Problém s papaním 9-mesačného dieťaťa

mizu89
7. máj 2021

Ahojte poraďte ako do dieťaťa napchať jogurt,puding, výživu...dávam po malých lyžičkách ale on to omiela v puse a nie a nie prehltnúť.a to je všetko riedke či jogurt, výživa puding.s obedom ako taký problém nie je ale už ho zabávam hocijako ale ani to už voláko nepomáha.trapine sa pol hodinu s jedením aj to ledva do neho napcham 0,5 jogurtu (cca70g),0,5 výživy...čo mám robiť.s kašou to je to isté.
Ráno mu dávam jogurt, puding, výživa
Obed zeleninovo mäsové
Olovrant alebo predvečera- kaša
pribera pomali čo spapa to vykaka.stolica aj 3x denne😞

marianarem
7. máj 2021

@mizu89 Deti mozu mat vela dovodov, preco nechcu isty typ stravy, ale u nas bola konkretne s jogurtom a vyzivou problemom teplota. Takze ja som zhruba do roka tieto veci ohrievala na takych 35-40 °C. Inac presne omielal, nechapavo na mna pozeral, ze o co ide 🙂

zuvelyn
7. máj 2021

Nijak, dávaj mu jesť to co mu chutí. Ja som pár krát skúsila kaše aj ovocnú výživu (nech neje stale jablko a baban) a nechce. Tak mu to nedávam, nevidim v tom pridanú hodnotu nasilu do neho tlačiť jedlo ktoré mu vadí. Ma rok, teraz po ockovaninl tri dni nejedol nic len pil UM, ked mu išli zuby zase len suche rožky aykebo chlieb asi týden. Dávaj mu jesť to, čo mu chutí a co zje aby priberal a kase,pudingy a podobne vyhoď.

mizu89
autor
7. máj 2021

@marianarem len do teraz sme s tým problém nemali a teraz toto.kase mi už 2x zredli čo určite z jeho sliniek ako sa dostanú na lyžičku.tiez výživu a jogurt keď vyberiem z chladničky tak ohrejem aby ju mal takú akurát.

ledgerka
7. máj 2021

Evidentne mu to nechuti, preco to donho tlacis? Skusaj nieco ine.

mizu89
autor
7. máj 2021

@ledgerka ale do teraz s tým problém nebol.len už neviem čo by som mu dala.poradte čo také pre 9 m

ledgerka
7. máj 2021

Moj papal mliecnu kasu s ovocim na veceru asi 3 mesiace a potom to zacal vypluvat. Tak som par dni davala zeleninovu veceru a potom na striedacku opat kasu a uz nie je problem. Asi sa toho proste prejedol. Zaved mu nieco ine, striedaj castejsie jedla.

ledgerka
7. máj 2021

Vyzivy zrus, radsej nastruhaj jablko, hrusku, nektarinku, ovocie ake ta len napadne. Ochut mu jogurt/kasu. Skus strukoviny do zeleninoveho pyre. Ja davam sosovicu/cicer. Take dieta moze pomaly vsetko.

damadama
7. máj 2021

moja druhá nechcela vôbec nič jesť, pila len mlieko. Neriešiť, bude si časom pýtať, keď uvidí, že papáš. Keď ideš jesť, posaď ho do stoličky, ak už sedí, nech sa hrá, daj mi fľašu s vodou/čajom. Časom si vypýta. Kaše hlavne už neprihrievaj, nechutí mu to.
Dieťa sa NEMÁ TLAČIŤ nasilu. Vytváraš tým potom do budúcna odpor k jedlu a k vyberavosti. Telo, ani detské nezostane hladné, neumrie. Počet stolíc za deň je v pohode. Evidentne je PREPCHATý. Jeho žalúdok a črievka si chcú oddýchnuť. Dôveruj prírode. Ak nebude jesť 2-3 dni vôbec nič, potom to rieš. Deti majú obdobie, že im stačí mlieko a v UM sú aj vitamíny, aj minerály (a k tomu úplne v každom aj palmový olej)

pribinak
7. máj 2021

@mizu89 daj mu čerstvé ovocie a nie výživu, puding je úplne bezvýznamná potraviny, nie je tam nič čo by diéta potrebovalo.

