Príkrmy z obchodov. Aké sú vaše skúsenosti?

aa1111
7. nov 2008

Ahojte ake su vase skusenosti s prikrmami z obchodov? Ja obcas malej dam a potom mam vycitky svedomia.Stretavam sa totiz z roznymi nazormi.Malej chutia le fakt neviem.
Popiste papa

norik1
27. nov 2008

Dzani ja som to mala v mrazaku a zistila podobny jav - ale to len rozmiesaj, popripade este raz premixuj a hotovo 😵

dzanka3
27. nov 2008

a ked navarimna tri dni moze to byt v chladniske az do tretieho dna???lebo som sa bala aby to uz potom nebolo pokazene a ja mu to dam...?

zuzka1.
27. nov 2008

nemusis sa bat, ja to tam nechavam a nic sa s tym zatial nestalo. Vzdy to ovoniam a aochutnam smaozrejme, ale zatial sa nikdy nic nedialo. 😀

norik1
27. nov 2008

DZanka a pre seba si nikdy nenavarila na tri dni? No vidis, a pokazilo sa? 😵 Nic neboj, ked je to v chlade tak je ok...

dididi30
27. nov 2008

ahojte

dzanka jedlo v chladnicke pre drobca moze byt 24 hodin a vraj kasa sa nema skladovat vobec, bo sa v nej zacina hned robit nejaka pliesten 😲 😲 a bacha na mrazene papky vraj maximalne mesiac 😒
no toto nieje z mojej hlavy, len som to citala 🙂

blau
27. nov 2008

Norik, tak s tym kocikom to je sila teda!!!
Tak som sa tu zacitala, ze maly mi skoro zjedol z papiera 😝

norik1
27. nov 2008

Mamuse, takze jedli sme tie cestoviny 😀
Varia sa trochu inak ako bezne - treba ich miesat, lebo sa prilepia ku dnu...a ta voda, v ktorej sa varia normalne zhustla ako omacka... Ked sa to potom mixuje, pridala som vyse deci preverenej Lucky lebo to bolo hrozne suche a dost lepkave. Dala som tam cele zltko, brokolu a mrkvu, stavu z paradajky (rada od doktorky) + trosku olivoveho oleja a ked to malo tu spravnu konzistenciu, priblizila som sa k FIlipkovi...a ten to spasal jak kobylka! cele! az som cumela, lebo to vyzeralo na jeden a pol davky...inac ked som to ochutnala, nebolo to az take zle...uvidime zajtra, ako sa s tym popasuje travenie 😀 😀

dididi30
27. nov 2008

norik fiha a nieje skoro na cestoviny? ci su nejake speci? no ale recept vyzera byt mnamky 🙂
my sme dnes mali ovocnu vyzivu na ranajky, potom cici a potom dojedli vyzivku a zase cici a zemiak s brokolicou mu nejako nesiel, tak som mu dala zemiak s mrkovu a zase cici a potom cici a ryzovu kasu a zase cici, bozenko on je pazrosko 😀
no a vsimla som si ,ze mu zacalo viac chutit ale hlavne ovocie a ryzove kase, no cela jeho segra, ale nepohrdne ani zeleninkou a cicou 😀
zajtra skusim konecne nejaku ryzu, asi aj s kuriatkom 😉 len neviem ci treba mlieko ci staci olej do toho? 😒

blau
27. nov 2008

Dididi, ja myslim., ze ked sa maly tak koji ,tak do toho prikrmu staci dat olivovy olej 😉

norik1
27. nov 2008

Dididi sak mliekom nic neskazis🙂

Cestoviny som kupila bez lepku, bez soli a bez vajec - z kukuricnej kase a ta sa moze. Este planujem skusit ryzove cestoviny 😵 Si necitala dnesne rozhovory pod lampou?

dididi30
27. nov 2008

blau tak teda dobre 😀

norik jaj tak, joj musim take nieco vysliedit aj tu 🙂 🙂
inak dnes som kupila taku nahrazku ryze alebo cestovin, je to bez glutamanu a kadejakych prisad a je to uplne bio tak to chcem vyskusat malemu bud s nejakou zeleninkou alebo vajkom 🙂

norik1
27. nov 2008

Ja som tiez zakupila ryzovo - kukuricnu bio kasu bez sladidiel, soli a vsetkych tych primesi tak tym planujem prihustovat papu pre filipka

dididi30
27. nov 2008

no ono je to skor ako nejake boby, a ked sa to uvari je to take ako joj neviem ti to napisat, ale ja si spomeniem 😀

no ale tak ryzovo kukuricna kasa moze byt fajn na zahustenie ale do coho 😲

norik1
27. nov 2008

nooo zohrejes mliecko (ja um a ty ciciove), vlozis uvarenu hocaku zeleninu + mäso alebo zltok - na co sa v ten den budes citit 😵 a kedze to bude riedke, tak to zahustis tou kasou...ja som take kuchtila vcera a dobreee bolo 😵

dididi30
27. nov 2008

ej ha norik vyskusam 🙂 no este ze ta mame 😉

norik1
27. nov 2008

noooo poviem ti ze sama sa divim jak srsim napadmi na jedlo posledny tyzden 😀 ...predtym len mrkva, brokolica, zemiak alebo zemiak, brokolica mrkva alebo brokolica mrkva zemiak...

