Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

junovka
2. jan 2009

zuzi IP 😉

kisska
2. jan 2009

silver - vitaj, neviem ako u vas, ale u nas sasovinky, lietadielka a ine veeeelmi zaberaju 😉

zuzi - hnedy fliacik zavisi od toho, ci je to "kozna" chyba na supke ( pod supkou je broskyna rovnako krasna ako inde), alebo je to hniloba (makke ak pod supkou). Ak je to hnile, treba to vyhodit cele, nestaci vykrojit. Bohuzial hnilobne procesy prebiehaju v celom ovoci...
Uz kludne mozes skusit dat surove. Uz som pisala, ze som pri prechode par dni ovocie parila.

Ovocie sa zo zaciatku prevara, pretoze sa nicia alergeny a je lahsie stravitelne. Neskor, ked uz je zaludok zvyknuty, mozeme ho zatazit trosku viac surovym ovocim. Ono zavadzanie tuhej stravy je ako poslat tinedzera do posilovne. Ked bude prilis mlady a hned v prvy den navala na cinky stokilove zavazia, moze si velmi ublizit. Nielen svalovicou, ale aj poskodenim svalov, sliach a kosti, ktore moze deformovat jeho postavu. Ked ale zacne v spravnom veku a pomaly postupne, moze sa skvele vypracovat a cvicenie mu bude len a len prospievat. V ovela zrychlenej forme to praktikujeme aj my, ked po crevnej chripke alebo inom crevnom ochoreni, tiez zaciname jest lahke jedla a postupne zatazujeme nase brucha 😉

Preto ani teorie o alergii (ze ju dieta dostane dostane tak, ci tak) nie su celkom pravda, pretoze je aj rozdiel v priebehu alergie. Ked nas nieco len prezenie, boli nas brucho, alebo sa vyhadzeme az po anafylakticky sok, ked nam ide o zivot. Preto aj zrelsie a odolnesie creva a vyvinuta "cervna mikroflora" zvladaju rozne zataze lepsie nez creva nezrele...
Nebojte maminky, nic netreba uponahlat, ved deticky maju dost casu, aby sa stihli napchavat hranolkami, vysmazanymi reznami a loksami s husacou mastou 😉 😉 😉

lotty
2. jan 2009

Ahojte, my pomaly zavadzame prikrmy, a ja som zacala so surovym ovocim . jablckom. Neprevarala som ziadne ovocie, iba som malemu dala na zaciatok "na ochutnanie" asi 3 lyzicky nastruhaneho jablka. Teraz uz pekne papame zeleninove polievocky - ked varime pre celu rodinu, tak z cisteho vyvaru zeleniny odoberiem jednu naberacku a k tomu pridam mrkvicku, zemiacik.. potom to roztlacim - uz nemixujem, aby sa maly ucil pomaly aj prezuvat, lebo zatial vie iba "cuckat" moje mliecko 🙂 A na stastie mu zatial vsetko chuti, aj ked dnes som mala zachvat smiechu ako sa pri obede zatvaril pri prvej lyzicke zeleninky 😀

Kisska - Tiez si myslim, ze by sme ich male crievka mali pomaly privykat na stravu a sledovat nasich milacikov, ako reguju na to-ktore jedlo...

dididi30
2. jan 2009

kiss, o tom hniti ovoci som tusim pisala ja 😉
ja som veru ovocie nevarila....skor som davala rovno vyzivky 😉
s tou posilovnou si ma pobavila 😉

dididi30
2. jan 2009

lotty ani ja ovocie nevarim 😉 ani som nevarila.

kisska
2. jan 2009

didi - len som chcela potvrdit, ze dobre pises, co pises 😉
jaaaaj a vyzivka nie je varena? 😀 😀 😀 ked nemas ziadne problemy so zavadzanim zeleniny je to super, ale ked babo prezenie kazda nova vec, je lepsie ked ides uuuuuuuuuuuuuuuplne pomalicy 😉

3558
2. jan 2009

uz som to prestudovala a je to z otlacenej druhej stopky. a je to tam take zhnednute. to uz je jedno, lebo je to v kosi. a vysadim aj tie broskyne. 😉 su sice bio, ale v januari ????

