Dochucovanie príkrmov

evickuska
15. nov 2023

Ahojte, ked pozeram videa rozne na nete, siete moc nemam. Zeny tam davaju stipku rasce, niektore dokonca soli atd. ako ste na tom Vy?
Do akeho veku dietata ste sli vylucne, ze bez akehokolvek dochutenia?
Mam pocit, ze uz tieto prikrmy bez chuti mi u neho dlho neprejdu, uz mu nechuti aj to co hltal az s radostou 😑

andreagartnerova
15. nov 2023

Do roka bez ničoho, jedine čo som pridala materské mlieko a olej detský.

milanemila
15. nov 2023

@evickuska sol nepridavam, ale stipku rasce, petrzlenovu vnat, saturejku, pazitku, bobkovy list, majoranku kludne mozes dat.
Ono tebe sa mozno zda ten prikrm bez chuti ale detom nie.

evickuska
autor
15. nov 2023

@andreagartnerova ani stipku rasce ako pisu vsade a davaju?

evickuska
autor
15. nov 2023

@milanemila no zacinam byt zufala on uz nechce takmer nic 🤷‍♀️ aj to co zboznoval a to skusam vazne vsetko 🤷‍♀️

anjelicek26
15. nov 2023

Rasca je dobra proti naduvaniu,preto ju tam davaju napriklad ku kalerabu a brokolici sa to uplne ziada...

bluka2
15. nov 2023

Ešte je malý, vôbec by som to nesilila ani si nerobila starosti

romi2706
15. nov 2023

@evickuska páči sa

nikpa
15. nov 2023

@evickuska dieťa nepozná nic iné ako mu dáš. Takže príkrmi bez chuti ti budú prechádza dokedy mu neukážeš niečo iné. Ja som deťom dávala takmer od začiatku rascu, kurkumu, tymián, bazalku, bobkový list, oregano a bazalku. Solničku moje deti nepoznajú dodnes, najstarší má 6.

mima172
15. nov 2023

Do roka nič, po roku nesoldik, rasca, červená paprika, lahôdkové sušené droždie.

lenvam
15. nov 2023

@evickuska ak som chcela aby jedla tak po pár nešťastných pokusoch od zaciatku

evickuska
autor
15. nov 2023

@anjelicek26 super dakujem to som nevedela 🙈

evickuska
autor
15. nov 2023

@romi2706 aj skorica a vanilka uz v 7. mesiacoch? 😳

evickuska
autor
15. nov 2023

@nikpa aj cisto do zeleninkovych? bojim sa naduvania a podobne, preto sa radsej opytam 😊

evickuska
autor
15. nov 2023

@mima172 aj cervenu papriku sladku? ked mame uz 7?

nikpa
15. nov 2023

@evickuska v 7 mesiaci už môžeš kľude dochutiť vyššie spomenutým, hlavne planú zeleninu ako napr. zemiak, brokolicu, cuketu. Každé dieťa znesie niečo iné, to čo jedno naduva, druhému nemusí robiť nič. Treba si poskusat, preto sa aj jednotlivé veci zavádzajú postupne. V 7 mesiaci už ste toho mohli mať väčšinu vyskúšané. Neboj sa toľko 🙂

mima172
15. nov 2023

@evickuska Do roka som nedávala nič, len čisté chute. A od toho roka aj spomínanú mletú červenú papriku. Všetko symbolicky, len na spoznávanie chutí.

marianarem
15. nov 2023

@evickuska Ja som davala uz v nejakych mozno 8-9m aj koreniny - bylinky, koriander, skoricu, kurkumu, kardamon. Len stipocku samozrejme. Po roku uz aj vacsie mnozstva, moj maly je koreninar. Kludne si aj ciste nasype na lyzicku a zje.

zorkahorka
15. nov 2023

Moj mladsi bol papkos a ani nie som tabulkova, takže mi vyjedal z taniera uz pred 1.rokom. vobec som to neriesila. Bola som rada, ze mu chuti..ake stare mas dieta?

evickuska
autor
16. nov 2023

@zorkahorka 7 mesiacov, skusim tu drvenu rascu az aspon nieco mu chuti 🤷‍♀️

zorkahorka
16. nov 2023

@evickuska aha, 7. Ano, ta rasca je ok. Ja som prestala prikrmy riesit po 10.m, najma ak sme isli na vylet, tak v restike jedol s nami. On bol papkos, rad ochutnaval

stanulienkat
16. nov 2023

Do jedného roka som nedávala vôbec nič. Dovtedy som varila dieťaťu separe. Dieťa to jedlo a chutilo mu to. Ja keď som to ochutnala, tak to bol teda riadny hnus 😁. Deti ešte nemajú pokazené chute z rôznych ingrediencií, soli a korenín. Im to chutí, netreba im zbytočne zaťažovať tráviaci trakt a obličky.

ella1234
16. nov 2023

Ja odporúčam kúpiť susenu zmes zeleniny napr jedna sa vola Horalka, ale aj v kauflande a v tescu niečo podobné predávajú. Nie je to nič ine iba vysusena zelenina žiadna soľ, ecka a podobne proste čistá zelenina, viem o pár ženách ktoré si takéto zmesi robia aj doma. U nas sa po zavedeni toho zmenilo vsetko🤣
Ale môžeš kludne uz davat samostatne rascu, petrzlenovu vňať, pomaly bazalku aj oregano, a do kaše škoricu. Papriku som davala od 8 mesiaca štipku 🙂

vakatko
16. nov 2023

Bylinky a koreniny vôbec nezaťažujú tráviaci trakt ani obličky, ale pomáhajú tráviť jedlo, čistia črevnú floru a posilňujú imunitu detí.
Kurkuma, oregáno, tymián sú protizápalové prírodné antibiotiká,
škorica vyrovnáva hladinu cukru v krvi, zmierňuje zápaly...
Rasca, fenikel, bobkový list sú na nadúvanie, podporujú trávenie...
Bazalka je dobrá na únavu, infekcie, psychiku...

evickuska
autor
16. nov 2023

@zorkahorka dala som mu a prdi a ma krce som ho po dlhom case ani uspat nemohla 😑

evickuska
autor
16. nov 2023

@stanulienkat ja tiez varim separe aj budem asi bez dochucovania 🙈

evickuska
autor
16. nov 2023

@vakatko skoricu ste davala kedy?

vakatko
16. nov 2023

škoricu asi od 1 roka s banánom, jablkom a kašiam.
má zvýšenú plynatosť lebo sa mu čistia črevá, treba pridávať len po troške.

evickuska
autor
16. nov 2023

@vakatko ano s tym mam cas akoze prikrm s ponletou rascou chutil ale bojim sa, ze tie krce a prdy mal z toho 🥺