm cas

3558
26. okt 2008

na tych poharikoch v obchode je pisane od ukonceneho 4.mesiaca.
ale hej ja pockam,len uz by som potrebovala neake info okolo toho.
arabeska dakujem idem kuknut

arabeska
autor
26. okt 2008

zuzka,tak poharikmi sa urcite neriad 😉 ale riad sa svojim pediatrom pokial ti nepovie ze mas prikrm zaviet tak mu nic nedavaj je to zbytocne,zbytocne mu tym zatazis cely organizmus

sisstin
26. okt 2008

zuzana: nekojený děcka se normálně přkrmujou od uk. 4.měsíce..to je, když má 4měsíce a 1den...malej taky neměl rád mlíko..v životě nevypil víc jak 120ml..od 8.měsíce ho nepije vůbec..zato příkrmů sní na kila..ty miluje..takže žádný problémy s jídlem nemáme..některý děti prostě mléčný nejsou..tak třeba taky budete ten příppad 😉

sisstin
26. okt 2008

zuzana: ve čtvrtým měsíce jedl 2x150g jídla...jednu maso zeleninu a jedno ovoce..od 6.měsíce 200g masozeleniny a 350g ovoce..a ted už jí jogurty, pečivo sýry, 250masozeleniny k obědu..atd. 🙂

radka.m.
26. okt 2008

zuzko,ale jestli prospíváte dobře,tak mu to asi stačí,každé mimi vypije jinak a pokud prospíváte,tak s příkrmama můžeš klidně počkat do ukončeného 6měsíce.