Parný hrniec. Ktorá značka je najlepšia?

alami
12. mar 2008

Začínam uvažovať nad tým, že by som si kúpila parný hrniec na varenie pre 6mesačného syna, ale aj pre nás. Zatiaľ o ňom neviem nič. Preto prosím, píšte všetko, čo vás napadne - na čo dať pozor pri kúpe, ktorá značka je najlepšia, čo sa v ňom dá variť - pariť + recepty. Ďakujem 🙂

alami
autor
18. sep 2009

mám Tefal Vitamin+, prvýkrát som skúšala ryžu, podarila sa výborne.
200g ryže +300ml vody +soľ, vegeta. parila som asi 40min. v návode bolo 20-30min, ale bola ešte tvrdá.
viac ryže sa do nádoby nezmestí, po uparení bola nádobka plná a je to len nejakých 5 naberačiek - stredných. viac nie. tada pre 5 ľudí ako príloha č.2 😀 😀 😀 a ako hlavná príloha tak pre 2+1 dieťa. alebo 3 menej hladných 😀 😀 😀 😀

rencalm
22. sep 2009

Ahojte mamicky, prosím vás, tie, co uz máte parný hrniec, chcem sa vás opýtat, pre kolko osob je mozné v nom pripravit jedlo naraz? Príklad: prídu mi svokrovci, rodicia a my, teda 6 dospelákov, je mozné v nom dat 6 kúskov maska, alebo rýb aj na seba a pripravit to naraz? Alebo nie je moc dobré jednotlivé kúsky prekrývat? Dakujem za rady 🙂

kamilecka
22. sep 2009

My sme kupili takyto hrniec,kde sa da aj ryza varit, aj zelenina nad parou,zemiaky,zohrievat buchty na pare,knedle ..... 🙂

http://www.eta.cz/sk/katalog_detail.php?skupina...

alami
autor
23. sep 2009

renca - určite áno. sú to 3 poschodia, ak dáš dojedného prílohu, do 2 ďalších sa ti určite zmestí masko - aj pre 6 dospelých 😉

rencalm
23. sep 2009

Jeeej Alami dakujem za odpoved, ja som to práve ale chcela tak, ze v jednom budem mat zemiaky, v druhom roznu zeleninku ako oblohu a do tej tretej ci napcham vsetko maso.... No uvidíme, kazdopádne este nemám ani hrniec 🙂 Ale ako vás tu cítam, tak normálne slintám 😀 A uz som riadne nalomená, ze ho teda aj kúpim, len sa bojím, aby to zas nebola taká zbytocná investícia, 2x v tom nieco spravím a dost. Ale hádam si na to dáko zvykneme. Ja a malý urcite a manzel je co sa týka varenia nastastie samostatný, najlepsie si to urobí sám 😀 😀 😀

alami
autor
24. sep 2009

reni - podľa mňa dáš to masko aj do jednej nádoby, ja mám Tefal Vitamin + tam sa nádoby zvačšujú - horná je najvačšia, isto sa to tam zmesti. vyberaj pri kúpe taký, čo má tie nádoby veľké. Tento tefal - neviem ako ostatné, má aj takú vec, že sa dajú dná z košíkov odobrať a teda môžeš v tom robiť aj niečo vyššie - spojíš si 2 koše - ak chápeš 😅 - na výšku

ako píšeš - u mňa najprv tiež nadšenie, potom odstál - iba som parila buchty a teraz sa púšťam skúšať - a som nadšená. včera som robila prvýkrát masko - bolo super - jednak na pásiky nakrájané, ochutené - ako soté, jednak som dala len osolené kur. prsia - tiež fajné. - robila som k tomu - na platni hubovú omáčku - nešli sme sa dojesť 😵
Zamiačiky - paráda, Mám akurát nejaké zlé zemiaky - rozvárajú sa, ale v parnom sa robia super! buď - osolím a dám na vrch trošku masla, alebo - dnes som len osolila, uparila a potom popučila na kašu. Aleba - na štvrťky aj s kožou posypané gril. korením a rascou - super!, alebo na kocky, posoliť, posypať červ. paprikou - všetko super....doporučujem pridať si tam kdesi upariť aj hrušku alebo jablko očistené rozkrojené na štvrťky - a hneď je k obedu aj chutný kompótik

dnes som v parnom aj rozmrazovala - mala som v mraziaku masovú roládu - v mikrovlnke nerada rozmrazujem veľké veci, lwebo kým sa mi rozmrazí, kdesi pri kraji sa už aj upečie 😅 😝 , tak som ju dala do parného - za chvíľu bola rozmrazená 😵

