Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

cicimon
17. feb 2011

@patatina83 vramci zavadzania lepku mozes spravit kasu... par lyzic vlociek povarit vo vode chvilu aby zmakli, zmixovat - napr z bananom a mas super kasu

stacinka
17. feb 2011

baby, poradte, co mam davat od 8.mesiaca? Niekde som citala, ze jogurty a inde, ze obilniny. Moja mala nechce papat skoro nic.. tak neviem, ci dalsi prikrm prijme, alebo ho bude odmietat..

cicimon
17. feb 2011

@stacinka a co uz je a ako dlho?

stacinka
17. feb 2011

@cicimon je plne kojena, tak sme zacali v 6mes so zeleninkou, potom sme pridali masko a v 7mes sme sa snazili pridat ovocie... niekedy dam vecer aj ryzovu kasicku nutrilon.. masko-zeleninku mi spapa max polovicnu davku, ovocie zje len 1-2lyzicky a kasicku tiez len 2-5lyziciek. flasu odmieta, i ked 1x sa mi stalo, ze si pocuckala asi 30ml kasicky. Teraz bola tyzden chora a odmietala vsetky prikrmy. Dnes si dala polovicu z polovicnej davky maska a zeleninky. Podotykam, ze domace prikrmy neje, papa len tie z obchodu.

cicimon
17. feb 2011

@stacinka moja je tiez len kojena a ziaden borec v jedeni... ked jej dam vyzivu - hoci masovu, je schopna zjest celu flasku, varene tak cca 100g
mozes dat na olovrant kasu - ked kojis radsej nemliecne alebo riadne obilninove, nie nestle a pod... s ovocim alebo bez a nie z flase ale na lyzicku, ked je kojena nie je dovod davat z flase
a zas deti maju obdobia ked nechcu jest... moja tyzden po vianociach uplne odmietala obed...takze okrem MM jedla len ovocie na desiatu a kase na olovrant
mne dr povedala, ze kedze je kojena, jogurty staci dat od roka... teda mozem aj skor...
tak kludne zacni s kasou - ryzova, pohankova a pod
ja tiez verim, ze moja sa raz rozje, zatial je to tiez take nic moc, teda co sa tyka obeda

patatina83
17. feb 2011

@cicimon a ako casto ich mozem pridavat??mozem ich dat aj do rozmixovanej zeleniny??my uz papame zeleninku,aj masko sme zacali,ryzove pyre,cestovinku obcas,par dni aj ovocie a vyskusali sme aj jogurt..

cicimon
17. feb 2011

@patatina83 hej, mozes aj do zeleniny alebo riadne povarit so zeleninou alebo riadne sprav kasu na olovrant
tak 2x do tyzdna podla mna staci

stacinka
17. feb 2011

@cicimon som rada, ze sa s papanim netrapime ako jedine🙂 kasu "papavame" obcas vecer, tak to nebude teda ziadna zmena... mozno len v tom, ze by sme skusili kukuricnu alebo aj nejaku s lepkom. mozeme aj krupicnu? do nej sa pridava mlieko a obavam sa, ze moje do toho nebude stacit. mam ho skor menej, ako dostatok.

cicimon
17. feb 2011

@stacinka su aj normalne obilninove instantne kase... ryzova, pohankova, kukuricna, psenicna a pod... staci zaliat s mliekom... alebo kasa z ovsenych vlociek... ja ich davam na olovrant okolo 17tej s ovocim alebo bez... mojej tie nestle nechutia a aj mne nejako smrdia
ja mliecne nedavam, kedze je tam UM a kase so zamrazenym MM tiez nejako smrdeli... ale tie obilninove su dobre aj s vodou
a co davas na olovrant?

stacinka
17. feb 2011

@cicimon nas jedalnicek vyzera tak, ze ranajky aj desiata su mliecko, na obed mame masozeleninku/zeleninku/zltok a zeleninku.. olovrant ovocie a vecera niekedy kasicka, niekedy mliecko. chcela by som jej vyskusat spravit tu ovsenu, len neviem, ci mi to len s cistou vodickou bude papat. nemam tolko mliecka, aby som ho "minula" na kasicku, ktoru mozno nezje a potom jej uz nebudem mat co dat.

