Ročná dcérka slabo papá

miriam7979
13. júl 2021

Ahoojte uz som to tu raz pisala ale poradim sa este raz pls🙏🏼🙏🏼🙏🏼Mam rocnu dcerku velmi akcnu,plna zivota zdrava vse ok(dufam) ale strasne snou mam problem s papanim…niekedy sa pekne na papa ale inokedy nic ani a niekedy 5 lyziciek a koniec …som z nej uz fakt na nervy🤦🏼‍♀️ A aj to jedenie mame take ze musim ju niecim zaujat aby zjedla aspon nieco…ked je niekto u nas vyzeram za sprostu kukaju jak na debila na mna ze jk jej davam papat…ale co mam robit aspon nejak musim papat…nutim som ju nutila predtym ale vykaslala som sa uz nato…mate podobna problem alebo skusenost…priberat pribera ale pomaly ma 8kg a teraz mala jeden rok dr. Sa my vyjadril ze su deticky co vymyslaju tak z jedenim a tiez co tak slabo papaju..ze mala je drobnejsia povedal ale ze vsal aj vy ste malicka a chuducka a mate dve deti…a bola som vybavena…ale strasne ma to hneva nervozna som z nej ze neje niekedy ani nic a ked idu zuby ani nevravim…mam starsiu dcerku 4roky a snou taky problem nebol…uz sa bojim ci jej nic nieje zdravotne alebo co …prosim ukludnite ma😂😬😬

janci05
13. júl 2021

U môjho to je podobne. Niekedy má obdobie, že žije na jednom jogurte celý deň a inokedy by zožral aj mňa keby mohol. Nikdy nebol jedák a dr. tiež len sledovala, že pribral čo i len trošku. Nerobila z toho drámu. Narodil sa trošku skôr a nebol hneď 4kg dieťa. Čo mu bolo treba to si vypýtal. Ja by som to nesilila. Každé dieťa si nájde to svoje. Niekedy nemohol cítiť mäso na sto honov a teraz si dá rezeň aj bez zemiakov.

mauduska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jvasenka
13. júl 2021

@miriam7979 ked isli zuby moja niekedy nezjedla na obed nic..a ja som ju nenutila...🤷 Prinajhorsom uz ked par dni vynechala 1 jedlo tak som jej namiesto toho urobila um pre moj pokoj na dusi..ale celkovo sa jej snazim robit jedla kt viem ze ma rada a aj viac zje..u nas dost pomohlo aj to ked zacala sama papat lebo ju to bavi (ked som ju ja krmila tiez som ju musela zabavat) a este ked jeme spolu (kludne aj z jedneho taniera)...ak mas pocit ze ti malo zje skus jej medzi jedlami nakrajat nejake ovocie/zeleninku kt ma rada

zuzkaa1991
13. júl 2021

@miriam7979 ja mam trojrocnu a tiež na mna rodina kukala ze YouTube a tv pri prebalovani aj pri.papani a to mame doteraz ;) inac sa nenaje alebo malicko aj ked.mi zje 5lyzic polievky som rada ;) miluje len vyvar a ciste cestoviny ostatne veci musim nútiť. Alebo vyjednavat ;) tiez sme boli jak vy na tom

mabenn
13. júl 2021

co inych do toho ako krmis svoje dieta....krmit rocne dieta je uplne normalne... ja krmim 3 rocne, co sa vie samo najest, ked o to poziada...neviem ake jedla jej ponukas, ci to nie je zas o tom "co by sa malo", lebo "rocne dieta ma zjest stravu ako dospely a blabla"...davaj jej, co jej chuti, vo forme, akej vie prijat, je to malicke dieta, hlavne aby to bolo zdrave...syna som krmila pri telke, tablete, nijak ho to nepoznacilo, dokaze sa najest sam, bez rozptylenia ale aj s nim...vzdy vie, kedy ma dost, to je hlavne, ps: mixovala som dlho

gbgb
13. júl 2021

@miriam7979 no ja som tyzden v stadiu ze 1 lyzicka a dost... Aj cez tie horucavi detto. A ponukam vsetko mozne.
Vdaka bohu za cecky!!! Inak by sme uz boli na infuzkach

mabenn
13. júl 2021

@miriam7979 a dufam ze jej v zufalstve nedavas nieco cely den po trosku...5 jedal: ranajky, desiata, obed, olovrant, vecera, koniec...vynecha 1 chod, na dalsi by mala byt hladnejsia a ochotnejsia

elizabet173
13. júl 2021

@miriam7979 prečo stále stresuješ s tou váhou? Veď je v norme a lekárka by ťa upozornila, keby niečo nebolo v poriadku. Nechaj ju tak, koľko zje, toľko zje, dnes je podstatne väčším problémom obezita u detí, ako podvýživa. Nerieš celý deň jedlo, neponúkaj ju v kuse, daj jej päť krát denne jesť a medzi tým nič, len čistú vodu. Žiadne chrumky, piškótky, ovocie nosené v dózach po vonku.

wawna
27. júl 2021

takto to ma asi vela deti. Hlavne aby pili čaj, vodu. Skus aspon polievky, alebo nejake ovocne, zeleninove pyre. Je to lepšie ako nič