alami
autor
24. sep 2009

reni - premerala som ti - najvačší kôš je ovál - kratší priemer 22, dlhší 30cm, skús si to doma napr nakresliť a sama uváž, či sa ti to pomestí, ale ja myslím že hej, a ešte - môžeš aj do pol koša dať zeleninu a do 1 a pol maso - nie? 😉

rencalm
24. sep 2009

Ahoj Alami, zlatá si, dakujem za informacie. Uz som sa bola pozriet aj u nás v Nay, ale tu majú nekrestanské ceny, ked to porovnám s internetovymi obchodmi, tak napr. tento Tefal je u nás o 20€ drahsi ako na nete. Ale aspon som ho videla na zivo, je fakt pekny, aj dost velke vyzeraju tie nadoby, hadam by to tam voslo. No viac menej som rozhodnuta, ze kupim, len este uvazujem nad znackou, zaujal ma aj Zelmer, aj Philips. Tak sa este poradime doma a uvidim. Uz sa tesim, ako budeme aj so syncekom "parit", mozno sa k nam prida aj ocino 😀 Potom dam vediet. Este raz diky za cenne rady. 😀

bianocka
23. okt 2009

Ahojte. Pre tých, ktorí ešte uvažujú nad kúpou parného hrnca tu mám jeden tip.
Včera sme kúpili parný hrniec značky MORPHY RICHARDS. Len pre info http://www.elektroexpert.sk/parne-hrnce/morphyr...

Predávajú ho v sieti METRO a do budúceho týždňa je v akcii za 107EUR.
Na rozdiel od všetkých iných parných hrncov má tento model jednu výhodu a to, že má 3 samostané špirály na ohrev vody a každá z nádob sa parí samostatne. Naložíte do každej čo len chcete, nastavíte na displeji druh parenej potraviny, upravíte prípadne čas parenia, podľa množstva potravín a zapnete.
Prístroj automaticky začne najdlhším časom a postupne pripája ostatné misky s kratším časom parenia.
Takže na záver mate naraz hotové celé jedlo a nemusíte absolútne dávať pozor na to, kedy čo priložiť, alebo odobrať.
Misky sú obrovské, obsahuje aj misku na ryžu.
Zajtra sa v ňom chystáme prvýkrát variť, ale vyzerá naozaj veľmi dobre.
Tak...
Dobrú chuť.

dominika1202
24. okt 2009

Manžel išiel práve do METRA, tak som zvedavá či donesie. Dúfam, že tam bude aj niejaká knižka s receptami.

babatko37
2. dec 2009

Neviete mi poradit stránku, kde by som našla test parných hrncov? Ďakujem. Chcela by som zistiť spotrebu, hlučnosť, dĺžku prípravy stravy.

oknosmas
2. dec 2009

ak by ste niekto chceli parny hrniec, jedenmam na predaj, je to tefal vitamin+. je asi 2x pouzity, inak uplne novy..v poriadku..rada ho predam za daku velmi rozumnu cenu... blizsie info osobne..ak chcete

adrian77
11. dec 2009

Ahojte all☺, bianocka chcel by som sa spýtať na ten parny hrniec MORPHY RICHARDS, videl som dokumet na spektre a o tom hrnci a že je to super a tiež uvazujem o kupe parneho hrnca, mohla by si nam povedat ako to funguje ze ci je to fakt take skvele, lebo by som ho rad kupil este do vianoc. este uvazujem o pomalom hrnci Rival http://www.cistysvet.sk/pomaly-hrniec-rival-47-l,
dakujem velmi pekne adrian

maruschka
30. dec 2009

dievčatá, pod stromček som dostala Tefal Vitamin+ parný hrniec. Mám otázočku, keď to mäso nakrájam na pásiky, napácujem-mám ho dať pariť do tej misky? Alebo iba na tie mriežky? Idem pariť prvý krát, tak nech nič nezničím....ďakujem 😵

maruschka
30. dec 2009

tak, zvládla som to..Celý obed som urobila naraz-bravčové plátkové mäsko s grilovačkou, zemiaky s americkým korením a zeleninu/mrkva,paštrnák, zeler/..Najskôr som dala iba mäso na 25 min, potom som dala misku so zemiakmi a misku so zeleninou a ďalších 20 min--vybavené a všetkým sa to veľmi páčilo..Mňam, fakt je to výborné a ľahké varenie.. 😉 😉 😉 😉 😉 😉

ludmilabb
30. dec 2009

ja tiež uvažujem nad praným hrncom

mate niektoré dlhodobejšie skúsenosti? riešim príkrmy a varenie na pare by bolo hádam najideálnejšie
a co ten parný hrniec Morphy???

