Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

saska.t
28. júl 2009

takze biele jogurty po 8 mes v tescu dostat zvolensky je fakt dobry, sabi, holandia, coop, alebo vsetky ostatne biele plnotucne smotanove so zivymi kulturami...

niekto sa pytal na cestoviny - ak mas zavedeny lepok tak mozes klasicke bezvajecne, ak lepok nepapate tak v kauflande dostat bezlepkove bezvajecne su kukuricne a ryzove ...

kocky- co sa tyka syrov urcite nie tavene odpor. sa az od 1,5 roka su velmi solene a konzervovane, ak chcete na chlebik tak cottage, lucina, maslo, zerve .... balene nie v kelimkoch ale v alobaloch...

na veceru je najlepsie davat MM alebo UM je to najlahsia varianta na noc ak su velki papkaci tak treba na obed robit dvojite porcie jednu na obed jednu na vecer 😉

Prepacte ze som vas neoslovovala menom ale dost som sa ponahlala 😉

stankatt
28. júl 2009

Sasi dok 🙂 si super 🙂 🙂 🙂 , tak teda tie syry spapam ja 🙂 uz pol roka bez nich vydrzi 🙂. A ake napoje davate detom? ja iba cistu prevarenu vodu, zatial neprotestuje, cajik sa moc neujal 😝

tinka19
28. júl 2009

saska ďakujem..... 🙂 🙂
a cottage a lučina sa smie od kedy?

tinka19
28. júl 2009

tamka...sabi jogurty predáva hlavne sieť Milk agro-neviem či u vás je ale videla som ich už aj v kauflande

saska.t
29. júl 2009

stanka - riedim hipp dzusy alebo cistu mineralku toma natura neperliva urcena aj pre detsku stravu uz neprevaram...

tinka - uz mozes po 8 mes. bez problemov len to neprehanat, vsetko s mierou 😉

lucka79
29. júl 2009

Ahoj maminky,moja mala mala 28 sest mesiacov,zatial je plne kojena,ani vodicku nepije,nic len MM.Pekne mi pribera,ma uz skoro 10 kilo.narodila sa 3300 g a 49 cm,cisarskym.Chcela by som pomaly zavadzat prikrmy,ake doporucujete?Je lepsie kupit Hami - prva lyzicka,alebo to doma uvarit.Co je lepsie?Samozrejme s kojenim nechcem prestat kym mam mlieko.Mala sa lieci na suchy atopicky ekzem.Dakujem za rady.

saska.t
29. júl 2009

lucka treba skusat niektorym detickam ide lepsie kupovane niektorym varene, takze je to na tebe ako zacnes ale vo varenom vies presne co papa tvoje dieta v upovanom tu istotu nemas, tym ale nechcem povedat ze kupovane je zle, tiez obcas kupujem ked nie je cas varit...

lenkaaa
29. júl 2009

ahojte baby, vela tu nechodim, ale akosi si neviem rady, tak som sem zabludila...
Prosim poradte mi, dcera ma 6,5 mesica, nieje kojena, mame UM, na obed uz pekne papa zeleninu, obcas s maskom. Neviem, kedy mam zacat s tym, ze vynecham dalsie podanie UM a nahradim to ovocim...Inak, mala vzdy pila vela mliecka, ale taraz vypije max. 150ml v jednej davke, takze za cely den vypije max. takych 800 ml mlieka, co je aj malo nie? preto sa bojim vynechat dalsie jedlo, tym sa jej zasa znisi mnozstvo vypiteho mlieka za den...prosim poradte ak mozete...

saska.t
30. júl 2009

lenka - nie je to malo mliecka ale akurat pre vas vek, ak uz papate prikrm na obed aspon mesiac skus zaradit napr. na olovrant ovocie a kludne daj potom este aj mliecko sama ti da najavo ci ho este potrebuje po ovoci alebo nie .... 😉

lienka8311
2. aug 2009

Ahojte aj ja potrebujem poradit,my sme tiez uz zacali prikrmami,ale po spapani zeleninyy,malu strasne boli brusko a nemoze sa vyprdkat.Zacali sme mrkvou,to bolo bez problemov,potom mrkva zemiak a uz zacali problemy s bruskom.vsetko papame od hami,a chuti jej to velmi,ale neviem ci jej mam tu zeleninu davat aj nadalej.