patatina83
17. feb 2011

@cicimon ok dakujem..

vivien6
17. feb 2011

@sofia2008 ja to poznam,aj mne to robila,plakala aj hodiny,ale tie nechcela vobec nic jest.. nutit som ju nutila,ale to nepomohlo,tak som pockala kym si sama poziadala.. ale ked myslis,ze by prikrmy pomohli,tak skus..

sofia2008
17. feb 2011

@vivien6 ja som aj to skusala, nechat ju vyhladovat, ani tak nechcela.. 😒

vivien6
18. feb 2011

@stacinka urob jej tu kasu napriklad z bananom,jablkom alebo nejakou vyzivou,urcite to bude papat..
@sofia2008 tak potom neviem,bud sa opytaj nejakeho odbornika,co ti on povie na to,alebo skusaj dalej mlieko ponukat...raz sa urcite osmeli.. nepapa vobec nic?? ako potom zaspava hladna?

pandrholka
18. feb 2011

@sofia2008 ahoj...ja som síce nemala taký vážny problém ako máte vy. Malý mi síce UM pil, ale dosť málo a tak som mu keď mal asi tak 4mesiace a týždeň urobila prvú mrkvičku. Celú ju spapal. Tak som začala teda s príkrmami a objem vypitého mliečka sa nám po zavedení príkrmu krásne zvýšil. Neviem či to bolo to najsprávnejšie riešenie, ale keď pil málo mliečka tak som mu už proste dala aj príkrm.Držím palce 😉

em_ka
18. feb 2011

@sofia2008 ahoj, mola dcerka tiez nechce UM. odmieta uplne alebo vypije len malo (30-50ml). uz tyzden papka na obed zeleninku a vecer mliecnu kasicku, samozrejme len malo, ale aspon nieco. vysledok: za 6 dni pribrala 300g. predtym cely mesiac len 260g. s mlieckom to riesim tak, ze ked spi, urobim UM, dam jej do pusinky a ona to vypije (3x za den). mozno blby sposob krmenia, ale inak to vazne neide.

sofia2008
18. feb 2011

@em_ka ahoj, no my mame presne to iste 😒 mala teraz za dva tyzdne pribrala 150g..UM papa, ked spi, ale malo, u nas to inac nejde, dnes zaciname s mrkvickou a vecer s kasou, inac sa fakt neda..krasne ste pribrali, verim, ze mi to bude chciet papat, aspon troska 🙂

sofia2008
18. feb 2011

@pandrholka urcite to bolo spravne, nam to odporucala dr, zacat s prikrmami, lebo inac to nejde, my dnes zaciname s mrkvickou a vecer skusim dat kasu, aspon troska 🙂

sofia2008
18. feb 2011

@vivien6 ona papa len v spanku, cize ju krmim napr. rano o 4, potom o 7, to este spi, zobudi sa syta, tak zaspi okolo 12, nakrmim ju v spanku, zobudi sa o 13, tak zaspi okolo 15,30, zasa ju nakrmim..a tak to ide kazdy den..skusila som ju nechat vyhladovat, ani tak nechcela flasu, zmenili sme flasu, cumle, mlieko, nic, spievala som jej, nic, nikdy som jej nenutila, bude drzat cumel v puse a nepotiahne ani za nic, za spi a vypije 🙂

em_ka
18. feb 2011

@sofia2008 Ja som este dostala radu, aby som skusila mliecko Sunar Plus. Je to od 4m,ma trosku ine zlozenie a lepsiu chut.

