Papanie na večer pre 6-mesačné bábätko

adrikaadriana
29. sep 2022

Ahojte, prosím viete mi poradiť, maličký ma 6mesiacov plne dojčeny, no ako sa blíži večer- spanok vôbec neviem čo mu dať papkat moje mliečko mu už nestačí pravdepodobne. Ďakujem 😊😊

mimi3008
29. sep 2022

@adrikaadriana Ma uz zavedeny zeleninovy prikrm? Po zavedeni zeleniny som davala na vecer kasu

vani190493
29. sep 2022

@adrikaadriana krupicu

ls56
29. sep 2022

Ako si zistila ze mu nestaci mliecko?
Ak nema zavedeny obedny prikrm(zelenina+maso) tak rozhodne by som nedavala na veceru kasu. Po kasi ma mnoho deti zapchu,pokial sa nimi zacina a bolesti brusiek. Najskor zacni obednym prikrmom,po 2 tyzdnoch desiata ovocie. Veceru by som naozaj teraz neriesila. Ale zaujimalo by ma ako si dosla na to ze mu nestaci tvoje mlieko.

adrikaadriana
autor
29. sep 2022

@ls56 ahoj diky za tvoju reakciu. Je nervózny snáď si poznám už dieťa po dobu 6 mesiacov kedy je hladné 😊 ďakujem 🥰

anne_mary2
29. sep 2022

@adrikaadriana ahoj ked je kojeny, ma 6m predpokladma ze uz prikmy mate / zacinate.. takze zelenina- maso- ovocie- a
az potom kase .. ale teda pre poznamku, dcera je na um, podvecer zje aj kasu vypije um ale nijako sa ten hlad nemeni 🙈.
Za mna - je dnes x kepsich moznosti ako prazdna krupica. Super su kase z dm - ja kupujem take kde je celozrnna ovsenna muka- spaldova- jacmenna, zarobim vodou a pridam ovocne pyre.. Je tam vlaknina z ovocia aj celozrnych obilnin+ zje aj ovocie nejaka popucena hruska / slivka / jablko…Ale presunuem to urcite na desiatu. A inak, z takeho zapcha neni urcite, akurat sa potom paradne 💩. A su aj kase ryzova ako prva. a rozne ine ( ochutene za mna nie - dochutim kazdy den inym / prip aj “na slano” tj zeleninou.
ale teda davam ju miesto mlieka cca o 17tej, mlieko ma okolo 20tej a spat medzi 20:30/21.00

adrikaadriana
autor
29. sep 2022

@mimi3008 anoo už má my sme začali trošku skôr s papanim ale iba na obed bol veľký hladoško tak pediatrička že môžme postupne 😊 my sme pred ním nemohli papať to mal 5 mesiacov 😁

adrikaadriana
autor
29. sep 2022

@anne_mary2 ďakujem, niečo skúsim s tvojho komentára. Už máme všetko vyskúšane ako som spomínala začali sme skôr.😊😊

nika23t
29. sep 2022

@adrikaadriana ak vieš určite, že problém je v tom, že nestačí mliečko, skus mu napríklad kašu z ovsených vlociek alebo ryžovu pripraviť, ideálne mliečnu, tak cca 2 hodky pred spaním mojej dávam. Ja síce som jej ako 6mesacnej dávala mlieko ešte napr.o 5, a o 8mej večer už pred spaním opäť, ale keď máte už rôzne prikrmy skúsené, tak asi do kaše by som šla. Ale nie tesne pred spaním, skus aspoň hodinku, dve predtým. Ešte doplním, že moja bola na UM, a dve hodky po kaši ešte vypila 160-180ml mlieka. A ja napr.aj varím Ovsené vlocky, mixujem a zmiesam s banánom, sparenym jablkom, hruškou, cucoriedkami... To dám mojej najneskôr o 6tej večer. Je to super sýte. A potom mlieko pred spaním.
Alebo môžeš navariť viac zeleniny na obed, a časť zeleniny si nechaj, večer uvar ryžu a dáš ryzovozeleninovu kašu,ak nechceš sladké.

minie_
29. sep 2022

@adrikaadriana ahoj🙂 ja som pri prvej dcérke veľmi riešila papanie a ja by som po zeleninovom prikrme na obed zaradila práve večeru - a to kašu. Nie práškové,instantné, ale normálne z celého zrna , čo sa varia - ryža, kukuričná polenta, pšeno, špaldová krupica

zorana999
29. sep 2022

@minie_ 100 bodov mamička!!! 100 bodov. Konečne niekto kŕmi svoje dieťa niečím normálnym 👏

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz