6 mesačný syn nechce jesť príkrmy

somkatka
29. máj 2018

Ahojte, ake mate skusenosti s prvymi prikrmami? Ja som zacala pred 3 tyzdnami, ked maly ukoncil 6 mesiac,dovtedy bol len kojeny. Zje mi max 2 lyzicky, davam mu aj sladku mrkvu, batat ale len co vidi lyzicku uz sa zatne a ani neotvori usta, krmenie sa stava namiesto radosti pre mna nutnym zlom a vyslovene sa na to netesim. Mam pocit ze plytvam energiou ked mi nic nezje ☹. Najviac mu chutilo jablko zjedol asi 8 lyziciek inak nic nechce. Mam sa na to na par dni uplne vykaslat? Alebo co robit? Dakujem

tribi
29. máj 2018

Moj odmietal jedlo kym som ho kojila, 2 a pol roka 😁 musis len vydrzat

janickacrazy
29. máj 2018

@somkatka no nie každé dieťa je dobrý papkáč, pokračuj dalej, prajem veľa trpezlivosti, my sa trápime už 2,5 roka a stále nechce veľmi jesť 😅

michellem
29. máj 2018

Skus vydrzat, nam mrkva nechutila, zemiak bol lepsi, skus vyskusat vsetku vhodnu zeleninu 3-4dni, ono je to frustrujuce, ked nic nechce, skus mu dat do rucicky lyzicku, nech sa bavi, je to jedno,ze bude cely spinavy, skus aj take "nepedagogicke"zabavky na odputanie pozornosti, my tiez stale bojujeme, som vdacna za kazde susto, mozes varit rozne kase-ryzovu, psenovu, ovsenu, nekupuj hotove prikrmy, radsej var-skusaj, urcite mu nieco zachuti.Ak mozem poradit, papajte len zeleninku, potom masko az nakoniec ovocie-my papame dookola len jablko a banan,kedze nic hotove nekupujem-je tam vela cukru s "bordelu".

pininka
29. máj 2018

Urcite neprestavat,lebo o par mesiacov budes opat zakladat temu,ze nic neje. Niektorym detom to dlhsie trva,ale ked uvidi,ze si to vzdala,zasa zacne odmietat. Moju som potrebovala naucit na flasku a dovtedy sa len kojila, jasne ze nechcela,ale kazdy den som jej ponukala a stale viac a viac vypila a nakoniec sa naucila a bola v pohode.

somkatka
autor
29. máj 2018

Dakujem za odpovede 🙂 dufam ze bude lepsie

skjatqo
29. máj 2018

Nie kazde dieta je pripravene po 6 mesacoch papat. Na prikrmy je pripravene ked javi zaujem o jedlo, napr co jedia rodicia. Starsi v 6 mesiacoch iba olizal, mesiac-dva toho vela nezjedol. Postupne si pytal viac. On miloval vtedy mladu cibulku, uhorky, mrkvu. Ale nechcel rozmixovane. Postupne sa rozpapal az tak ze zjedol viac ako ja.

Mladsi zacinal uz v 5. mesiaci, ked videl ze starsi papa, pytal si aj on. Nasypala som mu burizony, krasne si ich vedel sam napchat so pusy. On chcel papat sam, z lyzicky moc nezjedol, tak dostaval kusky. Mrkvu prenechal starsiemu, on mal ine chute.

Kazde dieta je ine. Nemusi byt pripravene na jedlo, alebo nechce lyzicku alebo mixovane. Dajte mu kusok s Vasho jedla ak o to javi zaujem. Alebo skuste burizony, natrenuje motoriku a mate chvilku pokoj 😉

lubik87
29. máj 2018

@somkatka skús mu zmiešať s mlieckom možno mu chyba tá chuť ....alebo daj do fľaše h kasovym cumlom :P v každom prípade až ešte na teba nepozerá keď.ješ ako tela na nové vráta tak ho jedlo ešte veľmi netrápi 🙂

lubik87
29. máj 2018

@somkatka a ovocie daj až keď ti ochutná všetku zeleninu ..mojej napr strašne chuti cuketa mrkva skús ;) potom pridaj mäso a žĺtko a až potom druhy prikrm.ovocie s piskotikom ...

evkamotka
30. máj 2018

To nevadi, moj ma teraz 8.5m, zacala som s prikrmami v 5.5 a 2 mesiace len tak trocha pooblizoval a vyplul :D a brala som to tak ze ved nech si poskusa a dotlavila som mliekom. Teraz zje lepsie, cca polku vyzivy ale ked nema chut, nie. Znova nechavam tak, dotlacim mliekom 🙂 ved nebude na mlieku do 30ky,este je maly. Vobec to neriesim tak vazne

candii
30. máj 2018

Akoze moj syn nechcel prikrm ani vidiet do 1r a potom sa zo dna na den rozjedol, jedine co mozem poradit je ponuka a nenutit. Ked bude spravny cas tak sa rozje pekne sam. Hlavne nedavat nasilu lebo az sa z toho povracia si skoncila na velmi dlhu dobu s prikrmami 😀

stvura
30. máj 2018

pokracuj dalej, obmienaj, ber to lezerne...ja mam doma dve utle deti a jedno taka normalna postava...ani jedno nejedlo valne /tie starsie su i teraz velmi utle deti, nejedia dobre/...chce to len trpezlivost

somkatka
autor
31. máj 2018

@lubik87 😃😃 obcas pozera. a prosim ta aky je to kasovy cumel?

lubik87
31. máj 2018

Ja mám Avent fľaše a tam máš na výber kasovy ..to je taký kde máš variabilný prietok že ti ide od najriedkejsieho potom stredne husté až husté ..taký obdĺžnikový otvor má otáčas podľa potreby... a potom je ešte jeden ale ten je myslím od 6 mesiacov taký trojuholník otvor z toho sa už leje len taký fukot :P

lubik87
31. máj 2018
lubik87
31. máj 2018
stvura
31. máj 2018

@somkatka pisla si ze dieta bolo kojene, tak v ziadnom pripade nama pit z flase a ziadny cumel ci uz akykolvek - naco si potom dojcila ked teraz mu supnes do ruky flasku ...normalne po lyzickach bude jest ked bude mat chut. nenut ho. najprv tuha strava, potom dojcit...ono si zvykne na ten vzorec a zacne viacej jest, menej sa dojcit a v dvoch rokoch sa ti odstavi...normalne lezerne, ziadne nutenie...si predstav ako keby si ty v zivote nejedla slimakov a teraz ti ich dakto pcha denne do ust. Asi by si nebola nadsena