Prvé príkrmy. Vaše rady a skúsenosti

ena
25. jún 2006

Takze baby, ktore uz mate krmenie deticiek s prvymi mrkvickami a zemiackami a stavickami za sebou, sem so svojimi radami a skusenostami, nech si mame z coho vybrat 🙂

cessy
5. mar 2009

a tekvicu mozu tak isto ako aj cukinu? 😕

kisska
5. mar 2009

hej mozu, akurat cukina je trosku jemnejsia na chut 😉

cessy
5. mar 2009

kisska dakujem 😅

antdem
6. mar 2009

beruska,saska,kisska- ďakujem za rady. Radšej jej dám menej sladkých vecí. Dnes som robila mrazenú zeleninku- hráškok,mrkvu, brokolicu- tak dúfam,že to popapá. Hrášok ešte nemala.

antdem
6. mar 2009

A k tým píškótam. Ja by som jej ani nedávala, ale tie naše babičky, všetko popchajú do detí. Až sa na to zlostím. Keď jim to človek povie, tak hneď odujú.

patricia1971
6. mar 2009

ahojte baby 😉

mám ešte otázočku, čo dávate cukina a tekvicu,tak s čím to robíte????myslím akú zeleninku ešte k tomu dávate,nech tej malej neurobím nejaký úplný maglajz... ☹

cessy
6. mar 2009

dnes som skusila dat malemu tu Hipp cukinu so zemiakom.... ☹ , maleho tak napinalo, ze sa na to nedalo pozerat, celu som ju vyhodila do kosa. este ze som pre istotu uvarila karfiol so zemiacikom. 😨

saska.t
6. mar 2009

ahoj pati - ja robim brokolica zemiak cukina a mäsko- ale davaj pozor nasa mala sa vzdy s cukiny pose ... 😀 tak jej davam menej, aby potom lili plienka stacila 😀

antdem - joj aj na mna su babicky ofucane ze im vsetko zakazujem ale mala je predsa prednejsia ako babiny 😉

cessy - malemu nemusi vsetko hned chutit, moja neznasala karfiol tiez ju napinalo a dnes jej to je uplne jedno hlavne ze je toho dost 😉

cessy
6. mar 2009

saska.t ale zatial som uz poskusala vselico ale takto este nereagoval, az ocervenej a zacal plakat 😨
potom som to skusila zas ked sa ukludnil a zas to iste ,az ho striasalo

stankatt
6. mar 2009

ahojte, tak mi dnes papame spenatik... zatial nic moc, skusim neskor.... 😉

beruska2x
6. mar 2009

cessy nic si z toho nedelej u nas to bylo zrovna tak, letela do kose a varim dal 😉

saska.t
6. mar 2009

cessy- to je normalne ani ja nelubim cukinu a az ma z nej trase, ale uz neplacem 😀 😉

kisska
6. mar 2009

ant - to chce len urcit si priority 😉 keby jej dali do ruky klobasu alebo kus slaniny tiez zasiahnes. Chce to len nedat sa a babinam vysvetlit, ze na niektore veci ma este cas 😉
patka cukina je asi najlepsia so zemiakmi 😉 ale ani s ryzou nie je zla, aj ked z toho uz asi nebude data pekna kasicka 😉

kisska
6. mar 2009

ja som naposledy vyhodila flasku od Alnatury (zrovna to bola tekvica)... Adam vobec nie je flaskovy 😒 ci 😀

cessy
6. mar 2009

inak ani ja nemusim cukinu 😝 , mozno to ma po mne. ale aj tak by som chcela kupit mrazenu s skusit mu ju uvarit, ci by mu ta skor nesla

kisska
6. mar 2009

ja prave cukinu milujem 😉 hlavne grilovanu v lete splu s ostatnou zeleninou, a rybkami, kuracinkou, no a ked nie je nic ine, tak aj poriadnym steakom 😀 😝 uz nech sa daju palit ohne... 😕

cessy
6. mar 2009

kisska presne, take grilovane kuriatko vonku na zahrade... 😀 😀 😀
a grilovanu zeleninu som ja veru este ani nejedla, aj do neakeho pacu ju najprv davaš??

saska.t
6. mar 2009

Tak na nase grilovacky ja cakam celu zimu a uz sa neviem dockat 😀
cessy - my ju potrieme olivovym olejom osolime a sup na gril a je famozna 😀 a tak robim aj cerstve sampiony a tiez sa vsetci olizuju 😉

cessy
6. mar 2009

mnam, mnam uz mi slinky tecu 😝

kisska
6. mar 2009

cessy podobne ako saska - maximalne este posypes grilovacim korenim (alebo rovno korenie - grilovana zelenina), okvapkas olejom a uz len obhanas hlavneho pekelnika, nech si svihne 😉 . Akurat baklazany najprv nasolime a potom umyjeme (potom nie su horke), ficime na hriboch, cervenej "kalifornskej" paprike a vsetkej moznej zelenine 😉

cessy
6. mar 2009

uz aby tu bolo leto, teplucko, grilovacky..... 😅

3558
6. mar 2009

babule kupila som otruby, pseno a pohankove vlocky. teraz mi napiste ci to uz mozem malemu davat, a ako sa pripravuju. vdaka velka.
inak ahojte dámy 🙂 🙂 🙂

3558
6. mar 2009

tak teda mi nikto nepise,co?

inak baby bacha na pohankovych vlockach je napisane,ze mozu obsahovat lepok. tak bacha na to. 😠 😠 😠

cessy
6. mar 2009

ahoj zuzanka,
aj ja cakam čo ti dievcata napisu... 😉

3558
6. mar 2009

lenze asi spia. berus kisska junovka no kde ste???? ☹ ☹ ☹

saska.t
6. mar 2009

zuzi mna si sice nemenovala ale odpisem ti 😀
nic z toho co si nakupila lepok neobsahuje a to ze tam mozu byt stopy lepku nic neznamena take min. mnozstvo takze kludne mozes davat 😉
vari sa to vo vode az kym to nebude mäkke vodu po dovareni odpustis mixnes pridas ovocie (alebo co chces) a mas to, ja to pouzivam hlavne ako olovrant s nastruhanym ovocim 😀 zacala som davat po skonceni 5 mes. a bez problemov a vy aj ked ste alergici problem by nemal byt, vsetko treba skusat a sama uvidis 🙂

saska.t
6. mar 2009

ako ste doleteli co maly v pohode?
beruska je na vikend u rodicov 😉

3558
6. mar 2009

saska ahoj,ved na teba som uplne zabudla 😔 😔 😔

3558
6. mar 2009

let bol super, aj samko to zvladol v pohode, tak som rada ze nemal z toho cestovania traumu.
no a to pseno napriklad varis? ved to mozno staci len zaliat horucou vodou,nie? a mozem to davat aj ako prilohu? napr.miesto zemiakov? a tie otruby tiez varit a varit, potom scedit a tiez jest s ovocim, alebo mozem aj k zelenine to dat.? 😒

cessy
6. mar 2009

o pohanke som tu citala, ale pseno a otruby???aj to mozu??? 😕