Po chorobě a lékoch má problémy a jeděním a pitím

very
14. feb 2008

Ahoj, jsem šťastná maminka krásného chlapečka. Ve čtyřech měsících dostal prvně horečky..vezlo se to s námí pět měsíců, než lékaři přišli na reflux močových cest a výrazně sníženou imunitu.
Do té doby a současně od té doby jsme snedli mnoho různých léků, antibiotik..těžko to přijímal. Lékaři nařídili hořké nebo i sladké léky přidávat do stravy. Syn do té doby papal krásně. Tehdy se to zlomilo a začal odmítat všechno..
Nyní v 18.měsících pijeme všechny tekutiny jen lžičkou, řekla bych i s donucením..jídlo na tom není o nic lépe. Nemáme potřebu jíst, pít..s manželem jsme zoufalý, nikdo nám neumí poradit. Naše manželství bylo krásné, ale tyto problémy nás vyčerpávají..už to trvá příliš dlouho .Neznám jediné jídlo, které by Ondra s chutí snědl..odmítá pečivo, kaše..jediné skleničky k obědu obšas spapá s chutí.
Naše jídlo odmítá..občas mu zachutná nějaká polévka, ale druhý den už to neplatí.
Nefunguje na něj ani vyhladovění, vyžíznění..
Ztratila jsem kamarádky z dětmi, nechápou, že u nás se jí i hodinu, totéž pití.. Nikam moc nemůžeme chodit.. Nesníme ovoce, zeleninu..neradi koušeme.
Přesnídávky také nejíme..
Znáte některá takové potíže..poradíte, alespoň jak naučit jinak než lžičkou..máme doma mnoho druhů pítek, tekoucích i netekoucích, ale je to k ničemu!
Byla jsem i na odblokování u kinezioložky..nepomohlo..
Jak ho donutít kousat..všechno stále mixuju? PORAĎTE, PROSÍM NĚKDO! Děkuju.

womenne
24. jún 2008

Aha tak nič ☹ a neskumali mu či nema niečo s žaludkom a traviacou sustavou?Sesternica mala tam taku zabranu a ta sa jej niekedy zatvorila takže tiež nč nejedla

kili
24. jún 2008

skúmali asi všetko, nič mu nie je.

martina46
24. jún 2008

Kili, tvoj manžel bol už asi aj dosť zúfalý, keď ti to až takto vyčítal... s tým počítačom :-/
možno sa našim deťom páči to nemocničné prostredie, keď tam chcú jesť.
Womenne, mojej Táničke sa v nemocnici páčilo. Vymákli sme nadštandardnú izbu, kde sme boli sami a tak boli obrázky nakreslené na stenách a ona bola z toho úplne hotová 😀 až vískala, keď ich videla. A tie naše vyšetrenia boli v pohode 🙂 to trápenie moc pre ňu nebolo a tie 2, kvôli ktorým musela byť nalačno, keďže naše asketické dieťa nemusí jesť, tak to vôbec ani nepostrehla, že nič nedostala 😀

kili
24. jún 2008

mati, bola si na 6tom? akú doktorku máte? My Hornovú, je moc milá, ideme za ňou zase vo štvrtok. Keďže ambulanciu má plnú, tak nás volá vždy na oddelenie 🙂

martina46
24. jún 2008

kili, ano na 6.
mali sme dr jungovu, ale ona s hornovou konzultovala. nemocnocu nam vybavovala vicianova.

kili
24. jún 2008

k vicianovej tiež chodíme, teda ešte sme tam neboli 😀 , iba raz na začiatku, furt sme boli v nemocnici a tak sme sa k nej moc nedostali.

martina46
24. jún 2008

ona je super, velmi ochotna a dost toho vie, teda ved musi mat skusenosti, tolko pripadov uz urcite mala. kadejakych....

andy.a
24. jún 2008

tá Dr.Vicianová je Katarína ?? 😕 v akom veku cca ?? 😕

kili
24. jún 2008

andy, neviem... 100? 😀

martina46
24. jún 2008

Kili 😀
andy.a, áno Katarína. Môže mať asi 50?