saska.t
2. aug 2009

lienka - je to divne po zeleninke by nemali byt taketo problemy,treba sa vyhybat zduvacim zeleninkam alebo jej jednoducho nepasuje znacka... skusila by som doma pripravovat stravu, mozno jej len jednoducho nepasuje nejake zlozenie co je v sklenickach...

lienka8311
2. aug 2009

Saska.t-mrkva ani zemiak by nemali zduvat,tak neviem.Skusila som aj hipp ale je to to iste,asi hodinku po papani,strasne place,ma tvrde brusko,az ked jej ho pomasirujem tak sa vyprdka aje dobre.Pripravovala som jej zeleninu aj doma,ale to vobec nechcela,nechutilo jej to.A ked zeleninu na nejaky cas vynecham?

saska.t
2. aug 2009

lienka myslim ze to ze to vynechas vam nepomoze, utekaj za pediatrom nech ti da kvapky na travenie akoliky myslim ze sa to vola sabsimplex ono sa to casom ustali neboj...
ak vynechas zel. prikrm moze sa stat ze sa vam uplne rozhadze system prikrmovania a mala ho zazne odmietat 😅

lienka8311
3. aug 2009

Saska no vcera som uz nevedela ako jej pomoct,tak som jej dala sabsimplex,mam ich vzdy doma,a myslim ze jej to zabralo....Myslis ze by som jej ich mohla davat vzdy ked spapa zeleninu?

saska.t
3. aug 2009

lienka jasne mozes ono ked si to brusko zvykne na prikrm tak to samo tie problemy odzneju a uz ich nebudes musiet pouzivat a ked pojdes k Dr porad sa co dalej 😉

zoeno.1
4. aug 2009

ahojte,napisete mi prosim niekdo ako varite polievku z bielej fazule?prosiiiim 😅

lienka8311
4. aug 2009

Saska dakujem ze radu,skusim to s tym sabsimplexom. Dufam,ze brusko uz nebude boliet 🙂

mapene
7. aug 2009

Ahojte, potrebovala by som rady ohladom prikrmov. Mame cca 5 mesiacov a sme na UM, chcem dat zajtra mrkvicku, kolko jej mam dat lyziciek pred papanim mliecka na obed. A ako postupovat v prikrmoch dalej? Mohol by mi dat niekto navod ako na to 😅

borkax
8. aug 2009

Ahojte, prikrmujeme uz mesiac, museli sme zacat davat uz aj masko, lebo sme mali dlhodobo zle vysledky - malo bielkovin /a to kojim a jem naozaj vela/. Malej chuti, zatial mame odskusane mrkvu, zemiak, brokolicu, maso, banan a jablko. Len neviem, ake mnozstvo ma zjest. Kolko ma byt masovo-zeleninoveho prikrmu a kolko z toho maso, a potom ked nahradime jednu doobednu alebo poobednu davku ovocim - tak kolko ma byt toho ovocia. Ja som vazila co spapa naobed - maska asi 15-20g, a so zeleninkou je to dokopy od 100 do 120g, podla toho ako jej chuti. Je to malo alebo vela? A postupne mam zvysovat alebo to staci?

saska.t
8. aug 2009

mapene - www.kojeni.net mas tam vsetko popisane

borkax - plna davka vo vasom veku je 150-200g zalezi na babätku takze davku kludne zvys ak jej chuti, plna ovocna davka je tiez ako zeleninovy prikrm 😉
mäska sa dava na 1 davku cca 20g tj. kocka mäska 2x2 cm vo vyssom veku davku samozrejme zvysis 😀

stankatt
8. aug 2009

ahojte, sasi porad mi prosim, ako by mal vyzerat jedalnicek pre Mon, ked uz ma rok? staci, ked me mliecko na ranajky a veceru? rano jej davam cca o 7,15 230ml a potom okolo 9tej ma desiatu.... dakujem 😉

saska.t
8. aug 2009

stanka gratulujem vam k rociku 😉 aj my uz mame... my pijeme mliecko rano a vecer tiez po 230 ml a samozrejme to staci... ak aj ine mliecne vyrobky- lucina cottage jogurt atd co urcite papate....
zacala som pridavat trosku bujonov natur bez glutamanu, zaradila som petrz. vnat, majoranku cibulku samozrejme v rozumnom mnozstve a uz tak striktne nepozeram na obsah soli 😀
jedine comu sa budem zatial vyhybat su jahody, cokolada, konzervanty a farbiva na to ma elli este dost casu...

