Skúsenosti s hotovými jedlami pre 11 mesačné dieťa

marry1978
11. aug 2012

ahojte, ideme na 5 dni na dovolenku do madarska, do hajduszoboslo, mam problem s obedom pre 11 mesacnu dceru. Stravovat sa v restauracii este nemoze, mam moznost jej nieco uvarit na obed ale majitelia alebo pracovnici v bufetoch / budeme na kupalisku/ a v stankoch ci v samoobsluznej jedalni nemozu zohrievat donesene jedlo 😠 , tak studene jej predsa nedam, tak som uvazovala o doneseni jedla v termoske, v nej by bolo asi 3 hod, nezacne sa uz kazit ? Je to zdrave takto drzat jedlo pre babo ? Znama mi odporucala kupit hotovy prikrm, napr. Hami a davat jej,ale nejak sa mi to nepozdava davat jej 5 dni taku stravu ☹ Ako by ste to riesili Vy ? Dakujem za odpovede 😉

gubcikova
11. aug 2012

@marry1978 tak hami by si napr.musela tiež ohriať.studené chutia zle.

dana_l
11. aug 2012

no ja som sa este nestretla ze by mi niekto nechcel ohriat moje doma uvarene jedlo u nich v mikrovlnke. si si ista ze to neurobia? inak tvoja mala je uz velka a urcite by si ten obed mohla vynechat ako teple jedlo a zobrat jej chlebik so sunkou (v chladiacom boxe aby sa nepokazilo) a to jej dat ako nahradu. a tiez samozrejme ovocie - banan ci doma uvarenu detsku vyzivu alebo jogurt. ono zase urcite nebudete na kupalisku cely den od rana do vecera. dalsia moznost by bola ze by si poobede urobila prestavku a skocila domov a tam jej dala normalnu stravu. len neviem ako daleko budete ubytovany ci by to bolo casovo mozne.
inak termoska je urcena na udrziavanie jedla teple/studene dlhsiu dobu. takze tie 3 hodiny su uplne v pohode. jediny problem by mohol byt ze jedlo by uz nebolo az take teple a musela by si ho dat ohriat.
vyskusaj teraz doma ze uvaris a das to do termosky a budes vediet ci bude dostatocne teple a aj chutovo dobre.

marry1978
autor
11. aug 2012

@gubcikova - znama neohrievala, nechavala to len tak ohriat na slnku, a ze vraj to stacilo, tak neviem

tinki
11. aug 2012

@marry1978 tie hotové jedlá, sú normálne jedlá, len nie všetkým deťom chutia. Sú pomerne zdravé, bez soli a umelých prídavkov. Tých 5 dní by určite neublížili. Čo ja viem, tak je na trhu veľa druhov, na každý deň môžeš kúpiť iný druh. Ohriať sa to dá vo vodnom kúpeli. Dáš si zovrieť vodu v kanvici, naleješ do nejakej väčšej misky a položíš pohárik, tak sa ti tá strava ohreje a nepotrebuješ mikrovlnku. Predpokladám, že na obed aj tak pôjdete do izby spať, takže tam jej to aj pripravíš..

marry1978
autor
11. aug 2012

@dana_l neohreju, 😠 maju zakaz od hygieny, minuly rok som zistovala,

natas4
11. aug 2012

@marry1978 ked som nemala moznost hotovy kupovany prikrm ohriat, tak som ho dala malej aj tak a spapala ho bez problemov

gubcikova
11. aug 2012

@marry1978 ja som skúšala studené a ako nebolo to bohvie aké

dana_l
11. aug 2012

@marry1978 tak vyskusaj teraz doma s tou temoskou ako som ti pisala. budes vediet ci bude teple a chut

zmrzlinkams
11. aug 2012

@marry1978 tuto dilemu sme mali asi tak 2 tyž. do zadu tiež ma mala problem z jesť jedlo so skličku kupovane ako s papa ale radčej ma domace jedlo, hutala som nad tym skoro vyše tyž. a nevedela som ako a čo a tak som sa rozhodla že jej urobim domacu detsku vyživu zeleninovu ako robim ovocnu a tu jej zoberiem aby som nekupovala, no ale po tyž. sami pokazila, ovocna nie tam dava cukor tu mam aj od minuleho leta ale tato sa mi pokazila tak všetko do koša, tak som hutala čo ine a kedže už som mala fakt len dva dni do odchodu tak som sa naštvala že ja tam vyvarať nebudem, nebudem zhanať kde si budem mocť uvariť a kde nie a ked pojdeme na vylet niekde tak ja aby som rozmyšlala čo jej dam tam jesť tak sme kupíli tie lajlacnejšie Hamanek vyživy zeleninove rozne aby nemala rovnake každy den, domace ovocne som brala z domu marhulovu a jablkovu to som nekupovala, mala som doma kupene od Nestle mliečko s kašou to je niečo medzi mliečkom a kašou je obyčajna ryžova a bananova v jednej krabici se dve krabice tak to maš na dva večere ja som to davala malej na večer aby bola dobre nasytena - je to super len odrthneš rožtek a vyleješ do flašky, existuju od nestle aj jogurtiky take male po 4x sa to predava a ma dlhu trvacnosť dosť dlhu a ani jedno z toho nepotrebuješ odkladať do chladničky a nemusiš ani jedno z toho prihrievať, ja som to mala v krabici a v izbe normalna izbova teplota nič sa nepokazilo a namusela prihrievať tak to bol osuper a žiadne stresi a nervy okolo toho ked sa niekam šlo nabali do tašky a v pohode sme mohli byť aj cely den z penzionu preč a na večeru sa sem tam stalo že si dala pár lyžičiek z toho čo sme my jedli lebo ked videla toolko ludi papať tak neodolala a pytala si a napr. zo zemiačiku, či masko kuracieho som jej dala a ona si hrizkala a cmulala si to v ustach - už sa viac nebudem trapiť ked sa niekam pojde aj doma ked budem vyriešim to takto - nechcela som za to vyhadzovať peniaze ale za to všetko to stoji a zas sa nemusia kupovať tie najdrahšie stačia obyčajne lacnejšie a Hami mliečko od malička pijeme až do teraz ale Hami vyživy su dosť drahe tie by som nekupovala daju sa kupiť lacnejšie - peknu dovolenku prajeme 🙂