andy.a
24. jún 2008

tak ja si ju pamätám niečo mladšiu 😅 zo školy 😉 😝 😅

andy.a
24. jún 2008

a kde sú všetky ostatné prispievateľky do tejto témy ?? 😕 😅
žeby sa im deti rozpapali ?? 😕 😅 😝 🙂

martina46
24. jún 2008

Andy, ty si tiež lekárka?

andy.a
24. jún 2008

Mati,ako dlho ste tam ležali ?? 😕

kili,to ako myslel TM,že ťa počítač rozptyľuje pri kŕmení ?? 😕

to MM má /ak je náhodou doma/ len pripomienky,že načo tým deckám "stále" dávam jesť 😕 lebo stačí raz za 1-2 dni podľa neho 😕 😠 😖 aspoň by viacej zjedli vraj 😠 😠 😠

martina46
24. jún 2008

4 dni.
andy, som prave skoro zlozila telefon mojej mame, lebo su vsetci do jedneho mudri, ze tiez naco tak casto davam malej, ze ved pribera. a potom musim dokolecka A ZBYTOCNE vysvetlovat, ze pribera vdaka tomu 😠 😠 😠
dnes som uz kupila UM, musim malu zacat ucit na flasku, dochadza mi asi mlieko. dnes strasne malo cikala doobeda. aj poobede vlastne. asi z toho tepla. dufam....

pelmisek
25. jún 2008

jo jo my jsme se rozpapali andy, ale pořád vás sledujeme 😉

andy.a
25. jún 2008

gratulujeme,pelmisku 😵 😵 😵

snáď sa aj my toho dožijeme 🙄 🙄 🙄 dnes som z oboch už na infarkt,mrtvicu a neviem,čo ešte dohromady 😖 😖 🙄 🙄

martina46
25. jún 2008

andy, bude to ok 😉
my sme dnes tiez celkom ok 🙂 tesim sa strasne!!!!!!!!!! spapala asi 100g prikrmu a este sa dotlacila mlieckom 😵 😵 😵

pelmisek
25. jún 2008

díky moc holky a všem samozřejmě držíme taky palce 😉 manža právě hlásil po skypu, že snědla celou skleničku tj.200g příkrmu a to je fakt na oslavu!!! že bysme začali už dávat tu větší od 10 měsíců? 😀 😀 😀
No musím říct, že se jí teď spíš snažím vařit když to stíhám a nejradši má pečený kuřátko nebo rybičku - jak je to vařený tak to nepapá - asi už je těch políveček přejedená
(i když přejedená v jejím případě je fakt k zasmání)

andy.a
25. jún 2008

pelmisku,potom hoď bližšie info,ako sa vám to podarilo s tým papaním 😕 😅
a chleba a podobné veci už Verunka spapá ?? 😕 😅 😉

neviete,čo je s very,však nemôžu byť tak dlho v tom Chorvátsku 😕 😅 už sú asi dávno doma 😉
dúfam,že jej Ondrášek neochorel ☹

pelmisek
25. jún 2008

andy opravdu nevím jak se nám to podařilo, ale asi nám hodně pomohl Nutrolin - B, který jsem nasadilo po posledním "záchvatu" nejedení a ten jí dost "nakop". A najednou začala jíst i chleba teda spíš rohlíky - nejradši sice suchý, ale zvládá i s ramou či s kiri sýrem (lučinu bojkotuje). Preostě jsem to furt zkoušela zkoušela a zkoušela až se chytla a nakonec jí to zachutnalo 🙂 Zjistila jsem, že potom co objevila, že se může krmit sama (teda ne lžičkou - i když i to už občas zkouší) tak jí to začalo fakt bavit. Prostě má rohlík v ruce a cpe se jak nezavřená - neřekla bych, že toho sní nějak moc, dost toho i zahodí. To když se potřebuje napít a ještě nepochopila, že jídlo si stačí odložit na ten jídelní tác a ne ho zahodit když mamka zrovna promtně nereaguje🙂 Takže furt sbírám kousky nedojedených rohlíků po zemi a samozřejmě jí hned co dopije nabídnu nový (ne ten ze země) a buď si vezme nebo holt ne. Sice ještě moc nemluví, ale nenene a kroucení hlavičkou jí jde doooost dobře!!!! 😀