dididi30
3. jan 2009

kiska sa hej je varena 😉 ...nemam problem so zeleninkou, on zabasti vsetko co je ho nezbasti, opak jeho segry 😉 😀 😀
nas zatim nic neprehnalo 😉 chvala bozku 🙂

zuzka, keby sme tak vedeli a zavarili bez drobcov bez cukru, to by bolo super, nie? 😉

dididi30
3. jan 2009

nie bez drobcov ale pre drobcov 😉 😀 😀 😀

saska.t
3. jan 2009

Kocky, tak mne mala uz druhy den bojkotuje zeleninku zje par lyziciek a zacne sa krutit, takymto stylom to mliecko nikdy nenahradim prikrmom. Dnes sme mali brokoli,mrkvicku a kalerab, kur. mäsko a sala som rozvarit trosicku ryze, lebo vcera v ovocnej kasi jej neuveritelne isla ani mlieko potom uz nemusela mat, tak naozaj neviem ...
😒

3558
3. jan 2009

dididi dost ze varim kazdy den aj polievku aj hlav.chod,este aj malemu a mam zavarat?
ja to viem, ale sa mi zda lepsie dat mrazit,nie?

silver111
3. jan 2009

saska ja mam taky isty problem dnes trosku zabrala oblubena pesnicka ale inek par lyziciek a viac nic.Horsie ked jej davam vyzivu to niekedy vobec nechce a potom jej dam UM a mame zasa bolesti bruska a hnacky takze neviem lebo ta vyziva ju nezasyty ani na hodinku ked sa mi podari jej dat par lyziciek ja som z toho zufala ale dufam ze sa to postupom casu bude zlepsovat

kisska
3. jan 2009

sasi - skus trosku jednoduchsie kombinacie - masko + zemiaky/ryza/cestoviny/vlocky... + 1,2 druhy zeleninky, alebo aj len jeden... no a ked nepomoze, tak potom pridavaj vasu overenu rozvarenu ryzu 😉

beruska2x
3. jan 2009

holky mam dotaz - jakou ryzi malejm davate a jak moc ji rozvarite??? dneska se mi to nejak nepovedlo ☹ a odkdy muzou testoviny?? jako ryzi? taky je rozvarite + zeleninu a rozmixujete?
diky 😉

stresmenka
3. jan 2009

beruška ja ju uvarím ako cestovinu ( ale premyjem ju pred varením ) ak je polomäká pridám zeleninku povarím do mäkka a zmixujem a nevieme sa dojesť 😝

beruska2x
3. jan 2009

ted jsem dovarila brambor s dumlikem, tak zitra zkusim ryzi ale asi s boruvkama 😉 to zas budeme zapatlany 😅
a testoviny davas asi odkdy???

dididi30
3. jan 2009

beruska namiesto cestovin a ryze je aj dobre pseno, je to zdrave a ma vela vitaminov, je to mnamka a da sa to na slano aj sladko robit 😉 staci si dat do vyhladavaca pseno a najses tam vselico o tom 😉

saska.t
3. jan 2009

silver111 - my sme doteraz slusne papali ale asi nam idu zubky tak sa vsetko pokazilo ....

kisska - ale doteraz papala vzdy kombin. viacerej zelinky ..., zemiak vobec nelubime uz od zaciatku takze dodavat vlocky ake? uz moze aj cestoviny? bezvajecne?

beruska - kupujem obyc. ryzu rozvarim tak 25 min pridam zeleninku ale kuracinku a rozmixujem

dididi30
3. jan 2009

zuzka ja nezmravujem, lebo potom je to ovocie onicom a to iste zelenina..ked uz tak nakratko...ale zavarane je podla mna lepsie, no neviem podla mna 😉 ale je to piplacka, takze dobre je aj zavarane 😀

silver ak ti nechce lyzickou, neskusala si flasou? viem je to nie moc dobre, ale ked babo nechce, matka skusa vselico, ja som si veru pri dcere uzila ona ani tak ani tak, krmila som ju ako kacicu s prepacenim a veru ani to nepomohlo, staci,ze nieco zle vyzera alebo jej nechuti a koniec...proste nieje papkac.... casom sa to upravilo az na to,ze je len to co lubi, ostatne len pobrble 😒