marry1978
autor
11. aug 2012

@tinki nejdeme na obed do domu, bude spat v polostane alebo v kociku niekde v chladku,

anjelicek26
11. aug 2012

@marry1978 - nemoze sa najest normalne s vami v restauracii? Ja len tak uvazujem, sucha ryza, cestoviny, zemiaciky, mäsko na prirodno, ved to by hadam slo, len to chce povedat dopredu nesolit-nekorenit.

zmrzlinkams
11. aug 2012

@tinki doma by som to ohrievala vo vodnom kupeli ale na dovolenke som to skušala raz a viac nie dlho to trvalo a mi sme sa vždy ráno naranajkovali a vypadli na cely den preč, mala spavala cez den v kočiku a nebol problem aj 2 x sa mi takto prespala a vracali sme sa okolo 17 tak aby sme sa stihli pripraviť na večeru my sme obedy nemali vobec - nechceli sme vonku sa vždy da kupiť nejaky ten hoddog a človek ked niečo robi a chodi tak mu ani nechuti jesť a malej som zobrala vyživy a dala tak vobec nebolo trebať ohrievať však sa nejde v zime a stači to take ake to je neni to studene však to do ladničky sa nemusi vobec dať može to byť vonku v izbe a ma to izbovu teplotu a v nej neni zima predsa (myslim tie vyrobky) takto neni obmedzovani nikto a na mliečko vodu som mala prevarenu vodu v termoske tak tam som mala teplu vodu ale to som davala len večer a ráno takže na penzione, ani ta kašičky ani tie jogurty sa nepokazia bez chladničky ani doma to v chladničke nemám a ohrievať sa to tiež nemusi - je to ine ked sa cestuje v zime to by som už musela ináč riešť 🙂
@gubcikova
@marry1978

riave
11. aug 2012

@marry1978 to som este nepocula, aby neohriali dietatu jedlo, to co je toto ? tak ten personal je...ja by som tam na dovolenku teda urcite nesla z tohto dovodu. inak hami je fajn, tiez sme skusili ked sme boli mimo a nepokazi sa. na slniecku trosku sa ohreje a je...a tak isto tam kde budete ubytovany, das prevriet vodu a prikrm das do hrnceka a ohrejes...

tinki
11. aug 2012

@marry1978
@zmrzlinkams
to je pravda..aj tak sa dá..keď je vonku teplo, tak sa to ohreje..a keď sa nejde na obed na izbu a bude spinkať v kočiariku, tak možno bude stačiť aj to mliečko, tak ako spomínala @zmrzlinkams, do termosky ohriatu vodu a na mieste rozrobiť.. máš pravdu..
😉

marry1978
autor
11. aug 2012

@tinki mi sa este stale kojime a dost casto, je to taka mala zavislacka na mojom mliecku 🙂 najmä v noci, to sa kojime asi 5x ☹ ale to uz je na inu diskusiu

marry1978
autor
11. aug 2012

@dana_l urcite vyskusam

tunzal
11. aug 2012

@marry1978 asi pred dvoma týždňami sme boli na dovolenke v maďarsku, mali sme polpenzion, takže ráno sme si dali raňajky ešte tam, vypadli sme na celí deň,obedy sme riešili v reštauráciach ( aj na kúpalisku, aj v zoo...) malá si dala vždy zeleninovú alebo mäsovú polievku, zemiak, ryžu, prírodné či grilované kura...a večere sme tiež mali v penzione, medzi tým som mala výživy, chrumky, ovocie......a pod. osobne som videla ako si dala jedna pani na kúpalisku zohriať do bufetu malému jedlo, takže nemyslím si že by bol problém, hlavne keď si napr. pre vás budete niečo kupovať..

wena
11. aug 2012

v niektorych restauraciach (aspon na SK) ti zohreju aj vlastne jedlo, ktore donesies pre dieta
takze riesila by som to tak, ze my by sme si dali normalny obed v restauracii a dietatku by som doniesla vlastny, ktory by zohriali
ak by sa nedalo, tak by sme jej vybrali nejake vhodne jedlo z ponuky

marry1978
autor
11. aug 2012

Dakujem maminky za rady 🙂

janulka182
11. aug 2012

ahoj. mna napadlo (mozno to tu bolo aj spomenute, no nemam cas citat celu diskusiu), co tak dat do termosky horucu vodu, zobrat vacsiu nadobku a ohriat vo vodnom kupeli?

miskovapetka
11. aug 2012

ja by som to urcite neriesila donesenim cerstvo uvareneho jedla,pretoze je teplo vonku a tri hodiny su tri hodiny...aby sa ti to nahodou nepokazilo a pokazis malej zaludok alebo dobehnete nejaku salmonelu....predsa len tie Hami prikrmi alebo sunarek, hipp atd, su sterilizovane a mozes ich dlhsie drzat v takychto teplotach...a je to uplne bezna strava ktora jej neublizi, je to bez soli a korenin...my sme to davali malickemu v chorvatsku cely tyzden a bol uplne v pohode 🙂