Prečo prestal 6 mesačný chlapec papať lyžičkou?

jarmila1990
3. sep 2013

ahojte maminky 🙂 mam 6 mesacneho syna, od 4 mesiacov papal krasne lyzickou....teraz mame problem sa vobec najest ☹ kazdy den je plac pri papani, dava si ruky do pusi, bere mi lyzicku z ruky...a nakoniec mi to z tej lyzicky zobere rukou...cela tvar aj ruky spinave, aj vsetko okolo, ma to aj vo vlasoch, na veciach, ja som cela spinava aj zem....no katastrofa!!!!! 😠 😠 😠 😠 len krik a plac a nakoniec to skonci aj tak pri flaske mlieka 😒 moze to byt koli zubkom, ktore este nemame? ze by mu to nejako vadilo? no problem mame len s tou lyzickou... inac pekne zuje aj piskotky aj chlebik....vie mi niekto poradit??? 😨

bosoriak
3. sep 2013

Moja rada - na zem igelitovy obrus, dietatu daj veci, co mozes potom lahko oprat a nechaj ho jest rukou. Kedy inokedy si ma vyskusat ako sa to jedlo sprava, ked nie teraz?
Podla mna to nie je zubkami, ale proste tym, ze chce objavovat svet a skusit si spravit trochu neporiadku. Obe moje dcery presli takymto obdobim a veru jedli same priborom skor, ako ich rovesnici, co ich maminy krmili a potom od deti chceli, aby jedli same a bez zaspinenia. Verim, ze to nie je tvoj pripad.
🙂

brisilda
3. sep 2013

je to uplne normalne 🙂 6 mes. deti radi objavuju a skusaju nove veci .....jedlo treba pred konzumaciou tiez preskumat 😀 nechaj ho aby papkal ako uzna za vhodne a ty mu sem taj daj papanicku do pusinky 😉 Ja som maleho nechavala papat sameho a co nam spadlo na podlahu tak to nas domaci maznacik /psik/ zjedol 😀 Stale som varila o jednu davku viac a popri jedeni som ho krmila nenapadne aj ja z druheho tanierika 😉 On bol spokojny , ze jedlo dokladne preskumal a ja som bola spokojna, ze sa najedol 🙂 drzim palce ...ber to s usmevom 😉

jul11
3. sep 2013

Asi tak,ako vravia dievcata hore.Deti chcu skusat,co to je.Pripadne papat rukami alebo aj same lyzickou.Su to fazy,nasa mala ich vystriedala hroe dolu.raz sa nechala krmit,potom musela mat vlastnu lyzicku,neskor aj tanierik,ptoom ju to preslo a nechcela,teraz chce sama sa krmit z tanierika a aj rada jedla rukami,potom nechcela a teraz to mame mis mas,kazdy den inak.ale spapa toho dost a to je hlavne a je spokojna.treba sa obrnit a hlavne dat igelit sebe a nie dietatu,ona bola vacsinou cista ja hroza 🙂

alenockap
3. sep 2013

náš robil toto ked mu išli zúbky

lubik87
14. sep 2013

Náš drobec tiež nechce ale je to podla mna zúbkami lebo teraz mu idú vrchné a zasa nechce papat lyžičkou tak isto ako keď mu išli spodné. Má 6 a pol mesiaca.🙂