Odkedy môže dieťa jesť banán?

tommy13
28. júl 2011

Ahojte nas maly syn ma skoro 7 mesiacov presnejsie 6 a 3 tyzdne.Vcera sme mu dali skusit banan a velmi mu chutilono mal som mensie obavy ako zareaguje jehi telickoci ho napr. nezapecie.Teda kedy je vhodny cas zacat s bananom??? Dakujem 🙂

aduska181
28. júl 2011

bananik uz kludne mozes davat. aj moj alexko ho uz davno papa .. ale nedavam mu ho cely aby ho nezapieklo

edie63
28. júl 2011

Podla mojich vedomosti banan sa moze od zaciatku, ako zacinate s prikrmami, ale samozrejme treba odsledovat (tak ako aj pri inych potravinach), ci dieta nema nejaku alergicku reakciu, ci ho nezapeka/ neprehana dana potravina. Ja som dala dcere banan prvy krat ked mala 6 mesiacov (do pol roka bola plne kojena), ale dodnes jej nechuti, tak som v skutocnosti ani neriesila odkedy sa moze. 🙂

kvojtanikova
28. júl 2011

jasne, mozes uz davat, ved sam zistis ci ho zapieklo alebo nie. Skus pripadne tak ako ti radi aduska, daj len polovicu, s mliekom a zopar keksikmi a bude mat fajn desiatu. Alebo s jogurtom.

prahaxx
28. júl 2011

my sme davali po 5 mesiaci, ale len dobre dozrety banan!!!!! zo zaciatku zapekal, tak len malinko, teraz je to dobrotka velka 🙂 davam aj s jablckom do jogurtu aj do rucicky 🙂

heln
28. júl 2011

jasné, v pohode môžete začať, pomaly pridávať väčšie množstvo a odsledovať si či nezapeká....

ewana73
28. júl 2011

banan uz mozes kludne davat aj my sme zacali asi od 7mesiaca a my sme mali od zaciatku tak ,ze to podporilo napriklad,stolicu.to znamena,ze aj ked napr. ked bol maly 3 dni nekakal,sup banan a o polhodky sa pekne vykakal.teraz mava stolicu pravidelne bud kazdy alebo kazdy druhy den ale ked spapa banan tak urcite do pol hodky sa mu podari. 😀

tosomja
28. júl 2011

už môže papať, aj u nás tak ako píše @ewana73 , ak sa nevedela vykakať, dala som banán - bolo po probléme, alebo keď zase mala redšiu - tak sa to tiež upravilo po banáne 🙂 Moja zjedla aj celý banán na posedenie a nič jej nebolo, žiadne zápchy.

p69majka
13. aug 2011

ahoj. ja som banán dávala asi od 5. mesiaca. patrí s jablkami k prvému ovociu. Filipko banány miloval, Sárinka až tak zase nie. Zo začiatku Sárku zapekal, potom po nejakej pauze už nie. treba len skúsiť ako dieťa zareaguje. 🙂

acikaa
14. aug 2011

ja mam takmer 7mesacne dievcatko a banan prvy krat papala ked mala nieco po 5 mesiaci.My ho ale papame opatrne lebo ma atopicky egzem a preto ma vyhradenu stravu.

isabella_fly
15. aug 2011

banan sa moze od zaciatku, no daj pozor na mnozstvo a nie prilis casto, detom zvycajne chuti, no ak ho budes davat pricasto, tak moze zapiect, nasa tak mala na zaciatku kvoli bananiku problem sa vykakat, tak sme to poriesili tak, ze len raz za cas 😉

zuzkat1
15. aug 2011

banan od zaciatku a kolko chces...respektive uvidis na dietatku ako zareaguje nan...moja po banane vzdy pekne kaka, nema s tym problem a papa ho kazdy den niekedy aj 2x