Sladký zemiak - kašička

vasjar
20. nov 2021

Ahojte, už môžem začať prikrmovat tuhou stravou. Chcem sa opýtať, môžem spraviť kašičku aj zo sladkého zemiaku?

sona96
20. nov 2021

@vasjar áno bataty sú vhodné

vasjar
autor
20. nov 2021

@sona96 takže môžem začať ako prvý prikrm? Ešte nič nepapal z tuhej stravy a všade píšu ze malo by sa začať mrkvou

ukulela
20. nov 2021

@vasjar tak skusila by som najprv nieco zarucwne bez chemie. Bataty sem presli cez pil sveta. Preto zemiak, mrkva, levo je to tunajsie. Ale napr svet bedniciek vozil bataty z chorvatska, z overeneho zdroja, to sa mi pacilo.

enoula
20. nov 2021

Kludne, bataty kupis pestovane na SK a postupne dalsie lokalne zeleniny.

danieladeley
20. nov 2021

@ukulela batat presiel pol sveta a nie je tunajsi? bol tu pestovany skor ako klasicky zemiak...pestujem ho na zahradke a je pre dieta, aj pre dospeleho ovela vhodnejsi a zdravsi a kludne moze byt prvy prikrm

ukulela
20. nov 2021

@danieladeley tunajsi v zmysle, ze pozeram krajinu povodu v obchode. Batatu z usa, ci portugalska atd. Ja som v beznom obchode slovenskt batat nevidela. Pre prckov som preto brala bataty zo sveta bedniciek.

mabenn
20. nov 2021

mozes, myslim, ze tieto uplne prve prikrmy, kde dieta realne zje lyzicku, dve, je jedno v akom poradi, ci zemiak ci mrkva ci batat

lylyjana
20. nov 2021

@vasjar ano, nas mal batat ako prvy prikrm, velmi mu chutilo. Ma teraz 1 rok a 2m a je vsetko zaradom 🙂