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bronia13
11. feb 2010

adrian77-ja ten pomaly hrniec ci ako sa to vola ja mam uz roky roky a je to super vec, ak chces napis mi IP ja ti napisem zopar receptov.

lilithka26
22. máj 2010

ahojte. Predavam parný hrniec tefal vitamine+. Je v záruke, použitý asi 15x. Žiadne poškodenia, 100% stav. Kupovaný v BA. PC:70eur teraz:50. 0917442974

betyna8
28. aug 2010

@bianocka ahoj, prosim ta,vážne zvažujem kúpu parného hrnca morphy richards, ako si s nim spokojna? dá sa parit aj napr.len v jednej nádobke?

bianocka
28. aug 2010

@betyna8 ahoj, sme s nim velmi spokojni, pre malu robim vsetko v tomto hrnci a aj nam vacsinu potravin pripravujem v parnom. Da sa parit aj osobitne v nadobkach, zapnes presne, ktoru chces. Naozaj som velmi rada, ze sme ho kupili a mozem len odporucat 🙂

betyna8
29. aug 2010

@bianocka dakujem pekne,aj som si čítala nan recenzie,tak si ma len usvedčila,že je super 🙂

kili
10. sep 2010

vyberám si parný hrniec, čo skúsenejšie hovoria na tento?
http://www.obchod.digicom.sk/?akcia=showkategor...

alami
autor
10. sep 2010

@kili na mňa pôsobí divne s tými nádobami 😅 ale ak to chceš využiť aj do mraziaka 😉 účel spĺňa

pozri si, či sú dosť veľké nádoby, aby sa ti zmestila aj napr knedľa pariť, dobré je, ak sa dá dno na nádobe odobrať - ak máš niečo väčšie odobereš dno z vrchného koša a máš o to väčší priestor.

Na ryžu tam máš, rýchle parenie tiež... 😉

pifina
24. sep 2010

baby, skusali ste niektora tie parne nadstavby od ETA? napr. http://www.astraelektronik.sk/biela-technika/69...
rozmyslam, ze si to kupim, len neviem, ci to bude sediet aj na normalny hrniec alebo len na ten ich titanovy 😕

kaktusik007
18. nov 2010

ahojte... tiez uvazujem nad parnym hrncom, mm sa to moc nepaci, ze to nie je priorita, ale ja mam taky pocit ze na varenie je to sikovne... ako beriem, ja moc nevarim, ale teraz maly uz bude coskoro moct fakt cokolvek tak by som chcela varit sposobom ze naraz pre vsetkych, s tym, ze nase potom dochutim a jeho necham tak... a parny hrniec sa mi zda na to vhodny...
vaham, pretoze by som nechcela dat za to peniaze (aj ked beriem ze 70€ je v pohode cena)a potom aby mi to stalo niekde doma, mame totiz desne maly byt a kuchynska linka ma sotva 2,4 m a to je vsetko, takze fakt nie je priestor... 😒 len moja mama ma vcera nalomila, ze kedze je druhe babo tiez uz na ceste, ze pri dvoch detoch by to bola skvela vec...

@alami ty ho stale pouzivas??? alebo si uz prestala a stoji ti niekde v skrini a pada nan prah??? 😀

alami
autor
18. nov 2010

@kaktusik007 používam 🙂 hlavne na parené buchty, ktoré by som inak rozhodne doma nerobila a robím doma aj knedľu (ak mám čas) s domácou pekárňou a parným hrncom je to robota na 10min (jedno aj druhé)

bežne v parnom hrnci nevarím, niekedy, keď mám chuť, alebo ak treba deťom dietu - pri zvracaní, hnačkách a podobne. Ak by som mala deti v takom veku ako ty, neváhala by som. Jednému akurát budeš v tom pariť, druhému neskôr tiež. Zachované všetky vitamíny, rýchla príprava - ja by som neváhala. A neskôr ti zostane na tie parené buchty 😉 🙂
Ja tiež nemám miesto na linke, kde by som ho mala, mám ho odložený a vyťahujem keď treba. pri dennom varení ho budeš potrebovať mať vytiahnutý, ale - aspoň ten môj, nie je veľký, keď sa tie košíky odložia jeden do druhého. 🙂

kaktusik007
18. nov 2010

@alami diky za referencie 😉 este ukecat mangela.... 😀

alami
autor
18. nov 2010

@kaktusik007 kúp mu ho pod stromček 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kaktusik007
18. nov 2010

@alami 😀 to by bolo reciiiii... to radsej ee 😝
inak, mohla by si mi prosim napisat recepty??? ako napriklad robis tie knedle a buchty, tiez mam pekaren na chlieb 😀 ale inak vyuzit ako na pecenie chleba neviem 😕