Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

levik82
20. apr 2009

dakujem 😉 a pockam s ovocim. minimalne este tyzden. idealne aspon 2 😉 nic nam neujde 😉 a maly snad vydrzi, aj ked obcas sa mi nezda 😝

stankatt
20. apr 2009

tak Monika dnes spapala 1/2 poharika malinoveho ovka 🙂 🙂 🙂 🙂 juchuuuu sa vytesujem, mozno konecne zacne papat aj ovocie 😀

porubenka
20. apr 2009

Ahojte.
Levik - urcite este pockaj s tym ovocim. Nas krtko sa naucil na sladke ovocie a zacal mi odmietat zeleninu 😠 . A to sme s ovocim zacali skoro mesiac po zelenine ☹ . Tak sa teraz trapime. Na obed zie 2 - 3 lyzicky a viac zeleniny do neho nedostanem.

cessy
20. apr 2009

ahojte, ake znacky jogurtov kupujete pre svoje deticky??ja som zatial nekupovala, tak neviem,saska pisala ze ma mat vyssi obsah tuku....a dalej co ma mat??ma byt biely?? ☹

kisska
20. apr 2009

Ahoj cessy - ja kupujem zvolensky biely (ma 10% tuku), podobny je aj od tami, ale akykolvek smotanovy alebo aj cisty biely je super. Dolezite je, aby to bolo mlieko + jogurtova kultura. Ziadne aditiva, zelatina, konzervanty ani nic podobne. Tuk min. 3%, cim viac, tym lepsie. A este ak vam strava robi problemy s travenim, kludne mozete vyskusat activiu bielu (nie sladku), ale nam vyborne funguju ovsenne vlocky v jogurte 😉

leryl
20. apr 2009

Můžete mi prosím poradit?Můžu 7.měs.dceři začít dávat na noc kaši,měsíc po zavedení zeleninových příkrmů?Maso ještě nejíme ani ovoce,tak aby to pak na ni nebylo vše najednou moc.Někde radí dávat kaši až po mase a ovoci....

petulak
20. apr 2009

ahoj holky mám opět dotaz.Vyslala jsem manžu do pro Hipp švestky aby se Rebece ulevilo (zabralo 😀 ) a koupil tak ještě jogurt s merunkou a broskvovo-merunkový s tvarohem hipp to už můžem?? 😀 😀
Jinak musím říct,že když jsem zavedla maso tak jsem ho dávala pořád krom jednoho dne v týdnu takže žádné zlehka já jí teda dávám.
Dneska jsme byly na cvíču tak jsem si koupila knížku a jsou tam různé recepty na zdravé papání tak jsem zvědavá co z toho vyčtu 😀 😀

cessy
20. apr 2009

kisska dakujem moc...zajtra urcite neaky pozriem 😉

kisska
20. apr 2009

cessy za malo 😉

leryl kasicku je lepsie az ako 3. prikrm. Hlavne kvoli tomu, aby uz bola mala rozjedena a aby vladala vecer papat lyzickou. Inak je to jedno, ci pred alebo po ovoci...

petulak - jogurty s ovocim (specialne pre deticky, nie tie dospelacke "ovocne" jogurty) kludne mozete. S tvarohom mate este cas, je v nom prilis vela bielkovin, ktore zatazuju oblicky... Davala by som ho len vtedy, ak odmieta ine mliecne vyrobky a malo papa aj zeleninku a masko, inak nie. Patria tam aj ine tvarohove vyrobky

Ja som tiez davala masko 6x tyzdni, ale male porcie - 20g ( polievkova lyzica/alebo jedna kocka z vyrobniku na lad) denne. Trosku neskor som este pridala zltok. Inak daj nejaky novy recept, nech mame zmenu 😉

levik82
21. apr 2009

tak som tu vyskakovala ze maly pekne papa 😅 a vcera mi odmietol ☹ a to sme nemali nic nove. akurat treti den za sebou pastrnak a mrkvu. to by uz aj mne hrablo 😀 ale idu nam 2 zubky tak to moze byt aj preto. vcera bol vseobecne dost umrncany. ale tak nie ze nejedol vobec, ale polovicku malej vyzivky no. dnes skusim brokolicu s ryzou - myslim ze nemusim vyskusat cistu brokolicu, ved ryzu deticky mozu v pohode a ked sme aj tie odvary pri hnackach jedli... tak som zvedava. alebo to vcera este mohlo byt preto ze to bolo dost teple. zohrievala som v ohrievacke takze by to malo mat teoreticky teplotu akurat, ale sa mi zdalo ze take teple papanicko est nemal. tak neviem...