zuzka1.
28. nov 2008

norik mame na teba dobry vplyv 😀 😀 😀 😀 😀
vcera som bola off cely vecer, boli sme nakupovat!!!hroza!!!!!
dobra debata, kocky!!!!!!co mame dnes na papanie??ja idem do solarka, takze bude asi papanica od hippu.
😝

norik1
28. nov 2008

Zuzka to je pravda 😀 zacina sa vytracat moja materska demencia 😀 😀 😀

Ako hrozy ste zazili pri nakupovani? Ja sa dnes chystam do Optimy, o 9.00 je slavnostne otvorenie novej casti aj s nejakymi celévriťami tak som zvedava ako to tam vyzera....C&A, H&M, Marks & Spencer a podobne obchody, uz sa tesim ze zasa raz budeme o krok dalej od zapadakova 😀 he he zaspominam si na svoje anglicke casy... len som zvedava na ten natresk... 😖

zuzka1.
28. nov 2008

Hrozy v podstate ziadne pre mna, manzel bol na nerny, neznasa nakuovanie, maly by uz spinkal a bolo mu teplo, tak sme si poplakali trosku!boli sme v jaslickach vcera, mame tu v Moravciach sukromne, a vlastni ich kamoskina mama, tak sme sa boli trosku pohrat s detickami!!maly bol jak odtrhnuty z retaze, velmi lubi deticky!!!!Neplanujem ho tam dat, chceme druhe baby, ale obcas zahrat sa je fajn, keby treba aj postrazi.
CA HM su super a v HM maju krasne detske veci, tam lubime nakuopvat.
Inak v Kosiciach mam par kamaratov!!Boli sme spolu na Cypre makat 2 roky!!!!!!!Nech ziju vychodnare!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀

yasmina
28. nov 2008

zuzka niekedy ani neviem ako sa volam...idu im teraz zubky tak mam plac doma stereo 😀

zuzka1.
28. nov 2008

yasmi to musi byt taka mala katastrofa, ale zase na druhej strane mas dvojnasobnu radost!!!!!!
Vsetko dovj, krmit, obliekat!!!!maju rovnaky rezim??????

yasmina
28. nov 2008

no uz maju rovnaky rezim ale bolo to perne..ale napr. ani nahodou nebudu spat v postielkach...to sa neda, revu vystrajaju az pokial ich neprelozim na postel...a tam spia hned...
no vsetko je dvojmo...a ked mame ist vonku a oboch obliect potom revu lebo im je horuco tak ja som mokra uz ako mys a pokial sa vytrepeme mam dost...
jasne ze dvojnasobna radost ale niekedy uz je to aj nad moje sily 😒

bubatenko1
28. nov 2008

yasmina co sa tyka toho ze nechcu spat postielke aj nasa mala je taka.Cez den spi len vo velkej posteli.a v noci zaspava tiez vo velkej a potom ju prekladam do postielky ale ked sa tam aj zobudi ani za ten svet mi tam nechhce spinkat bude sa vycierat a vymyslat.A akonahle ju dam k nam ako keby utalo hned zaspi.My sme tiez skusali cestoviny s vajom ale mam pocit ze to vajicko jej nezapasovalo.Tak este radsej podcame sice neviem dokedy ale boli ju z neho dost brusko.

norik1
28. nov 2008

juj Zuzi, teba lubim, ty si taka moja blood group 🙂 he he

zuzka1.
28. nov 2008

norik1 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😀 😀 😀

dididi30
28. nov 2008

ahojte

tak my sme dnes mali ovocnu vyzivu s piskotou na ranajky, mliecko, potom zeleninovu hippku petrzlen karfiol syr a zemiak , mliecko a na noc kasu alebo rezen 😀 😀 taky je pazros 😀
krasne mi v noci spal, no bobma 😉

no a dnes som kupila bio babany a poviem vam tie niebio vyzerali lepsie 😲
inak uz konecne chcem malemu daco uvarit cez vikend 🙂

norik1
28. nov 2008

vlastne vsetky vas lubim 😀 😀

zuzka1.
28. nov 2008

bio banany???hroza!!!!!
Na veceru bude rezen!!!!!!! 😀
my sme prave dopapali tu nestle kasu ovocno ryzovo nejaku, malemu chutila, spapkal dost, aj papkal cely den pekne, ale zistili sme, ze 7 kg asi ani nemame!!!to zas bude u doktora, ideme 10.12 do poradne a na krvicku, ci je Fe ok. 😒

norik1
28. nov 2008

My ideme do hemato poradne 4.12, tak uvidim, ci moja zelezna kura malemu pomohla 🙂 ked nie, tak vyhadzujem cumle a bude klince cmulat 😀

hmmm Dididi a cici bolo dnes kde???

katmi
28. nov 2008

heloute 😀
co noveho? ja sa musim priznat kocky,ze ninka mi nejak na houby papa poslednu dobu..desiata ledva ledva a obed len vtedy,ked ju necham vyhladovat.. inak len pobrble.. vam to decaky nerobia?? 😨

didi ked je moc riedka vyziva,tak supnem trosku ryzovej kase do toho.. 😉 nieje to ani citit..