Ocukrený čaj pre dieťa

sonason
27. nov 2017

ahojte...chcela by som rady od ostatnych mamiciek, ci mozem dat malemu ocukreny caj. Nekojim, davam mu umele mliecko. este neprikrmujem. Ale chcela by som mu dat aj cajik. Co vy na to? asi mozem nie?

macik34
28. nov 2017

@sonason predpokladam, ze mas prve dietatko. Ja mam 3. Prva dostavala caj s cukrom, jahody s cukrom, krupicu do mlieka - aby nebola v noci hladna. Samozrejme, aby malo mlieko aj inu chut granko s roznymi prichutami. Od 5 mesiacov kinderku. Ked som kojila som stale som pocuvala, ze mam vela jest a zasmazene polievky...Bola som mlada
... Ked mi mala pribrala a porobili sa jej riadne faldy, poslala som do kelu mamu, svokru, babky a nasadila stravu po mojom. Ziadna krupica, cukor... pri dvoch dalsich detoch nikdy zqhustene mlieko, osladeny caj, ziadne sladkosti, zdrava strava. Rozdiel pri traveni neporovnatelny. Dve mladsie nemaju moc radi sladke. Dokonca nelubia Kinder cokoladu. Zato ta najstarsia by jej zjedla tonu. Neslad nic. Babo to nepotrebuje.

peta2202
29. nov 2017

@macik34 je to tak, netreba nejako to s cukrom prehanat, dieta ked bude starsie zisti, co mu chyba co nie, ale viest od malicka deti k cukru nie je vhodne.

e.vacka
19. jan 2018

@zajkula62 med je uplne nevhodný..je to alergén

bluff
19. jan 2018

MED sa nema davat do 12 mesiacov. U malych babatiek moze sposobit botulizmus, ak med obsahuje bakterie. Botulizmus je život ohrozujúca otrava jedlom obsahujúcim botulotoxín (vytváraný baktériou Clostridium botulinum). Zabraňuje prenosu signálu medzi nervami a svalmi, navonok sa prejavuje ako ochrnutie svalov.