Prevárate deťom kozie mlieko?

pampusiaci
25. sep 2023

Ahojte, chcem sa spýtať tých,ktorí majú skúsenosti s kozím mliekom, prevárate ho pre deti? Asi by som mala pre istotu...,či dáva niekto aj surové? A ak teda ho dám napr. na 70 stupňov, bude mať ešte nejaký pozitívny vplyv na imunitu,alebo sa tie látky už zničia? Vie mi niekto povedať z vlastnej skúsenosti,či to má význam pre zlepšenie imunity u detí,aj takéto pasterizovane kozie mliečko?
Ďakujem všetkým za rady.

stellarstar
25. sep 2023

@pampusiaci tak radšej dávaj kozie colostrum

euka210
25. sep 2023

@pampusiaci neviem, my pijeme nepasterizovane alebo uvarene v strave. Ale v nasom regione encefalitida nie je. Keby bola, tak urcite prevarame aj pre nas aj pre deti. Ked boli deti male, tak som prevarala, od 2r neprevaram ani nase kozie ani kravske ked berieme v zime cerstve z druzstva.

pampusiaci
autor
25. sep 2023

@euka210 ďakujem...ja som vyrastala na kozom mlieku a pili sme tiež surové, ale teda celkom malým nám vraj mamka prevarala...ja by som rada surové,ale dnes je to s tými kliešťami asi horšie...bojím sa preto,že pred pár rokmi mal známy v neďalekej dedine encefalitídu z mlieka od vlastnej kozy...a bolo to dosť vážne aj na dospelého človeka,tak deti neviem,ako by to zvládli...viem,že surové je najzdravšie,ale bojím sa riskovať to pri deťoch

pampusiaci
autor
25. sep 2023

@stellarstar ďakujem, už som aj nad tým uvažovala,ale neviem,nakoľko sa tam dá spoľahnúť na originalitu kozieho mlieka...vraj sú rôzne druhy, neviem...chcela som to dať deťom v prirodzenej strave...

euka210
26. sep 2023

@pampusiaci da sa proti encefalitide ockovat.

pampusiaci
autor
26. sep 2023

@euka210 áno,viem,ale táto cesta sa mi nepozdáva, radšej skúsim teda zohriať ho na 70 stupňov,kým sú deti malé a potom uvidím...

yanni
26. sep 2023

@pampusiaci a odkila mas to mlieko? Ak je uplne surove, cize nespracovane priamo od kozy, tak by som ani nerozmyslala. Ja som vyrastala na kozom mlieku (neskor aj na kravskom) od starych rodicov a VZDY sa mlieko (jedno ktore) prevaralo. Otazne ale je, ci, jedno ci prevarene alebo nie, to naozaj tu imunitu zlepsi. Nase deti mlieko nepiju vobec, obcas müsli s mliekom, a imunitu maju aj bez mlieka dobru.

euka210
26. sep 2023

@yanni neviem ako imunita, ale svokra ma 10r rakovinu a jej to urcite pomaha, ze sa este stale drzi.

pampusiaci
autor
26. sep 2023

@yanni mlieko by bolo z rodinnej farmy,registrovanej,ale cudzej,nepoznám ich ... no a imunita,ja si myslím, tak mi to vychádza, že to je taká vec,že nemusíš piť mlieko,aby si mal imunitu,ale ak ju máš oslabenú, alebo v chorobe, tak to kozie mlieko môže pomôcť, viacerí to tvrdia, neviem,čo sa to dá dokázať...

pampusiaci
autor
26. sep 2023

@euka210 aj ja keď som bola malá,istý čas brávali od nás kozie mlieko pre niekoho,kto mal rakovinu

1fifinka1
27. sep 2023

Ja neprevaram. Ale kozy mame svoje, nepasieme ich ale. Sú ustajnene.