beruska2x
21. apr 2009

levi no 3. den stejne jidlo by lezlo krkem i me 😀 ... me zase nechce Sima nic studeneho i caj musi imit vlazny, u jidla taky zalezi jak to mas huste nekdy.. a podle toho se to i ohriva.. 😉

levik82
21. apr 2009

mne studene tiez nechce. to uz mam odskusane na ryzovom odvare 😉 tak uvidime dnes. ale v ohrievacke by sa to malo ohriat stale na rovnau teplotu, ci??? 😲 a je jedno ci som to vybrala z chladnicky alebo dala ohrievat vyzivku izbovej teploty. mylim sa??? mam ohrievacku philips...

beruska2x
21. apr 2009

levi to nevim , ja ohrivam v mikrovlnce od zacatku ale zalezi prece i na hustote jidla, mene huste je ohrate ychleji a vice huste trva dyl.. to je stejne jak u dospelackeho tak detskeho jidla.. ja to vzdy poradne promicham a ochutnam.. jina metoda asi neni 😉

levik82
21. apr 2009

aj ja som ochutnala. ale neviem. musim sa este veeeeeela ucit 😝 a aj som premiesala a cely cas miesala kym sa robilo. inak, citam ze vela bab ohrieva v mikrovlnke. to by sa zevraj nemalo. tak neviem. a na ako dlho davas dnu? ze by som dnes skusila??? malu vyzivku do plastovej nadobky a na 30s - mohlo by byt, ci? ci menej? a z chladnicky na kolko??? pomooooooooooc 😀

levik82
21. apr 2009

asi uz davam blbe otazky co? 😅 treba vyskusat a bude 😅

beruska2x
21. apr 2009

presnidavku davam na 30s, opravdu zkusit i kazda mikroska hreje jinak... 😉 nema se to jen kvuli riziku opareni, musis poradne zamichat a je to.. delam v tom vodu na mliko a vsechno bez potizi 😉
jdeme ted ven, malej se vzbudil tak pap zatim 😉

levik82
21. apr 2009

tak dnes skusim mikrovlnku. inak ja sa predsnidavku nechystam potom ohrievat. iba obed. nech rozlisuje ze obed je teply a desiata s olovrantom studene. len ci to zje neviem 😝

beruska2x
21. apr 2009

no me to prave studene nechce jist, snazim se to ohrivat min a min at si zvyka ale zase jsem cetla ze studene jidlo spravne "nenastartuje" zaludecni stavy a pak se jidlo jspatne travi a i ziviny z nej se hure vstrebavaji, protoze cela travici soustava na to neni pripravena..

ted jsem te zas dostala co? aby se v tom prase (pardon) vyznalo 😀 😀 😀 😀 😀

beruska2x
21. apr 2009

ja ted koupila v reznictvi maso malymu tak jdu porcovat a sackovat 😉

mamkabubka
21. apr 2009

levik,prosim ta,to co ty mas dieta ako na vyskum?Len teraz si mu zacala davat prikrmy,tak bud len na zelenenie cca mesiac,potom pridavaj masko,pockaj cca mesiac a az potom daj ovocie,ved neboj,od hladu ti neumrie,on len prisiel na to,ze sa mu ponuka nieco nove,a k tomu to mu aj chuti ,aj moja ked vidi,ze idem k nej s miskou,sa trasie od nedockavosti a zje len malicko-ako maskrtku mi to pripada niekedy,ze to ma.A mikrovlnku rozhodne nie!!!!! 😕

ma cely zivot pred sebou aby si pchal drobec vselico do bruska.

my sme dnes dali smotanovy jogurtik,mnam,mnam bolo.
jedlo mam pre malu v tych Avent poharikoch a ohrievam tak,ze mam pol litrovy hrncek a vylejem don vriacu vodu,namocim poharik a o 15 min cca je teple.