andy.a
25. jún 2008

pelmisku,Aďo mi Nutrolinu už pojedol na litre a ani to s ním nehne 😕 😢
ani hroznový cukor,ani Peritol 😕 multivitamíny nula bodov 😕

ešte mám v chladničke B12-tky injekcie,ale sama sa mu ich bojím pichať 😕 jeho musia desiati ľudia držať pri podobných "zákrokoch " 😢 😒 ☹

andryy
26. jún 2008

caute, dlho som sa neozvala, bola som dva mesiace na slovensku a nemala som tam nejak pristup na internet a vlastne ani cas. Len vam chcem napisat, ze u nas sa takisto nic nezmenilo, vlastne este zhorsilo. Ked sme prisli na slovensko nase problemy s kakanim sa zhorsili a stravili sme dva dni v nemocnici, kde musela dostavat klystyr. Potom asi o tyzden nato, mala dostala anginu, takze o papani ani nehovorim. A minuly tyzden sme sa vratili z Krety kde zase ochorela a bola som s nou u lekara, kde som poprosila aby ju odvazili, lebo som videla ze je schudnuta. Skoro som omdlela ked mi povedal kolko vazi /9 a pol kila/ a to mala asi pred styrmi mesiacami skoro 11 a pol. Preplakala som cele odpoludnie. Pytala som od lekara nieco na chut, ale nechcel mi nic dat. Vraj treba urobit gastroenter.vysetrenie. Tam som sa chcela objednat, hned ako sme prisli s tej nemocnice, ale maju terminy az na september, tak teraz neviem co mam robit, lebo teraz sme sa vratili do Irska a naspat sa mi zase moc nechce a aj mala je tu kludnejsia a aj trosku lepsie papa, tak sa chcem spytat, ci nemate s tym vysetrenim nejake skusenosti a ked ano ci vam to v niecom pomohlo.

andy.a
27. jún 2008

ahojček,andryy,to mi je ľúto 😒 ale určite sa to čoskoro zasa dá do poriadku,neboj 😉

ste teraz v Írsku,že ?? malej môžeš kúpiť nejaké probiotiká,ktoré obsahujú aj vitamíny B1,B6,B12,tie sú na chuť do jedla,určite to aj tam predávajú 😉 a hroznový cukor do jedla 😉
mojim deckám síce tieto veci nepomohli,ale my sme asi špeciálny prípad 😒 ☹ 😖

a to vyšetrenie-myslíš ambulantné ?? to je nič,len anamnéza-teda pohovor s matkou,keď sa budeš objednávať,tak sa spýtaj,či treba nalačno dojsť-kvôli odberom,možno budú aj vzorku stolice chcieť 😕
sono brucha a ľadvín možno malej urobia 😉
samozrejme odvážia,pomerajú 😉

andryy
27. jún 2008

cau andy, diky. mne hovorili, ze by jej tam mali robit nejaky rontgen criev a tak. Pisala si ze uz ste skusali aj Peritol. Ja som jej to tiez teraz kupila na slovensku, ale este som jej to nedala. Este je na antibiotikach tak chcem pockat az doberie lieky a potom uvidim, ci to vobec zabere.

andy.a
27. jún 2008

áno,Peritol deckám zaberá aj na chuť do jedla/len tým mojim nie 😠 😠 😠 /,ale skús to dávať radšej iba raz denne na noc,lebo to môže tlmiť 😉

andryy
27. jún 2008

Andy teraz som pozerala tvoje fotky, ale maly sa nezda byt nejako chudy, aky ma vek a kolko vazi?

andy.a
27. jún 2008

andryy,teraz okolo 16,5..ale ako 3-ročný mal 19 kg 😕 😒

andy.a
27. jún 2008

a chudý je veľmi,ako špáradlo,len v tváričke je troška bucľatý/ako všetky deti/ 😉

andryy
27. jún 2008

andy a aky vek ma teraz?