em_ka
18. feb 2011

@sofia2008 To presne, ako keby si popisala moju Emmulku. 🙂

sofia2008
18. feb 2011

@em_ka 😵 my sme skusali ine mliecka a nic..podla mna sa to nezmeni..uz sme papali mrkvicku prave, tak viac bolo asi vsade a nie v puse 😀 vecer skusime kasu 🙂
tak to su ale vymyselnicky tie EMMUSKY 🙂

em_ka
18. feb 2011

@sofia2008 aj ja mam doma 4 rozne otvorene mliecka...

sofia2008
18. feb 2011

@em_ka 😀 aj my..

victory881
18. feb 2011

@sofia2008 cauko...ja sice kojim a nemam taketo problemy ako ty ale vyskusaj flasu tommee tippee http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product... ...aj ked neviem ci je vas problem vo flaske ale za vyskusanie to stoji...vraj je tato flasa super a aj deti ktore nebrali flasu ako jedinu zobrali tuuto...vela stastia 😉

vivien6
18. feb 2011

@sofia2008 hlavna vec,ze papa aspon v noci,nasa nepapala ani v noci,niekedy cely den nic nejedla..aj my sme skusali kade jake mlieka a nic nepomohlo... potom som jej kupila Bebivita,a tu zacala pit,ale este ma aj doteraz take hefty,ze nechce pit,hlavne v noci... skusali sme aj flasky,napriklad avent,z nich uz vobec nechcela pit... tak drzim palce,aby sa nieco uchytilo,lebo mlieko je najdolezitejsie este pre nu..a tie kasicky,nekupuj tie od nestle,tie detske kase,tie su plne hluposti,cukru...

sofia2008
18. feb 2011

@vivien6 jaj, tak ste si museli uzit, ved to chapem..aj nam lekarka tu v Nemecku vravela, ze mame vyskusat Bebivitu, zajtra pojdeme kupit, na veceru som jej kupila bio ryzovu Kasu od Hipp, bez cukru a mlieka. Nam tiez nechce Avent, iba Mam..dakujem za radu..podla mna nasim detom vobec nechuti mlieko, u nas to zacalo tym, ze sa po dvoch mesiaochc prestala kojit..

vivien6
18. feb 2011

@sofia2008 ja som pouzivala dlho Bebu,ale na tu cenu nebola najlepsia.. bebivita je fajn,aj cena je super,snad sa mala ponej rozbehne,ako som napisala moja sa rozbehla.. a kasu papa v pohode? my pouzivame NUK.. my sme tiez asi po 3 mesiacoch prestali kojit,a tiez mi prave potom odmietala.takze moze to byt aj tym...

patatina83
20. feb 2011

ahojte opat by som potrebovala poradit..mam par otazok...1-kolko by sme mali spapat hlavneho jedla na obed neviem to na grami,ale spapame tych 25 az 40 malych lyziciek,,nie je to vela??papame zeleninku a davam mu ju aj na veceru stale nieco ine.pridam aj masko..dnes na veceru zjedol viac ako 50 lyiziek karfiol -zemiak ,,miesto mlieka,potom po hodine chcel moje mlieko asi od smadu...2-ako casto mu mam davat masko na obed??niekde som citala ze 6krat tyzdenne??hmmm.Z ovocia som mu zatial dala len banan,,ale kupujem presnidavky jablko,hruska a skusili sme aj slivku,,vsetko mu chuti,tu mu davam polovicku na den..3-kedy mu mam zaviest zltkok?a kolko krat do tyzdna pridat 1-2krat??zacala som mu vsetko mixovat,,lebo ho z pretlaceneho natahovalo,,asi preto mu tak zachutilo...dakujem 🙂

saska.t
20. feb 2011

@patatina83 jedna davka prikrmu je 150-250 g a ovocna davka je tiez tolko takze mu mozes dat celu sklenicku 😉
mäsko do 1 roku 6x tyzdenne ale nie je to podmienka staci aj 4x a zltko uz mozes dat 1x tyzdenne, ale tiez to nie je podmienka.
Kludne mixuj este je maly na tlacenie, staci omnoho neskor, sam ti ukaze, ze uz zvladne aj kusky 😉