Raňajky bez kravského mlieka. Čo jej dať papať?

zvedavamt
11. aug 2006

co mam dat na ranajky mojej bezmliecnej Lalke? umele maslo jej nechuti,sunku len samu,chleba moc nie, ani roztek.a furt kasuu z flase,uz by aj stacilo.lyzickou zje len trosku,je taka neposedna.

verulka
12. aug 2006

Caf, neviem aka je stara tvoja malicka, ale my papame na ranajky corn flakes s mliekom(sojko) a ovocim, robime rozne pomazanky- tam rastlinne maslo zamaskujes...A my uz jeme aj normalne chlebik so sunkou a pod. Momentalne ma viac nenapada, ale mrknem moje poznamky a ked, tak este napisem.

melory
12. aug 2006

hugo je alergik na kravske mlieko a robim mu mlieko zo sojoveho mlieka a do neho granko. velmi si oblubil. oddelena strava je typicka pre deti co su alergici na mlieko. miluje ryby - sardinky, udenace, kysle ryby, pomazanky... 🙂 prazenicu a podobne. bude mat tri roky a az teraz zacal jest pecivo! 😉 co vsak miluje su polievky. kupujem aj sojove jogurty a sojove syry - ma ich velmi rad.

zvedavamt
autor
14. aug 2006

mali sme aj tofu,aj kozi syr,ale raz neviem,co jej z toho pripravit,aby to zjedla.

melory
14. aug 2006

tofu na chlebik s ramou {mne zacal jest umele maslo az po osoleni} alebo s prazenicou. skus tie rybicky {sardinky}alebo rozne pomazanky. kolko ma tvoje dieta? nemas to zmenene {v nastaveniach}

ikke
14. aug 2006

zvedava, ked to nechce, nedavaj jej to. nikdy nevies, ci dieta podvedome neciti, ze by mu z toho bolo zle. poznam niekolko deti, co su alergicke nielen na kravske mlieko, ale aj na soju a sojove mlieko.
co tak nejake ovocie? sojove jogurty?

melory
14. aug 2006

su aj vyborne hydinove vyrobky, sunky - mozno je masova 🙂

zvedavamt
autor
14. aug 2006

ked ona ma teras take obdobie.par dni nieco papa a ine nekce a zrazu nie nie nie a uz mi dochadza fantazia. ale kupila som knizku,tak daco poskusam.bo opica cez den malo poje a v noci to dohana.krmim ju ako kojenca aj 3 x do rana KASSUUU! uz mam dost miesania,tak nech radsej poje daco tuksie,nech sa mi nebudi. ale hadam bude lepsie.dnes si vyberala bachove kvapky,dufam,ze jej pomozu.

verulka
14. aug 2006

My sme robili aj pizzu s tofu. Ale suhlasim s ikke, ak nechce nenut. Skrizena alergia je dost casta. Ja robim vela pomazanky su strukovin- cicer, fazula a pod. Recepty vymysla moj manzel...Vacsinou je to chutne. Ale v noci sme aj my dlho varili kasu, neboj vyrastie z toho

sunny6
14. aug 2006

skus ovocie,uvar jablacka z hruskou,banan roztlaceny z jahodami,nektarinku a pod.je to zdrave a chutne 🙂

zvedavamt
autor
15. aug 2006

ovocie ma nastastie rada,FURT SA PASIE V ZAHRADE,XI tuto noc stacil cajik. ma nove kvapky,vyzera to lepsie. 🙂

melory
24. aug 2006

naco ma kvapky? na travenie? alebo aby mala chut do jedla?

zvedavamt
autor
31. aug 2006

bachove kvapky si vyberala sama. aj ta baba sa cudovala,ze si vybrala take chlapske.riesi si problemy,co ma so sebou.uz je kludnejsia,ma 21 mes a nehadze sa o zem 🙂 aj lepsie spi.aj tie problemy s bruskom mala skvor zo psychiky ako z jedla.zijeme pokojnejsie,konecne.

mukky
20. jún 2009

na ranajky nieco sytejsie,najskor pecivo celozrne,no podla veku dietatka..raz za cas s uvarenym vajickom na tvrdo ,pokrakanym na kolieska,ulozenym na chlebiku,k tomu zeleninka..