Ovocie pre 8-mesačné dieťa

beatrice1111
14. okt 2022

Ahojte, dcérka bude mať čo chvíľa 8 m a chcem sa spýtať aké ovocie môže?
Dávam banán, jablko
Broskyne nektarinky a marhule už mala ale teraz sa nedajú kúpiť.
Slivky a hrušky sa bojím.
Nechcem jej dávať stále iba jablka😂 ďakujem

natalala
14. okt 2022

@beatrice1111 slivky a hrusku kludne mozes je to sezonne tuzemske ovocie, to je idealne 🙂 ja som cez zimu okolo roka davala aj kupovane kapsciky alebo vyzivu v bio kvalite, kedze vyber ovocia je v zime velmi obmedzeny alebo som si v lete zavarila vyzivu.

pribinak
14. okt 2022

@beatrice1111 prečo sa bojíš dávať hrusku či slivky? Veď to je naše domáce ovocie, je jeho sezóna. Nemusíš dávať ovocie z dovozu

Banán odtrhnutý úplne zelený, striekany a previazaný cez pol sveta sa dávať nebojíš?

zuzuliennka1
14. okt 2022

@beatrice1111 hruska je skvele ovocie, 8mesacnemu dietatu mozes davat dokona aj avokado😁, spominane slivky tiez, takisto ceresne, cucoriedky, hrozno

majki_ki
14. okt 2022

@beatrice1111 môj malý v tom období mipoval hrušky a slivka, bonus bolo kako ako lusk :D neboj sa

nika23t
14. okt 2022

@beatrice1111 ja mojej malej dávam Jablka, hrusky, Banany a potom to, čo mám namrazene z leta... Ríbezle, černice, čučoriedky, slivky, rakytnik. Mixujem jej to s ovsenými vločkami, niekedy len tak do jogurtu.

simca06022011
14. okt 2022

@beatrice1111 prečo sa bojíš sliviek a hrušiek??? V podstate myslim ze všetko okrem.citrusov môže uz ( jahody mozno nie ale ani sezónu teraz.nemaju)

patka06
14. okt 2022

8 mesačnú som mala máji, jedla postupne všetko čo dozrievalo na záhrade... jahody, maliny, čučoriedky, černice, ríbezle, broskyne, slivky, hrušky... v tomto období žiadne jablká ani banány.... toho má dosť v zime, keď iné moc nie je.
Prečo nechceš dať slivky a hrušky?

beatrice1111
autor
14. okt 2022

@patka06
Čo sa týka hrusiek, vraj nafukujú a boli z toho bruško a od sliviek ma odhovára pediatrička že z nich sú hnačky.
Jedno lepšie ako druhé. Tak som to nechala zatiaľ tak, preto sa pýtam tu.

patka06
14. okt 2022

@beatrice1111 neboj sa vyskúšaj malé množstvo - postupne si zvykne
Hrušky môžeš dať pre začiatok bez šupky
Ak by slivky preháňali, dáš v teň na obed napr. ryžu - proste vyvážiš niečím čo zapeká
Moja dcéra s tým problém nemala, na ovocie zvyknutá - prehnalo ju jedine keď ho zjedla véééľa.

pribinak
14. okt 2022

@beatrice1111 ale veď takému malému dieťaťu ovocie osupes, 8 mesačne dieťa určite nezje 2-3 hrušky za deň
Das pol hrušky s jablckom.

Ako píše kočka nadomnou tak das ryžu na obed a slivku na olovrant aby to bolo vyvážene

Je to sezónne domáce ovocie, velka výhoda

hennyinnsbruck
14. okt 2022

Moja vtedy cmulala pomarance , jahody,maliny , mango …

anavixy
14. okt 2022

Ja som sa na prehanavy ucinok sliviek spoliehala ale u mojej dcery absolutne ziaden rozdiel… vyskusaj a uvidis 🙂 a hrusku alebo aj ine naduvajuce ovocie napar a malo by to byt tiez ok.

beatrice1111
autor
14. okt 2022

Ďakujem pekne za rady!❤️

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz