Prečo 15 mesačná dcérka odmieta mlieko?

lusia222
17. jan 2014

Prosim o radu. Mam takmer 15 mesacnu dcerku,11 mesiacov bola kojena. Potom zacala MM odmietat tak sme presli na Nutrilon. Ale vypila malicko. Pila ho pred spanim a ked vypila tych 90 ml tak som bola stastna. Ale posledny tyzden akekolvek mlieko odmieta. Skusala som aj klasicke plnotucne,aj ochutene,s medom,grankom. Nic.. Jedine mliecne co zje je jogurt a obcas syr ale to je si myslim dost malo kedze je vo vyvoji. Aj mliecka pila malo podla toho co som citala na forach. Poradte co s tym. Za kazdu radu dakujem.

dariana263
17. jan 2014

Moja nepije mlieko od siestich mesiacov,takze sme uz styri mesiace bez mlieka a odvtedy fungujeme na normalnom jedle vhodne pre jej vek samozrejme a na mliecnych vyrobkoch ako kasicky,jogurty,pridavam smotanu do varenia,atd.Podla gastro lekarky ma blok v hlave,len co zaciti chut mlieka proste koniec,viac sa nenapije,povedala, ze ma par takych deticiek,ktore nepiju mlieko vobec a v zivote ho uz pit nebudu.A na tvojom mieste by som sa nebala,ze ma malo vitaminov,ked spapa aspon ake- take mliecne vyrobky a samozrejme dostava vitaminy zo stravy.Nam robila lekarka pred mesiacom krvne testy a malinka mala ovela lepsie vysledky ako dojcene deti(podla slov lekarky),kedze vsetky vitaminy dostava vo varenej strave,ktora je samozrejme pestra.Drzim prsty,snad ju coskoro nechut k mlieku prejde,u nas to je zatial na bode mrazu 😒

monda17
17. jan 2014

Ked nechce, netreba ju nutit ani si preto robit vrasky. Vapnik sa da prijat aj z inych potravin.

zita19
17. jan 2014

Pravdu maju kocky. Nenut ju. Bielkoviny dostane z maska, vajicok a strukovin, vapnik z mlecnych vyrobkov. Syry a tvaroh sa daju zamaskovat ak by ich nechcela.
Mala som kolegu, ktory tvrdil, ze mlieko nemal v puse odkeby ho mamka odstavila. Syry, tvatoh, kysle mlieko, jogurty mu problem nerobili. Ked odchadzal pred rokom do dochodku evidentne na nom nekonzumacia mlieka nezanechala ziadne negativne nasledky 🙂
A este sa moze jedneho pekneho dna "rozhodnut" pit mlieko. Ked ju budes nutit, tak taky den nenastane urcite 😉

nervacik83
17. jan 2014

no tak ja mám rovnaký problém s 10 mesačnou dcérkou... akurát že ona odmieta všetko mliečne... nevypije UM, hoci sme ich vystriedali niekoľko, nezje kašu, puding, krupicu, jogurt, proste absolútne nič... presne mi to príde tak, že ona akoby cítila vôňu mlieka a všetko odmieta... so staršou dcérou mám rovnaký problém, ale ona aspoň syry a mliečne výrobky zje... ale mlieko vôbec... má už sedem rokov a nezje ani puding ... tiež by som uvítala nejakú radu, čo s tým...

tilly24
17. jan 2014

ahoj, velmi sa netrap, ak spapa jogutry, smotanove kremy a syry tak je to v poriadku, moja dcera prestala pit mlieko presne ked mala 2 roky, potom ho rok a pol vobec nepila a teraz znova zacala, takze ak dostava vapnik a vitaminky z inych mliecnych produktov, tak je to uplne v poriadku, nenut ju, ked nechce, nechaj to tak 🙂

hamca
17. jan 2014

@lusia222 moja sa v roku odstavila od kojenia a odvtedy nemala mlieko v ustach. Odmietla vsetky znacky a prichute UM. Namiesto toho ma denne jogurt, syr na chlebe a kasu pred spanim. Doktorka mi povedala, ze to uplne staci.

zuzka4444
17. jan 2014

Ja viem od mamy, ze tiez posledne mlieko, co som mala v ustach, bolo v 10 mesiacoch, ked ma prestala kojit. Mlieko odmietam cely zivot, v dospelosti aspon mliecne vyrobky som zacala - jogurty, syry, ale najnovsie som sa dozvedela od jedneho liecitela, ze ani tie nesmiem. Lekari roky nevedeli, co robit s mojimi cystami na peceni, len rastli a rastli a liecitel vysadil tie syry a jogurty a cysty, roky rastuce a uz velkych rozmerov 10x15 cm jedna a mam ich plno, sa zacali scvrkavat a miznut. Vraj metabolicka porucha. Takze asi jej telo vie, co robi, ako to bolo aj u mna. Vapnik je aj v rastlinnej strave, pripadne jej sem-tam prisyp do jedla trosku prasku BiominH - je to najvstrebatelnejsia forma vapnika - z vajecnych skrupin 🙂

zuzka4444
17. jan 2014

@nervacik83 Pozri vyssie,co som pisala 🙂

inspiration2
17. jan 2014

lebo má rozum 🙂 v mliečku totiž žiadne vitamínky a vápnik niesú a dobre vie, že to nepotrebuje 🙂
@nervacik83 a skúšali ste kokosové alebo banánové?myslím rastlinné mlieka? tie chutia omnoho lepšie a navyše sú v nich aj vitamíny, neobsahujú nijaké vedľajšie produkty ako sú hormóny, antibiotiká a hnis. Skúste, možno budú chutiť, väčšine detí chutia až neuveriteľne, sú trošku drahšie, ale zato plné vitamínov! 🙂

nervacik83
17. jan 2014

@inspiration2 také niečo ako banánové mlieko aj existuje? to kde dostať?

yofinka
3. mar 2014

Baby, moja dvojrocna dcerka taktiez zacala odmietat mlieko. Prestali vyrabat Sunar Nutradefense a tak uz 4.den davam plnotucne. Skusala som s krupicou, s Grankom, ciste a nic, akonahle jej prinesiem flasku (alebo poharik), ne-ne a nechce ho ani ochutnat, nic... Som zufala, pretoze mala je velmi mlieckovs, doteraz sa aj v noci budila a chcela mliecko, miluje jogurtz, syry, maslo a je mi zbytocne v dvoch rokoch prechadzat na novy typ UM, myslela som, ze to zvladneme bez excesov. My s manzelom sme mliekoholici, u nas padne skatula-dve denne, obcas si mala glgla aj odo mna kakao, teraz ani to nie, uplne odmieta aj chytit flasu. Mliecne polievky tiez lubi, len si neviem predstavit, ze uz mlieko uplne odstavi... ☹

adela76
26. mar 2014

Ahoj.Moja dcera ked mala rok a pol.Najpr odmietala rano mlieko a par dni uz ani vecer nechcela mlieko.Nechcela ani Nutrilon - ktory sme pili - a ani normalne mlieko.Ked zbadala vo flasi nieco ine ako caj tak to ani do ust nedala.Ale zato na ranajky by zjedla aj celu krabicu syra a mala rada aj jogurty a mliecne polievky a omacky.Vtedy mi Dr. povedala,ze ak je ine mliecne jedla tak si z toho nemusim robit vrasky.Mlieko sa naucila pit az teraz v skolke.