mamkabubka
21. apr 2009

jo a chutkaju nam burizony s ovocim

a tie pohankove VLARANY som nezohnala,len cesnakove a obsahuju cukry,soli,ecka,akurat mali len cisto ryzove,aj to neni zle,ale ked to ma zaslintane ,tak sa jej to lepi na rucicky a z oblecenia tie omrvinky idu tazko dole

beruska2x
21. apr 2009

prosim te z jakeho duvodu mesic po masu ovoce, kdyz pekne ji?? a proc ne mikrovlnku?? to bys nesmela doma zapnout ani Tv pokud nemas LCD.. ta totiz taky skodi..
😵

saska.t
21. apr 2009

tak ja tiez ohrievam ked musim v mikrovlnke staci nam 30 sek. a je hotovo, netreba to prehanat
ak musim davat olovrant vo vyzivke tak nezohrievam (je to tam aj napisane neohrievat) je to v izbovej teplote a to staci studene rozhodne nie zle vstrebavanie zivin da sa tym rozhodne uskodit babätku 😉

natsa
21. apr 2009

Ahojte.Ja so bola tiež vyhúkaná z príkrmov a nevedela som čo môžem a čo nie ale kúpila som si knižkuJídelníček kojencu od Martina Gregora a tam je všetko čo kedy a ako 🙂

mamutka
21. apr 2009

ahojte, tak ja som vcera nasavala info z mama a ja special o vyzive a tam pisu, ze prvy mesiav zeleninovy obed, dalsi mesiac to zmenit na obed zo zelen.masoveho pyre a zacat davat na desiatu ovocne pyre postupne, takze pekne takto pomaly, zaludok si musi zacat zvykat pomaly a takto sa lepsie aj odlisi z coho by mohla byt alergia, ked papa od zaciatku kopu roznych veci, tazko to clovek presne urci,
levik ty uz davas obed aj desiatu?

zuzujo
21. apr 2009

Ahojte. Premyslim, co malemu pod zoubek, ma 7 a pul mesice, myslite ze uz bych mu mohla primichat i cerstvou, na jemno postrouhanou okurku? Zda se mi to jako docela neutralni zelenina...

levik82
21. apr 2009

mamutka, nie, nedavam aj desiatu, ja len do buducnosti rozmyslam 😉 davam len obed 😉 a pri tom aj ostanem zatial. tak o mesiac mäsko a zaroven aj ovocie. ale to uvidim od apetitu. ten sa nam pre istotu zmensil ak nie zmrazil nateraz. akonahle nie je mrkva tak dovi dopo a nechceme. dnesna brokolica bola bleeeeeeeee. tak rozmyslam co zajtra... brokolica ale tentoraz doma uvarena alebo baby mrkva v komb. so zelenou fazulkou. taku mam kupenu mrazenu 😉

saska.t
21. apr 2009

zuzujo - uhorka az po roku ale popravde si nepamätam preco, zeby alergen???? 😕

mamutka - poznam vela mamiciek, ktore ked zaviedli ovocie na desiatu deti nechceli na obed zeleninku, preto mam lepsie skusenosti s ovocim na olovrant 😉

levik82
21. apr 2009

mamkabubka a preco dieta ako na vyskum? 😠 to sa clovek uz ani nic nemoze opytat aby sa naucil? ale aj tak sa najlepsie nauci ked sam doma vyskusa a urobi vsetko prvy krat, tak neviem preco tu hovorime o vyskume... 😖

mamutka
21. apr 2009

maly dnes mal len strvty krat obedik, uz tam bol k zemiaciky aj kusok mrkvy a to uz bola ina kava 😀 uz toho nebolo tolko na mne a hrackach okolo, normalne papenkal, zlaticko.
No ved ja uz sa chystam, ze akonahle ochutna ovocie, bude problem, tak len nech si zatial vychutnava zeleninku, aj tak si myslim, ze je to sladke az az, mu to miesam s mojim mlieckom a ked som dojedala po nom, aj mi chutilo. Nie ako ked sme s muzom testovali ako chuti mrkvicka z flasticky z obchodu, tak to ozaj bola pachut 😝
Ale hadam bude vsetko jest, on ja taky veliky jedak, sa vola Max a podla toho aj pribera 😀