Skúsenosti s Pribináčikom

fazulocka
30. máj 2013

Drahé mamičky,,,,ktorá z Vás ma nejaké skúsenosti s pribináčikom.....
Dnes som ho po prvý krát ponúkla mojej 1 ročnej dcérke, ktorá ho razom odmietla niet sa čomu čudovať.
Keď so ho ochutnala hneď som pochopila, že ani ja by som to nejedla strašný hnus, niečo otrasne najviac ma dojala cena, že 0,89 centov
A do úst sa to nedá dať nutné podotknúť že sa jedná o pribináčik smotanový a pribináčik ovocík....
Je to strašné 😒

lussy666
31. máj 2013

@dadica ja nie som teda ziadny odbornik, humac som nepouzila preto, ze by si sa z neho otravila alebo nieco podobne. je to proste zmes, zmiesanina niecoho..neviem napriklad, na co je tam zahustovadlo, do tvarohu a smotany...aby to drzalo na lyzici alebo na co? chcela som proste len upozornit, ze existuje aj ten lipanek, co ziadnu zelatinu ani zahustovadlo a gumu nema. tym som nechcela povedat, ze zahustovadlo, guma je skodliva. nechcela som to povedat, lebo sa v tom nevyznam. ale pre mna je to humac🙂

lencika
31. máj 2013

ahojte ani moja dcerka to nechce, vsak vlastne co je to jogurt ci kremik aky cudna konzistencia ja to ani nekupujem nikto to nejedol

adriana89
31. máj 2013

@katy1979 od kedy sa mozu davat detickam takto doma vyroveny pribinacik myslim od ktoreho mesiaca??

danim
31. máj 2013

@fazulocka pises... "Keď so ho ochutnala hneď som pochopila, že ani ja by som to nejedla strašný hnus, niečo otrasne najviac ma dojala cena, že 0,89 centov " .... normalne neviem teraz ci zijes na Marse ty, ze si ho teraz prvykrat objavila.. alebo si myslis, ze zijeme na Marse my ??? normalne ziram.. co to za tema.. aka logika, aky prinos, zmysel, ocakavanie ??? nekupuj ked ti vadi chut, resp cena.. a hotovo ( skor si si vybrala blbu prichut - kakaovy a vanilkovy su chutne )

katy1979
31. máj 2013

@adriana89 no minimalne od roka. Skor by som nedavala. A ja osobne by som zmiesala jogurt ci smotanu s jemnym tvarohom a cukor ci med do tych dvoch rokov.

marry2112
31. máj 2013

@danim
@fazulocka ja ten pribinacik milujem!!!!!! Nemozem sa ho dojest a manzel mi ho kupuje na ranajky, najlepsi je piskotik cokoladovy a broskynovy! Skratka neda sa mu odolat! Toto som ja,... ale napriklad nenavidim leco, mliecnu salatovu polievku a bryndze halusky zjem tak raz za rok,... kazdy mam inu chut a ma rad nieco ine,... preto nevidim dovod riesit toto v nejakej teme,... @danim zalozime temu aka farba sa ti paci/nepaci 😀

dadica
31. máj 2013

@lussy666 Mne len slovo humáč v kombinácii s jedlom príde dosť drsné, veď škrob sa normálne na zahusťovanie v kuchyni používa (je to polysacharid rastlinného pôvodu) a xantánová guma je tiež prírodného pôvodu.
Nech každý je, čo mu chutí 😉 , len potom niekto menej zainteresovaný môže nadobudnúť dojem, na základe podobných diskusií ako je táto , že pribináčik je alternatíva jedu na potkany (to som samozrejme riadne prehnala) 😉 .
Naši inak pribináčika nejedia, ja keď mám chuť, tak si spravím.

mariannan
31. máj 2013

pri všetkej úcte k mamičkám...každá máme niečo čo deťom dávame a čo vyhovuje nám..(len pre upresnenie ja pribináčka ani miláčka nedávam)..tak načo to riešiť či je to či ono hnus ?! a hlavne, tie čo robíte pribináčkov doma, máte vlastný tvaroh ? vlastnú šlahačku ? veď si prečítajte čo obsahujú tie "polotovari" , z ktorých robíte "domáceho pribináčka" ... 😖

jasminet
31. máj 2013

@mariannan precitala som si - tvaroh obsahuje pasterizovane mlieko a mliekarenske kultury. slahacku doma nemam, ale predpokladam, ze je to max. 1-2zlozkova zalezitost 😀 ja do toho davam biely jogurt: zlozenie smotana a jogurtova kultura 😀 😉 😉

mariannan
31. máj 2013

@jasminet v šlahačke je toho viac...a dokonca aj v rastlinnej 😉

jasminet
31. máj 2013

@mariannan v rastlinnej viem. ale hovorime o tekutej slahacke na slahanie 33%, nie sprejovej

jasminet
31. máj 2013

@mariannan tak este je tam dextroza a karagenan.