Ja by som do neho netlačila čo mu nechuti, vypestujes mu totálny odpor k jedlu

mizu89
autor
7. máj 2021

@ledgerka kaše a jogurty,pudingy papáme cca 1 mesiac.kase nám doma asi 4 druhý a vždy na striedačku.myslela som si že predsa kaša je sýtejšia že ho zasýti a aj trochu priberie.jogurt kupujem zatiaľ len biely.akurat neviem čím ho ochutiť.jedine na napadli piškóty do neho alebo ovocie.a výživy tiež striedam rôzne príchute.no chlieb alebo pečivo s maslom ešte asi nemôže

mizu89
autor
7. máj 2021

@damadama sme na MM ale nieje taký cickos že by sa len dojčil ako iné deti.

mizu89
autor
7. máj 2021

@pribinak no skúšala som banán a ten nemal u nás úspech 😞 ani samotný popuceny alebo skrabany lyžičkou

pribinak
7. máj 2021

@mizu89 jabĺčko do ruky, kaleráb či mrkvičku tiež do ruky a skúšať, či mu tak nebude chutiť

ledgerka
7. máj 2021

@mizu jogurt ochut ovocim, davam nastruhane jablko, hrusku, alebo nektarinka, rozpuceny banan. Uz mal aj mango, ananas, bobulovite ovocie, ceresne - toto ovocie rozmixujem a pridam par lyziciek na ochutenie. Banan mu inak davam po kuskoch normalne do pusy, aj kiwi ked je sladke, rozpuceny len do kase/jogurtu.

ledgerka
7. máj 2021

kase mas mliecne? lebo moj bez mlieka kase vobec nechce. Od 5 mesiaca mu ich pripravujem normalne s kravskym mliekom. Ked som urobila kasu len z vody tak ju vobec nechcel.

mizu89
autor
7. máj 2021

@ledgerka Kaše mám mliečne/bezmliecne

damadama
7. máj 2021

@mizu89 tak to mu stačí, vôbec sa s tým netráp. Tiež som iba kojila, nič iné nechcela. Veď mamine mliečko je to najlepšie :D Vypýta si sám, keď bude mať zase chuť. Netrápiť, nestresovať, všetko je v pohodičke.

damadama
7. máj 2021

@damadama jesť si začala pýtať až vyše po 10 mesiacoch iba kojenia, do vtedy nič. Všetko vypľúvala, tak som to nechala tak.

andreatytler
8. máj 2021

@mizu89
Urcite nenut a netlac to do neho... iba ho znechutis do jedla.
Urcite koli tomu nesteresuj. On citi tvoje nervy a sam zacne nervacit a nechce jest.
Take obdobie ze prestane jest co dovtedy jedol bez problemov maju asi vstky deticky. Citam o tom velmi vela a mam aj vlastne skusenosti.
Najcastejsie su pricinou zuby. Nechutensto trva par dni/tyzdnov a potom uz zase jedia.
Dieta do 1 roku potrebuje hlavne mlieko. Prikrmy su len ako doplnok strvy a oboznamenie sa s jedlom. Sustred sa na to mlieko ak chces aby priberal.
Chute malych deti sa velmi menia... napriklad nas nemal rad baban prvych 6 mesiacov, ked som mu ho davala po kuskoch. Potom si zobral do ruky banan (ja som mu ho supala) a to sa mu pacilo. Kazdy den si pyta. A na druhej strane, miloal jogurty a teraz spapa len par lyzic.
Prikrmy u tak malych deti vobec neries a nestresuj koli nim.