Neviem sa pohnúť ďalej s príkrmami

24. jún 2023

Mamky, už dva tyzdne skúšame prikrmy, prvé dni synček spapal 6,7 lyžičiek, teraz po dvoch týždňoch spapa 80g každý den v čase obeda zeleninu. Teraz som zistila, že akosi sa neviem pohnúť ďalej 🤦‍♀️ chcem začať s mäsom ale neviem koľko g mäso mám dať a k akej prílohe 🙄 neviem či mám robiť prikrm len na obed alebo pridať už aj ovocie. Prosím poradte 😒

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
24. jún 2023

Vôbec som nevazila mäso a ani zeleninu. Proste sim k zelenine pridala uvareny zltok, alebo som pridala kúsok uvareneho maska

Baby tu majú albumy s receptami. Napr zemiak, cuketa a zltok, alebo zemiak karfiol či brokolica a zltok
Alebo zemiak hrasok cuketa a kuracie vi morčacie masko

Je ideálne ak máš domáce vajcia a domáce masko, napr kura, Moriak, králik či teľacie

denkabemommy
24. jún 2023

No po 2t asi veľa zeleniny ešte neskúsil, takže by som kľudne ostala pri zelenine, prípadne keď chceš veľmi urobiť mäsový príkrm, tak vo vašom prípade, keď zje cca tých 80g daj 60g zeleniny 20g mäsa 🙂. S ovocím kľudne počkaj, nech si stihne telo vôbec zvyknúť na tuhú stravu, úplne stačia obedy teraz, o mesiac pridaj ovocie napr na desiatu, aj tak budeš začínať s ovocím, ktoré rastie ku koncu leta (jablká, hrušky,...). Všetko má svoj čas, za život bude jesť ešte veľakrát 😅

vkatush
24. jún 2023

Ja som si dávala vakuovať a zamraziť mäso a teraz už len vyberiem "kocku" na deň. Dávala som okolo 25-30 gramov. Spapá mi okolo 130-150 gramov prikrmu.

Tiež som išla prvé 2 týždne zelenina, tak týždeň a pol sme zaradzovali mäso (kuracie, morčacie a králik) a žĺtok, a tak sme prešli aj na ovocie na desiatu, prípadne kašu.