stresmenka
3. jan 2009

beruska ja cestovinu nedávam ešte a ani kuracie masko, lebo sa vraj môže až od roka ☹ to mi povedala doky, lebo to čo predávajú v obchode je krmené samou chémijou aby boli čím skôr vykrmené a vraj sa nemôžu ani morské ryby ☹ lebo obsahujú veľa soly, povedala mi dr., že len pstruhy s potoka by mohol malý jesť je to vraj čisté. tak ja som pýtala kamoša on je rybár 😉 takže ja už fakt neviem čo im máme dávať jesť keď všade samá chémia 😠 veď aj v zelenine ktovie na akých dusičnanoch je vypestovaná ☹

dididi30
3. jan 2009

stresmenka, cooooooo ved kuracinka je prve co dieta moze 😲 no ja neviem....
morske ryby to mi je jasne, to je alergen
cestoviny su v hippkach od 6 mesiacov a v anglicku o 4, takze si myslim,ze sa mozu, hadam su tam nejake speci bez vajicka 😉
no sak to ci ti povie lekar, len ti povie co sa ma a co nie......da sa kupit aj bio, alebo zo zahradky, ale zas kto ju nema, tak smola a nie kazdy si moze dovolit bio....je to take vselijake, aspon by mohli davat nejake zlavnenky na bio jedlo pre deti aj tie vyzivy su na sk drahe, tu vyde hippka do 20 korun doma okolo 30 a ked mame tuna akciu tak aj za 15 sa da kupit 😉

beruska2x
3. jan 2009

to me DR rikala ze kureci maso jo, vlocky pry tak od pul roka, nastesti kralika mame domaciho, 😉 no a skovala jsem mu do mrazaku lososa, tak se na to musim zeptat.... ale treba panganis by byl super nema 100% zadne kosti....
tak nevim ty testoviny, kazdy rika neco jinyho, ale zas nechci aby mel porad jen brambory....a davas co za zeleninu?? ja brokolici, mrkev, dumlik, po kapuste se osypal....
muzou treba mazenej hrasek?

saska.t
3. jan 2009

stresmenka - nemozes ich izolovat od vsetkych skodlivin, lebo ak sa raz k nim dostanu tak ich to polozi, treba vsetkeho s mierou, nikto neje uplne nezavadne potraviny ....(to by si si ich musela sama pestovat)
biele mäsko kludne uz moze papat uvarene vo vode (morka, kura, kralik ) ryby sa neodporucaju az po 1 roku
niektore Dr. fakt nechapem

dididi - zamrazene je onicom? ved to uchovava vsetky vitaminy, moj nazor je ze vsetko co zavaris straca vitaminy, kedze danu vec privedies do varu aby dlhsie vydrzala (jedine ze zavaras inym sposobom ako klasickym), ked najdem o tom clanok dam link ....

beruska2x
3. jan 2009

promin nevim co je morka 😅

dididi30
3. jan 2009

saska ale ja zavaram tak,ze vo flasiach a vsetko ostava vo flase, teda aj ten vyvar, ja nezavaram tak ze to varim a potom do flias 😉
ano to je pravda, ze v mrazenom ostanu vytaminy, ale ked to vytahnes nieje to ako predtym 😉 o to ide...ale sak aj to aj to je dobre, ja sa nebijeeeeeeeeem 😀 😀 😀 😉

dididi30
3. jan 2009

beruska krocan 😀 😀

dididi30
3. jan 2009

pardon nie vytaminy ale vitaminy 😀 😉

beruska2x
3. jan 2009

😀 😀 😀 tak to by me netrklo , diiiik 😉 no nejak se s tim poperu, uz aby jedl knedlo zelo 😀

saska.t
3. jan 2009

beruska - kapusta sa moze az od 7 mes myslim, ked nie bramboru tak var aj ryzu to tiez moze...
co je to dumlik? mam muza cecha ale nemal ani sajnu co to je ... 😀 ti chlapi !!!!
myslim ze hrasok az od 6 mes. dost nafukuje ....

saska.t
3. jan 2009

morka - krocan,kruta 😀