• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

27. decembra 2015 
pokial kojis, tvoje dieta ziadnu inu tekutinu nepotrebuje. ale pomaly ho mozes zacat ucit na poharik :wink:
6. mar 2009 o 21:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
viem ze nic ine nepotrebuje,ani mu zatial nic nedavam, len teraz ked prikrmujem, tak som myslela ze by uz pomaly aj nieco mal
6. mar 2009 o 21:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojcek zuzi, uz ste naspat, ci ste este na slovensku? Ozaj otruby su z coho? Boooze vy mate taky repertoar obilnin... my fungujeme len na vlockach a jacmennych krupach, ale planujem este kuskus (netreba varit, tak mi je sympaticke :wink: ) a este aj pohanku, len som si doteraz nebola ista, ze ktora je ta dobra... uz viem, svetla :wink: :grinning:
Zuzi u nas to bolo s pitim dlho velmi podobne,ale uz sa to zlepsilo. Dokonca teraz ked bol prechladnuty, tak pil aj detsky proti kaslu (sipky s bylinkami) a odvtedy pije aj normalny detsky caj...
6. mar 2009 o 22:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zuzi tak to je mi divne pretoze pseno ma byt proso a proso je jedina obilnina ktora lepok neobsahuje :sweat_smile:
cessy - nepotrebuje ak kojis ale zacala by som s poharikom aby si zvykal na to ze casom prejde aj na normalne pitie aby zrazu neostal prekvapeny z dna na den :grinning:
6. mar 2009 o 22:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zuzi prave drzim sacok s psenom v ruke a ziadny lepok tu pisany nie je dokonca je tu odporucanie ze je to nahrada ryze a je to z firmy mariana z ivanky pri dunaji, ziadny lepok uvedeny nie je a normalne musi byt uvedene vsetko :sunglasses:
6. mar 2009 o 22:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
saska ospravedlnujem sa ti.
som si to pomylila s pohankou. pohanka obsahuje. :pensive: :pensive:
6. mar 2009 o 22:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
kiss my sme este len v stredu v noci prileteli. budeme dva tyzdne a potom spat :cry:
preto som bola dnes na nakupy aj kukuricne nesolene chrumky som malemu kupila.najskor ich zahadzoval a potom ich uz pekne papkal. a je uplne happy. :grinning: :grinning:
6. mar 2009 o 22:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zuzi - ano pohanka neobsahuje klasicky lepok iba zbytkovy co je uplne minimum preto sa odporuca aj pre baby :grinning: a je to najlahsia forma zavadzania lepku lebo je to naozaj minimum :wink:
6. mar 2009 o 22:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak to je dobre,lebo ja som este nechcela zacat s lepkom a dnes citam ze ho obsahuje. davam ho uz hadam aj mesiac. :confounded:
klasicky alebo zvyskovy ale obsahuje trosicku,no nie? ale maleho to nezabilo, tak je dobre. :grinning: :grinning: :grinning:
6. mar 2009 o 22:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
saska ja koncim. uz som k.o a zajtra mame krstiny. este som ani slovensku telku nevidela ale na konovi sedim uz tri hodiny. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
bru noc a zajtra kuknem
6. mar 2009 o 22:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte baby,
este sa chcem opytat. ked zacnem s prikrmom, teda tou mrkvickou, je lepsie doma varena alebo kupena Hipp-ka??? poznam rozne nazory... jedni vravia ze kupena je predsa len viac sledovana a terajsia zeleninka kupena je ktovie aka a v zahradke este mrkvicka nie je (asi este ani nebude kym zacneme s prikrmami). ale zase ini hovria ze ked sa zacne s kupovanym tak nemusi potom malemu chutit moje navarene. tak neviem. poradte. s cim by ste zacali??? a zase dalo by sa tak ze jeden den dam kupenu a doma navarenu mrkvicku a druhy den hipp-ku? aby si zvykol na oboje??? :astonished: nevieeeeeeeeeem :wink:
7. mar 2009 o 09:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zuzi :wink:

levik - väcsinou to funguje tak ze deticky zo zaciatku papaju kupovane a ked sa rozpapaju tak im varene uz ide vyborne, som toho pekny priklad, zacala som od hippky prva mrkvicka a dnes radsej papame varene a kupovane dostava len ked niekam ideme a nie je moznost varit.
Musis si sama vybrat ako postupovat :wink: kupovane vyrobky su naozaj velmi sledovane takze neublizia aj ked ja vzdy sledujem z coho su zlozene a ak je tam nieco co sa mi nepaci tak to jednoducho nekupim
Ak chces zacat varenym skus to a ak to nepojde, maj v zalohe kupene, necakaj zo zaciatku ziadne zazraky, je to nieco nove co maxik nepozna, takze ak zje 2-3 lyzicky je to uspech a mozno to bude taky zravec ze sa budes divit aby vas nespapal :grinning:
7. mar 2009 o 09:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
levik - my sme tiez zacinali kupovanym - prva mrkvicka je super, maximalne este mrkvicka so zemiakom. Potom, co uz su viacdruhove flasky, tak je tam natrieskaneho na moj vkus prilis veka pridavkov. A na prvykrat sa ti ani nemusi podarit mrkvicka az tak dohladka ako to oni vedia :wink: A potom som uz len varila a dokonca minule, ked som potrebovala aby spapal na navsteve flaskove, tak to ofrflal. Nastastie v kazdej domacnosti sa najdu zemiaky, mrkva a vajicko (zachranny balickek, ked nie je nic ine nesolene :wink: ). Ale som radsej, ked ofrfle flasku a moje spapa, ako keby to malo byt opacne :wink:
7. mar 2009 o 17:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zuzi tak drzim palce na krstinach... uz mate asi po :wink:
7. mar 2009 o 17:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
caute baby :grinning: :grinning: :grinning:
uz je vsetko pekne za nami a aby som zostala v teme tak sme mali rezne a vyvar. a maly brokolicu s mrkvickou ako slavnostne menu. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. mar 2009 o 19:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Caute kocky :wink:

tak mi sme dnes mali 1x pseno a musim povedat ze velky uspech ani mamine nenechala :grinning: takze budeme robit castejsie
zuzi - gratulujem ku krstinam Samkovi :wink:
kiss - tak to ste mali zaciatky prikrmov ako my :wink:
7. mar 2009 o 19:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ako si ho robila sasi?to pseno
7. mar 2009 o 19:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
nahadzala som zeleninku s mäskom a maleho frtana psena spolu do hrnca nechala 25 min. vriet a ono to pseno popraskalo a boli z toho malinkate vlocky takze som to ani nemixovala len som to vsetko lizickou popucila a naramneee nam to chutilo :grinning: dokonca aj mne a mne teda ani pohanka nechuti :wink:
7. mar 2009 o 19:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
to pseno su take malilinke zlte gulicky? ja som ho vcera kupila ale neviem co s tym.
7. mar 2009 o 19:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ano presne a oni popri vare puknu a su z toho take male hviezdicky musim fakt povedat ze je to jemnejsia nahrada ryze :wink: a nema ani pachut ako pohanka :grinning:
7. mar 2009 o 20:00  • Odpovedz  • Páči sa mi to
dakujem za tip :wink: tak asi zacneme kupovanym. co-to som uz pokupovala. zatial len jednodruhove - mrkvicka, petrzlen, jablcko-cucoriedka (no to je viacdruhove :sweat_smile: ) a slivka. tak som zvedava.
inak, uz som maxikovi skusila dat olizat jablcko :sweat_smile: chcela som vediet ako sa zatvari. no a uuuuuuplne labuznicky :wink:tak som zvedava. ale to vazne iba oblizol a bolo. zacneme mrkvickou :wink:
7. mar 2009 o 20:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj holky začínáme asi 5 den s mrkví dneska jsem to mixla s celer teda nic moc,ale zítra dáme radši brambor.Chtěla bych se zeptata kolik tak toho má malá sníst.Mě příjde,že furt dlabe a pak už není :sweat_smile:

A co se ješte dá kombinovat s mrkví může třeba už brokolici,květák,cuketu?? :grinning: :grinning:

Děkuju za odpovědi jsem z toho nějaká pif paf a tato diskuse je tak dlouhá,že se to ani nedá všechno pročíst určitě jste to tady všechno už psaly.díky
7. mar 2009 o 21:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahoj petulak - na ten celer mate este cas, zvykne alergizovat, ale ked je mala v pohode, tak je to asi ok. :wink: Kludne mozes pridat ryzu (s mrkvou zapeka), kalerab, petrzlen, spenat, ruzickovy kel (kapustu v cechach :wink: ), zelenu fazulku, tekvicu a z obilnin pohanku. :wink:
No na zaciatok by malo stacit par lyziciek, resp. 50g (1/2 maleho poharika napr. Hipp), po dvoch tyzdnoch uz aj cely 100g, no a ked vidis, ze jej velmi chuti, tak kym si pyta... Vlastne u nas som to musela obmedzit po prvy grg :wink: , lebo Adamovi tak velmi chutilo, ze sa dokazal napratat tolko, ze to potom vsetko vygrckal (pahltna kuna) :unamused:
7. mar 2009 o 21:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte dievcata,zeler sa neodporuca tusim do roka,presne ako pise kisska,je yvacsa alergen.Petulak kombinovat moyes od vidim do nevidim ,vsetky spravne zeleninky+pridavaj olej ,najlepsie slnecnicovy,olivovy ja nedavam prave koli olivam.Ale aj v tomto sa lekari roznia,no ja do roka min nedam.Dievcata ak Vam toto trosku pomoze,budem rada.Ak uz tu tento link niekto nedalhttp://www.kojeni.net/prikrmy.php
7. mar 2009 o 22:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ahojte babenky.Dnes robila svojej malinkej špenátik. Uvarila som mrazený, do toho zemiačik a žltok. Jedla to prvý krát, tak sa napapala :slight_smile: :slight_smile:. To sa čudujem, lebo mi to s manželom nemáme moc v láske.
8. mar 2009 o 12:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte maminky?Kedy ste zacali davat desiatu-jablcko,bananik a pod?Po zavedeni maska na obed?A vecere (ake)a od kedy sa davaju?Zatial (6,5 mesiaca mame) sme len pri zeleninkovych obedikoch,brokolicu mame fuuuj,ale ked zamiesame do mrkvicky,tak nam chuti a dnes ideme na strucky.
8. mar 2009 o 13:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lubec ovocie sa odporuca zavadzat vo forme desiaty mesiac od zavedenia prikrmu-obedika.Tiez by uz mala nahradit jednu davku mlieka.Ale ja este kojim tak mu davam aj tak pred tym cucnut :grinning: ,aby sa mi neznizila tvorba mliecka
8. mar 2009 o 14:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja som zaviedla ovocie asi 4 tyz. po zeleninke a mäsku na obed a na olovrant zacala dostavat ovocie, veceru mame kasu a na desiatu ovsene vlocky alebo mliecko a v dnesnej dobe skusame uz chlebik :wink:

vsetko zalezi na tom ci kojis alebo nie podla toho sa prisposobuje jedalnicek .... :grinning:
ak papate zeleninku aspon 3 tyz. a ide vam dobre mozes zaradit chude mäsko kralik, kura morka a pomaly za 2 tyz. zacat davat ovocie, to vam urcite dobre pojde :slight_smile:
8. mar 2009 o 14:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
zatial aj kojime sa :slight_smile:
8. mar 2009 o 17:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
lubec - len sa pekne kojte :wink: v tom pripade urcite nie mliecne instantne kase radsej domace ako ryzova (rozvaris vo vode na kasu pridas struhane ovocie mixnes a mas mozes pridat odstriekane MM (nemusis) nekombinovat s bananom zapeka :wink: ked zavediete lepok tak to iste s ovsenymi vlockami a takto mozes pokracovat s bezlepkovym psenom pohankou kukuricnou kasou atd a samozrejme to mozes pouzivat ako prilohy aj k zeleninke a mäsku. Dalej mozes ako prilohy pouzivat cestoviny kukuricne a ryzove bez lepku a vajca (dostanes v kauflande)....
8. mar 2009 o 18:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš