Predčasniatko a príkrmy

6. feb 2024

Ahojte. Mám predcasniatko narodené v 34tt. Má teraz 4 mesiace aj týždeň a neviem kedy dať prikrmy. Mal ťažký štart do života 2 týždne bol na podpore dýchania. Kontrolu u neonatologicky máme až na konci februára a a zabudla som sa predtým opýtať . Kedy ste začínali čo máte predcasniatka ? Ďakujem

yogagirl
6. feb 2024

Podľa biologického veku, v 4-ch mesiacoch.

anavixy
6. feb 2024

Nemalo by sa zacinat skor ako v 3m korigo veku. Nic sa nestane ked nezacnes hned v 4m, absolutne nic. Pokial to dieta este nepotrebuje, mlieko mu staci, nejavi extra zaujem o ine jedlo, mozes kludne este cakat a robit to tak ako je u dojcenych (a to plati aj u donosenych deti). A na druhej strane ak zaujem javi, je inak zdrave, a teda uz dosiahlo 3 korigo mesiace a chces, tak mozes zacat. Precitaj si
https://malicek.sk/vyziva-predcasne-narodenych-...

as1184
7. feb 2024

Tiež mám predčasne narodené bábo (35tt) a začla som v 5mesiaci s príkrmami. A to sme na umelom mliečku. Teraz ma moja malá 7 mesiacov a papá všetku zeleninu, ovocie, kašu. Ja si myslím, že nie je sa kam ponáhlať. Ešte by som to potiahla na tvojom mieste len na mliečku, však to je základ a obsahuje všetko potrebné pre správny vývin.