borkax
9. aug 2009

Saska, dakujem. Ta vaha zavisi aj od mnozstva vody. Ja parim, a potom dolievam vodu. Nie velmi vela, je to take pyre by som povedala. Som prekvapena, ze tak vela ma taky prcek spapat 🙂 tak odskusam... dakujem velmi pekne

tin007
9. aug 2009

ahojte maminy, chcela by som sa spytat na vas nazor: maly bude mat o tyzden 8 mesiacov, tak uvazujem, ze mu zacnem pomaly robit kase na veceru, najlahsie sa mi zda uvarit ovsene vlocky alebo ryzu a pod. vo vode a pridat mm (stale kojim). teraz otazka: bezlepkove potraviny sme zatial neskusali (z priloh pozna iba zemiaky a ryzu). ma vyznam zaradit najskor bezlepkove suroviny, alebo ist rovno na potraviny s lepkom? zatial nemal ziadne negativne reakcie na jednotlive druhy v strave, iba po brokolici ho naduvalo, takze tu na take 2-3 tyzdne vynecham apotom skusim znova. dakujem za vas nazor

saska.t
9. aug 2009

myslela si lepkove potraviny nie??? 😅 , podla vsetkeho uz bezlepkove potraviny zaradene mas kedze jete ryzu a ostatne zeleniny 😀 atd.. takze teraz je cas zaradit lepkove potraviny ako su bezvajecne cestoviny, obilne kase napr. ovsenne vlocky atd., ak chces este vydrzat na bezlepkovej strave kludne pridaj ako prilohu pseno, pohanku, kukuricne cestoviny 😉

stankatt
9. aug 2009

Sasi dakujeme a aj my gratulujeme 😉 . Pediatricka povedala, ze v podstate uz moze vsetko, len nech je to lahko stravitelne a pestre 🙂 pytala som aj na syry, vraj uz mozme, ale ja este radsej chvilku pockam 😉 Akurat povedala, ze vsetko davat postupne, hlavne pomali s citrusmy a morske ryby az okolo 2rokov....

pancake
9. aug 2009

saska ahoj. po sto rokoch som zase zabludila, lebo si neviem dat rady. maly ma 13 mesiacov a neviem co mu uz mozem davat a co este nie. zda sa mi ze ma dokola to iste ako ked mal 8 meisacov.
mlieko
priesnidavka
jogurt
chlieb s maslom
jogurt
/lebo ovocie ine nechce/
a to je tak vsetko.
no a masovo zeleninovy obed.

co mi poradis???

tin007
9. aug 2009

saska.t samozrejme som myslela lepkovu stravu (moje prsty si zjavne ziju svojim vlastnym zivotom 😀 ) mozno skusim zaradit vsetko (ved maly ma o tyzden 8 mesiacov

saska.t
10. aug 2009

zuzi ahoj,

no popravde povedane ja som uz zaradila skoro vsetko co jej nemoze ublizit.... papa tvrde syry, sunky, maly sme uz tekvicovy privarok ako aj sosovicovy, rybu, uhorku,kapustu,samozzrejme zo solenim to neprehanam davam tie bio a natur bujony a mala odvtedy omnoho lepsie papa... teraz sme sa vratili z SK a mala tlacila do seba kazdy nakup v tescu sladky rozok /makovku/ babina jej kupila ale uz som z toho nerobila tragediu 😅 este nepapame tvaroh, jahody, skoro nic sladke, citrusy na tieto veci este pocka zlato moje, ostatne uz s mierou davam tak zacni aj ty pomaly nech ho neochudobnis o taketo dobroty 😀

tin - jasne to uz mozte papat a kludne zacat aj s lepkom, myslim ze som niekde citala ze papate MM o to lepsie takze smelo dotoho 😉

monka88
10. aug 2009

ahojte! Neviete mi povedat,ako je to s drozdovou natierkou? My ju s manzelom mame velmi radi,mozem dat drozdie aj drobcovi? Ma 1rok.
Dakujeeem